1

Tema: LJ-Kabel/UPC Telemach

No kot vemo imamo samo enega ponudnika za to storitev, to je postal pred nekaj casa LJ-K...oz. zdruzenje pod okriljem UPC-Telemach

Razmere na tem delu so obupne, ne da govorim samo za analogni signal, ki ga ima vecina lovrencanov, temvec tudi za digitalnega, ki ga je zacel ponujati prej omenjeni ponudnik...zadeva je taksna, ce imaste sledece zadevo, poklicat...in vam morajo odpravit tezavo...S/Q signal in kvaliteta signala sta zelo pomenban dejavnika...prvi je moc signala, ki bi morala biti po strokovnih besedah nekje nad 60%...se bolj pomenben pa je Quality (kvaliteta signala)...ki bi moral nihati le med 90% in 100%...da ne prihaja do kockaste slike, zamika zvoka itd...operater mora na centrali/omarici omogociti vecji pretok podatkov...to je vse...

No tole je bilo malo kritike...

Med pogovorom, nebom omenjal doticne osebe, je bilo receno takole...v lovrencu se lahko nadejamo kabelskega interneta, ker je LJ-kabel ter UPC-telemach postal en in isti drek...oz skupno zdruzenje...je prislo do tega da bodo to naredili sami, saj imajo na razpolago sredstva in pri tem lovrenska obcina nebo imela veze...vsaj tako mi je bilo receno pred par dnevi...upam da je na tem kaj resnicnega, in dokaj zaupam tej osebi...kdaj in kako, mi ni znal povedat...vendar so v resnem dogovoru in sprejetju te zadeve...

bi blo zlo fino...ker tale kurcev siol podpiram od kar je priso v lovrenc...odirat znajo, z taksno kolicino folka bi lahko precej spustili cene svojih storitev...

LP, dominic

p.s. ce kdo ve se kaj vec o tem, naj kar lepo napise...

..::"Burn Ruber....... Not Your Soul"::..

2

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Punisher je napisal:

...kdaj in kako, mi ni znal povedat...vendar so v resnem dogovoru in sprejetju te zadeve...

Tudi T-2 "resno" gradi lastno centralo že kakšno leto.

Pa tudi če bodo to naredili je vprašanje, kakšne bodo hitrosti. Glede na trenutno stanje in delovanje kabelske TV... glej http://www.lovrenc.si/forum/viewtopic.php?id=5470

Jaz sem s svojo enko 4Mb pri Amisu čisto zadovoljen.

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Tudi nam je danes serviser-monter povedal, da se pripravlja kabelski internet preko UPC Telemach in da bi naj bil cenejši od Siola.Bomo videli, kdaj?

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

pazi, beri...prej je imel lovrensko omrezje preko lj-kabel, kar ni blo isto kot UPC-telemach...zdaj je UPC-telemach kupil lj-kabel in z njim prav tako obmocja na katerih je lj-kabel prej deloval kot serviser...

ja upamo da bo kaj na tem, T-2 gradi...od kdaj...tota bo ja...se prostora nimajo, oz. so bili v dogovoru da bi se to naredilo kaj tej vem kje, baje ena od opcij nad naso obcinsko stavbo na podstresju...

tv da ne dela vredu, nismo edini, ki so imeli tezave na kabelskem omrezju...vsaj tako mi je bilo povedano, in ni tezava da niebi bilo dovolj signala, vecji problem je v tem da ne spustijo skozi...vprasaj bilo kterega ki se spozna na zadeve...iz siol-a trdijo tako od telekoma pa tako...eni pravi ja ni probmlea, meritve kazejo da je mozno...od telekoma pravi, ja ni mozno, ker je prezasedeno, ja kje zdaj stos, sicer pa tako ali tako boljse, vec jih je boljse za nas...

..::"Burn Ruber....... Not Your Soul"::..

5

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

A morda kdo ve kakšno telefonsko številko, kamor prijaviti napake na našem kabelskem omrežju. Od včerajšnje strele pri nas nič več ne dela. Tudi z novim televizorjem ne smile

6 Nazadnje urejal MaTe0 (11.07.2009 00:52)

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Če mene vprašaš, ta UPC niti ni tolko poceni. Se mi zdi da je na našem območju zdaj amis najugodnejši. Tudi sam sem prešaltal iz siola. Sicer se ko pride do težav še lovijo, ampak zaenkrat težav ni ! Morem potrkat. Paket dvojka tel plus za 28eur na mesec. Prej siol + telefon 55eur.

