1

Tema: Izredne volitve 2011

Malo sem presenečen, da se debata o tem še ni odprla na klepetalnici.
Ker bolj malo spremljam politično dogajanje v Sloveniji, niti ne vem, kakšne kandidate imamo?

Ali imamo lovrenčani tokrat kakšne kandidate za DZ?

Sam bom sicer svoj glas oddal iz tujine, zato me zanima ali sem lahko malo lokal patriot?

2

Re: Izredne volitve 2011

Sem tudi sam danes dopoldan mislil načeti temo ob poplavi plakatov povsod naokoli. Zanimivo kak je blo "žgečo" pred dobrim letom pred lokalnimi volitvami - vsajali smo se v (nerealne) obljube in pametovali kaj je treba urediti v občini... in kaj delamo danes? Najbrž večina občanov ne ve kaj je bilo realizirano v zadnjem letu, kako stojimo finančno, danes se na seji OS rešeta proračun za prihodnje leto - pa najbrž ne bi našteli 30 občanov, ki bi vedeli kaj vsebuje in ali je racionalen ali bi se sredstva lahko namenila za kaj drugega.
Zato bi od vseh kandidatov raje od sladkih obljub njihovih strank oz. list na državnem nivoju slišal kaj zmorejo storiti za naš okoliš, naše gospodarstvo, turizem, mlade, okolje... na državni ravni bodo tako glasovali kot bodo diktirale stranke.

Drugače pa smo včeraj dobili "imenik" vseh kandidatov, kjer na 10. strani najdemo listo kandidatov za naš 4. volilni okraj v VII. volilni enoti, ki obsega območja naslednjih občin: Ruše, Lovrenc na Pohorju in Selnica ob Dravi

1. ime liste: LISTA ZORANA JANKOVIĆA – POZITIVNA SLOVENIJA
VEKOSLAV ŠTERMAN

2. ime liste: STRANKA ENAKIH MOŽNOSTI SLOVENIJE (SEM-Si)
LIDIJA ŠKULJ

3. ime liste: SD – SOCIALNI DEMOKRATI
MARJANA KRALJ

4. ime liste: SLS RADOVANA ŽERJAVA – SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA
MARTIN KRAJNC

5. ime liste: SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA – SDS
DR. VLASTA KRMELJ

6. ime liste: ZELENI SLOVENIJE
BENJAMIN KUSTER

7. ime liste: NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKA LJUDSKA STRANKA
NATALIJA KOPČIČ

8. ime liste: STRANKA HUMANA SLOVENIJA
JANEZ VANJO SEDEVČIČ

9. ime liste: SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA – SNS
ANTON KRAMBERGER

10. ime liste: STRANKA ZA TRAJNOSTNI RAZVOJ SLOVENIJE – TRS
DR. VESNA WEINGERL

11. ime liste: DRŽAVLJANSKA LISTA GREGORJA VIRANTA
MAG. TRUDA PEPELNIK

12. ime liste: DEMOKRATIČNA STRANKA DELA – DSD
FRANJA KUŠNIK

14. ime liste: SMS ZELENI
IGOR JURIŠIČ

15. ime liste: STRANKA SLOVENSKEGA NARODA
MONIKA PIBERL

16. ime liste: DESUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE
MARJANA KOTNIK POROPAT

17. ime liste: GIBANJE ZA SLOVENIJO
BARBARA BEZJAK

18. ime liste: ZARES – SOCIALNO LIBERALNI
DIJANA MEDVED

19. ime liste: LDS LIBERALNA DEMOKRACIJA SLOVENIJE
JURIJ LEP


Vidimo torej dve naši sokrajanki na SD in DSD, ter enega po rodu našega na SLS. Karte se mi zdijo precej bolj premešane in izenačena kot na prejšnjih volitvah, ko sta solirala Rezman in Germič, ki sta se letos umaknila. Kdorkoli se bo že prebil naprej, upam da bo znal kako besedo zastavit tudi v lokalno korist.

Re: Izredne volitve 2011

Sam se konkretno v predvolilno tekmo na tem forumu ne menim vtikovati, bi pa opozoril na problem, ki se ponavlja ob vsakih volitvah - postavljanju panojev. Neodgovorno s strani občine je, da dovoli postavljanje le teh na križanju ceste iz Slepnice in  iz Lovrenca pred Marlesom. Če se z avtom pripelješ iz strani Slepnice enostavno ne vidiš avtomobilov, ki prihajajo iz Lovrenca. Verjetno bo potrebno počakati na prometno nesrečo, da se bo tam postavljanje panojev prepovedalo. Res neodgovorno.

Re: Izredne volitve 2011

Se povsem strinjam. Prvi dan po postavitvi teh tabel se na tem križišču ni videlo NIČ s smeri Lovrenca, moral si dobesedno z nosom zapeljati na glavno cesto. Drugi dan sem videl, da se je hvala bogu našel nekdo, ki je plakate premaknil na notranjo stran, a kaj, ko se je kmalu pojavila nova tabla z novim kandidatom na prejšnjem mestu.

Table na tistem mestu v glavnem ne morejo biti. Če ne bo šlo zlepa, bo očitno moralo zgrda.

5

Re: Izredne volitve 2011

Ste kaj presenečeni nad rezultati volitev?

Zanimivo se je vse obrnilo praktično v zadnjih dneh. Če je večina glasovala tako, potem je potrebno to pač spoštovat. Dobil je priložnost in upam, da bo čimveč pozitivnih sprememb (ne samo v Lj).