1

Tema: Siol : tujina

Morda ste že kdaj opazili, da nam strani, ki niso v Sloveniji odpira ne normalno dolgo... Torej Siol ima že nekaj časa težave - kakšne - ne vem...

To kar so naredili pred dvema dnevoma pa je vsaj zame nespremeljivo...
Zaprli so port 6667 UDP za tujino. Morda vam lahko Anžej kaj več pove kaj vse gre skozi ta port, jaz vem za moj primer in pa mIRC.

Like a Bull in Chinese.

Re: Siol : tujina

Pazi,kaj šele pride....konec meseca mislijo nadgradit omrežje-veš kako bo šele takrat,ko bo vse "štekalo"!!!

Pa puni k**** jih mam... Ko bi vsaj koga obvestili mad

Like a Bull in Chinese.

Kaj češ,eni si to lahko privoščijo! Mi pa mormo to prenašat,tak ali drugače!

5

A je kdo zasledil kako podrobnejšo novico o tem. Ker sem probal na Muli vse možne porte pa je dolpoteg strahotno počasen. A so samo omejili hitrosti, ker pipice kljub vsemu niso čisto zaprte hmm

Evo vse kar je trenutno znano:

Stanje je nevzdržno, kričijo eni. Gremo h konkurenci, pravijo drugi. No, da bi dobil odgovor na vprašanje, zakaj je tačas delovanje SiOL-ovega omrežja delno upočasnjeno in kdaj bo to stanje odpravljeno, sem pred kratkim na novinarsko središče naslovil elektronsko pošto. Čeprav zaradi majhnosti našega portala nisem pričakoval odgovora, je ta vendarle prispel in to celo do želenega roka. Pohvalno.
Helena Čerin, prijazna gospa, ki je pri SiOL-u zadolžena za odnose z javnostmi mi je zagotovila, da bo SiOL skladno z zaznano rastjo števila uporabnikov svoje omrežje nadgradil konec tega meseca.

Mislim ne, spet ena bolana s strani siola, vendar tokrat ne gre ven iz Slovenije.

Novi paketi:
1024/256
2048/384
4096/512

Malo se vprašajmo kaj to pomeni...

Like a Bull in Chinese.

Ne vem kaj se dogaja, ali pa samo pri meni, noče mi nalagat strani predvsem "naših"? če probam kakšno tujo gre brez problema. Firefox mi javlja napako, da je časovna omejitev s stranjo potekla... Ali ima siol zopet probleme, ali pa gre za bug v firefoxu???

Like a Bull in Chinese.

To je meni isto delalo z Firefoxom,pa tudi samo pri naših straneh,samo sem ugotovil,da je za tem stal moj firewall!Tak da ni bug v Firefoxu! (vsaj upam!!!):rolleyes:

10

Si probal resetirat router?

Kak veš da mam router vmes??:/  Ja sn ga resetiral,pa nadgradil sn ga,pa je blo isto! Kak pa sn izklopo moj SW firewall,pa sn zopet lahko prišo na vse strani!Finta pač! wink

Ja jaz sem pa resetiral router in modem, zdaj dela brez problema, samo kak dolgo pa....

Like a Bull in Chinese.

13

Izgleda da so vsaj malo popravili povezave hmm

Zdaj je že nekaj časa mir, vendar ne gre hvalit dneva pred nočjo, saj se lahko kaj hitro kaj "zaštrika" big_smile

Like a Bull in Chinese.