1 Nazadnje urejal maticg (31.03.2009 18:31)

Tema: Nalaganje Viste

Zadeva je sledeča...
En teden se že, po domače povedano, JE*EM z Visto... Kupil sem nov laptop in seveda, zahvala gre "mikromehkemu", ni driverjev za XP. Vredu, si rečem, bom naložil Visto... Povlečem Visto Ultimate preko torrent trackerja, zapečem, vržem not, se ne zgodi nič, boot se ne izvede. Povlečem drugo verzijo, zapečem, dela. Boot se izvede, ko pa se začne inštalacija se ustavi in javi napako, da so nekatere datoteke poškodovane ali pa manjkajo (Code: 0x8007045d)... Povlečem še tretjo verzijo, zapečem, dela. dokler se spet ne pojavi okence s sporočilom za napako o manjkajočih in/ali poškodovanih datotekah... Ne vem več kaj naj naredim...
Zato sem se obrnil na vas, sokrajkani. Lepo bi prosil koga, ki ima izkušnje z Visto, če bi mi lahko pomagal, mi posodil delujoč DVD. Še bolj vesel pa bi bil, če bi si kdo vzel čas in mi to zadevo pomagal naložit. Lahko se dogovorimo za plačilo. (Ali pa za kako pivo ali tri, pri Jelenčku, kar vam je ljubše wink )

Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem.

LP, Matic Gričnik

2

Re: Nalaganje Viste

A ti ni škoda cajta, da se j**, ko pa bi ob nakupu prenosnika dal tistih 100€ za licenčo Visto. Kaj se zdaj bolj splača? V kaki trgovini ti še kak mesec po nakupu pustijo da kupiš licenco.

Enkrat sem imel podoben problem z downgradom z Viste na XP, pa je bilo v biosu treba nastavit neki drugi način obravnave diskov. Nimam pa kakega prenosnika pri roki, da bi točno pogledal.

Re: Nalaganje Viste

A nam zaupaš ker laptop maš to?

4 Nazadnje urejal maticg (31.03.2009 20:58)

Re: Nalaganje Viste

Prenosnik sem kupil v spletni trgovini, kjer ne ponujajo te možnosti... Sicer pa mi je škoda dajat 100 al pa več € za Visto... Hotel sem jo naložit le do izida Windows 7, da mi računalnik ne stoji brezveze na mizi...

Ma kdo DVD za posodit?

@ XP Master

Laptot je ASUS x71vn
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist … 71VN_T6400

Re: Nalaganje Viste

Naložil sem že cca 200 PC-jev (to je bilo med drugim tudi moje prejšnje delo v službi) pa sem še na vsakega spravil WIn XP wink

6

Re: Nalaganje Viste

Tudi jaz sem hotel naložit XP... Bluescreen in restart... Na starem imam XP naložen z istega CDja... dela normalno.

7

Re: Nalaganje Viste

Glede Windows XP: Da se ti naložijo moraš ponavadi v BIOS-u disk nastaviti iz SATA na IDE, saj inštalacijski CD-ji ne vsebujejo SATA gonilnikov. Zato imaš v BIOS-u pod možnostmi kakšen "SATA DEVICE MODE" in je na izbiro AHCI in IDE. Po default-u je AHCI, zato spremeni v IDE.
Zakaj ti pa Viste ne gre namestiti je pa spet polno možnosti.

8 Nazadnje urejal MaTe0 (01.04.2009 19:26)

Re: Nalaganje Viste

vpeter je napisal:

Glede Windows XP: Da se ti naložijo moraš ponavadi v BIOS-u disk nastaviti iz SATA na IDE, saj inštalacijski CD-ji ne vsebujejo SATA gonilnikov. Zato imaš v BIOS-u pod možnostmi kakšen "SATA DEVICE MODE" in je na izbiro AHCI in IDE. Po default-u je AHCI, zato spremeni v IDE.
Zakaj ti pa Viste ne gre namestiti je pa spet polno možnosti.

Ja točno tako, to je bil tudi problem ko sem sam nalagal na laptope HP 6280S se mi zdi da so bli. V bistvo če malo pogooglaš in vpišeš v googla kakšne oznake iz bluescreena bo takoj rešitev tukaj. Še dobro da imamo forum smile

Vista bi morala na tem računalniku delat kot urca, vrjetn maš slabo zapečeno ali pa napačno zapečeno da ne dela. O tem da imaš vrjetno piratkse windowse pa jaz nebi preveč na forumu razglabljal.

PS. Pa upam da si pri prenosniku dokupil garancijo, saj sem bil sam nad prejšnim asusom zelo razočaran.

PS. Ker vidim da si blizu mene doma, javi mi preko maila če si porihtal al rabiš pomoč.