Če že bi se odločil za Trojček L pri UPC. Se pravi kabelska televizija ( katera je zdaj 14eur če se ne motim ) Internet bi bil hitrejši 12/1Mbps in pa digitalna telefonija ( tukaj mislim da je ona fora da so klici zastonj samo med 20h - 6h tako nekako, medtem ko so klici pri amisu zastonj v celotnem obdobju. Nisem pa obveščen če dobiš pri UPC kakšen telefon še tako kot pri amisu. Cena paketa Trojček L je 44eur.

smile Kuj Neka smile

7

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

MaTe0 je napisal:

Sicer se ko pride do težav še lovijo, ampak zaenkrat težav ni !

Tale je pa dobra wink
Jaz sem z internetom na Amisu in sem zadovoljen, doma pa ponudbo za preklop na duo, samo hišni svet je treba še prepričat wink
Sem pa nad kabelskim internetom v Lovrencu obupal, obupujem tudi nad T-2. Kot pri politiki - obljube, govorice in nič resnice smile Zahodno od nas (Ribnica in naprej na Koroško, skupaj 7 občin) pa država vlaga nekaj čez 25. mio € za razvoj širokopasovnega interneta na podeželju češ da se to zelo obrestuje v razvoju dejavnosti. A ni minister Lahovnik s Koroške* Aha, potem mi je jasno zakaj wink

8

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Ne res, amis kar se tiče klicne številke 0802010 je kar nekaj let še za siolom. Tudi kar se tiče njihove strani, čeprav je siolova tudi zelo težko pregledna je amisova slabša.

Je pa zato pri paketih dosti bolj ugoden amis zame smile Spominja me pred letom ko je prišel ven Tuš mobil in je večina šla iz mobitela k njim. Podobno se pomojem dogaja sedaj z siolom. Čeprav je največja težava v tem, da se oni ZAVEDAJO da so najdražji ponudnik internetnih storitev pri nas, no vsaj tako mi je ženska zatrdila ko sem iskal bolj primeren paket za mene, in sem ji tudi povedal zakaj amis smile

smile Kuj Neka smile

9

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Ja Anžej popolnoma prav si povedal in moram priznati , da se v osnovi strinjam s tabo! Vendar mi ni všeč tista * in AHA! Povedati ti moram, da imamo v kraju daleč najboljšo KANALIZACIJO in naš drekec prav elegantno povzi dol po trgi ! No priznam saj ima kraj nekaj od tega, več pač podjetje iz drugega kraja! Tako da smo bolj šibki pri internetu smo pa glavni pri dreki!
Ampak da se lahko razpišem na tem področju je boljše da odprem novo temo in sicer:" NIGRAD v našem kraji za razvoj na podeželju", -  češ da se to zelo obrestuje v razvoju dejavnosti!

Boljše biti mrtvo pijan, kot pa trezen mrtev!

10 Nazadnje urejal MaTe0 (11.07.2009 15:47)

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

O tem da imamo v našem kraju "najboljšo kanalizacijo" bi se pa dalo razpisat ja.  Ampak tema je le tema, če se ti pa da, pa odpri novo smile Je pa tu marsikaj zanimivega okrog nigrada, prav tako pa o kovaški cesti v povezavi z elektrarno na radoljni in tako glasni novi cesti.

smile Kuj Neka smile

11

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Ne anžej popolnoma narobe si povedal niti malo resnice!! Vidis ker ljudje kr na pamet nekej govorijo!!

Država vlaga v koroško regijo oz v vse regije 20 procentov drzavnih sredstev! ostalo daje evropa !! ce bi sel malo iz zelenih pogledat med normalne bi vedel da evropa sponzorira regijsko nerazvite kraje z širokopasovnim internetom oz z wirelles !

Vse kar je bilo potrebo je to da je obcina izpolnila formular !! ampak glej ga zlomka k nimamo koga tam ki bi vsaj malo vsaki da po netu 1 uro malo pocekirav zadevo !!

Punisher kdo je tebi to povedo te je hard napizdo!! slab kablski signal je tle zarad slabe infrastrukture! in nevidim UPC telemach da bo vlagal sto tisoce evrov za 100 ljudi ki bojo imeli njihove storitve!!

sicer pa pregovor iprav malo gnara malo muzike ... dej placaj tistih 40 evrov za siol pa bos mel vse vredu!!!

ps:ce ti siol ne dela vredu je problem na tebi ne siolu !:D

12

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

zgrozen je napisal:

Ne anžej popolnoma narobe si povedal niti malo resnice!! Vidis ker ljudje kr na pamet nekej govorijo!!