LP Matej

smile Kuj Neka smile

9

Re: Nalaganje Viste

Sem se zmeno s kolegom od kolega, ki dela na enem servisu, da mi bo porihtal zadevo, v ponedeljek peljem računalnik k njemu.
Hvala vsem za odgovore in nasvete.
Ko ga dobim nazaj, sporočim, kako je rešil zadevo.

Re: Nalaganje Viste

Lahko ti odgovorim, kako bo rešil zadevo:
Uporabil bo predloge vpetra, ali pa bo uporabil instalacijski cd windows XP, ki ima že vgrajene (E)SATA/RAID gonilnike.

Re: Nalaganje Viste

Najbolje je narediti en inštalacijski cd z xp-ji in sleepstream-at potrebne gonilnike in zadnje service pack-e. Viste pa nikakor na laptopa, še nisem imel priložnosti videti laptopa z visto, ki ne bi bil počasen.

12

Re: Nalaganje Viste

LuckyBastard je napisal:

Viste pa nikakor na laptopa, še nisem imel priložnosti videti laptopa z visto, ki ne bi bil počasen.

He, he. Tudi jaz sem imel takšno razmišljanje - XP dokler je mogoče. Potem pa sem kupil en top prenosnik, kjer pa 32 bitni XP-ji s samo nekaj nameščenimi programi niso več dobro delali. Sicer se ne spomnim, ali je to bilo pred nadgradnjo rama iz 2 GB na 4 GB ali potem. Pa mislim da se spoznam na zadeve. Kakorkoli, sem namestil Visto Enterprise 64 bit in dela kot urca. Edino kar ji zamerim je avtonomnost baterije, ki je manjša za vsaj 10 %.
Je pa izbira operacijskega sistema stvar posameznika. Zgoraj napisano je samo moja osebna izkušnja. In ne, nisem povezan z Microsoftom lol

13

Re: Nalaganje Viste

Včeraj me je klical serviser in mi povedal, da je nekaj narobe z diskom in da zaradi tega ni mogoče naložit OS. Rekel mi je, da napiše: Disk Status: BAD. Tako da gre računalnik na pooblaščen ASUS servis v LJ in mi bodo tam pod garancijo zamenjali disk. Očitno je bila to težava že od začetka...

14 Nazadnje urejal poe__T (12.04.2009 13:37)

Re: Nalaganje Viste

Za naslednjic bi blo dobra da defektno novo stvar neses reklamirat nazaj v trg, ker na servisu se lahko zavleče zadeva, v trg pa ti ponavadi zamenjajo produkt takoj, tako da ne čakaš še par tednov da lahko začneš uporabljati stvar katero si kupil.

To think does not mean to know.

15

Re: Nalaganje Viste

maticg je napisal:

Včeraj me je klical serviser in mi povedal, da je nekaj narobe z diskom in da zaradi tega ni mogoče naložit OS. Rekel mi je, da napiše: Disk Status: BAD. Tako da gre računalnik na pooblaščen ASUS servis v LJ in mi bodo tam pod garancijo zamenjali disk. Očitno je bila to težava že od začetka...

Če men vprašaš bi jim prenosnik vrgo v glavo smile Al pa je spet nesposoben serviser, kak vajenec ki ne ve niti kako naložit windowsov. Škoda da si sploh vzel Asus-a.

smile Kuj Neka smile

16

Re: Nalaganje Viste

MaTe0 je napisal:

Škoda da si sploh vzel Asus-a.

Kolikor berem na Slo-Tech forumu so nekateri modeli Asusa kar dobri za svoj denar. Tako da je pred nakupom pametno malo pobrskati po njem (pa še po kakšnem forumu).

17

Re: Nalaganje Viste

@ Poe_T

Spletna trgovina Anaa nima svojega servisa. Imajo pogodbe sklenjene s pooblaščenimi servisi za znamke, ki jih prodajajo. Ko sem klical na podporo Enaa so mi svetovali, naj se obrnem direktno na servis. Če bi rač. poslal njim bi ga oni na servis, servis nazaj njim in oni spet meni, tako da bi trajalo še dlje.

Jutri bo teden odkar sem ga poslal in če ne bo klica jih pokličem jaz in povprašam kaj se dogaja. Poročam jutri.

LP

Re: Nalaganje Viste

jbg. na žalost si ti na škodi... oni pa imajo časa 45 dni yikes

19

Re: Nalaganje Viste

Saj ne boš čakal 45 dni. Kakšnih 30 ali 40 pa. Pa tudi če je napaka trivialna.

20

Re: Nalaganje Viste

vpeter je napisal:

Saj ne boš čakal 45 dni. Kakšnih 30 ali 40 pa. Pa tudi če je napaka trivialna.

Tako je, pa ne pozabi da si kupil nov prenosnik. Jaz ne vem če bi lahk bil tak mirn kot si ti smile

smile Kuj Neka smile