Ko mi pa nekdo tako reče brez utemeljitve mi pa dvigne pritisk! Kaj sem narobe povedal, da država vlaga 25mio€ v razvoj širokopas. int.? Kaj je v tem narobe povedanega? Če ti je znano kako so a so občine same prišle skupaj in se zmenile ali pa jih je k temu pozvala država pa nas razsvetli.
EU razpisi niso mačji kašelj na enem formularju, me prav zanima koliko takih razpisov si že ti z levo roko dobil wink Se mi zdi da eni kar "na pamet govorijo" wink

13 Nazadnje urejal Hanza (04.08.2009 08:41)

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Kak ste vsi skup čudni, kuj neka šimfate. Tako pa jaz. Valda da v glavnem govorimo neka na pomet se nismo sami maheri. EU res ma žokle dnorja samo do njega prit je težko, sami papirji. Po drugem kroji smo kot občina pa somi sebi zadostni in se nismo sposobni povezuvat molo bolj naokol.
Ko se pa interneta tiče je pa toto tak en hudič. Saj smo jo vedno bolj zasvojeni! Vjutro šoltam pogledam pošto, novice, klepetalnico. Ne šihti dreč ene 3x isto. Pridem domu dreč, po vičirji spet. Vmes pa novice na radiji in televiziji. Ko te nucate svetlobne linije za novice brat al ko? Rajš vun na sprehod če ne že na pecikl al lauf. Pa dekline pocartt tako v cajtih redukcije smile

14

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Hanza se vrača v spravljivejšem tonu smile Pozdravljen nazaj le kaj pometniga napiši.

Čeprav smo malo zašli z osnovne teme (kabelska televizija in internet). Res smo zasvojeni in hočemo vedno boljše storitve ampak zakaj? Da bomo hitreje brali novice? Resnica je najbrž bolj v smeri hitrejših mrežnih špilih in dolpotegih filmov. Malo pa tudi nižja cena. Samo skalkulirajte si malo kolko damo za medije in "elektronsko vključenost" (časopis, mobilni telefoni, stacionarni telefoni, TV naročnine...) je res vredno tolko? Po vrhu pa nas Veliki brat pri vseh potezah kontrolira in študira naše potrebe da nam proda vedno več robe.

Kar se pa tiče razpisov pa iz tistega malega vpogleda preko službe vem da so živa mora. Zato ena mala občina kot je naša tega ne zmore sama. Tako službo za razpise bi moralo imeti več manjših občin skupaj ali pa preko ministrstva za lokalno samoupravo. Pa saj gotovo naša občina za to že nekako skrbi samo navzven vsega ne vidimo. Da pa smo že kar nekaj denarja za obnove cest in telovadnico dobili pa ne more nihče zanikat.
Nenazadnje pa lahko na kak zanimiv in koristen razpis za občino ali društva opozori tudi kdo od vas preko teh strani.

15 Nazadnje urejal vpeter (05.08.2009 09:25)

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

No, pa bo od 1. septembra UPC ponujal v našem ljubem kraju digitalni trojček. Pravkar prebral reklamo, ki sem jo prejel po pošti. Ampak jaz zaenkrat ostajam pri Amisu z internetom in telefonom. TV pa pri UPC.

16

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Ne morem verjet da smo si to včakali, pa najmanj upanja sem na kabel polagal smile
25€ za osnovni trojček bo marsikomu starejšemu dobrodošla varianta.

17

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Ja, ampak za 25eur od interneta ne dobiš kaj dosti. Spremenljiv je paket digitalni trojček za 35eur katerega mislim da bo vzelo kar nekaj ljudi...Tisti za download pa bodo veseli 12/1 linije smile
Tudi sam ostajam pri amisu, ker zaenkrat dela vse vredu, strošek je pa tudi manjši vsaj kar se naše hiše tiče, če prištejemo kabelsko posebej k amisu.

smile Kuj Neka smile

18

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

in kdaj bodo menjali/nadgradili celotno hw zadevo...ker koliko sem opazil, se nic ne dogaja...?? ali pac, sem bolj malo v lovrencu, vendar da bi tole pognali v roku 1 tedna, pa mi je ze malo za lase povlecena...

..::"Burn Ruber....... Not Your Soul"::..

19 Nazadnje urejal čefur (21.08.2009 23:13)

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

khm..., khm...., khm..., bi pa   khm..., ne smem, khm..., khm..., !!!!

Se bo potem, spet vsul celi plaz (tožbenih ????) groženj name, ali pa da se skrivam za nickom!

Saj nisem neumen imam še osnovnošolca, pa se bojim posledic!!!

Boljše biti mrtvo pijan, kot pa trezen mrtev!

20

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Paket za 50eur, digitalni tv, telefon, 3 televizorji gor priklopljeni, pinga 10ms linija 12/1 dela v NULO!

smile Kuj Neka smile