21

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

MaTe0, kaj si že prešaltal? Pa saj je še avgust...

22

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

ne nisem. Sem pa sprobal pri punci ima na novo paket. razlika je očitna. Čeprav amis dela super, me malo ma da bi šli na kabel smile

smile Kuj Neka smile

23

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Živio,

ker spadam med tiste, ki jih moti kup nekih recieverjev in pilotov, sem povprašal na UPC, kakšna je opcija za paket trojček, vendar na način, da se obdrži obstoječa analogna kabelska povezava z obstoječo programsko shemo.

Odgovorili so, da bo na voljo tudi takšen paket, le da bo potrebno še malo počakati. To pomeni:
- digitalna telefonija
- internet
- amalogna kabelska

Torej čakam :-)

Za vse ki ne vedo, naj omenim, da ko enkrat naročite digitalno kabelsko dobite novega pilota in nov reciever in potem preko njega iščete kanale in ne kot sedaj direktno preko televizorja! Kot v časih satelitskih recieverjev. žal.

24

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Ampak kljub temu pri digitalni kabelski še vedno lahko uporabljaš analogni sprejem, torej brez dodatnega set top boxa. Al' se mogoče motim? Sicer v tem primeru plačuješ nekaj, kar ne uporabljaš...

25

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Da, potem pač plačuješ nekaj kar ne uporabljaš...

26

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Da so težave na Siolovi digitalni televiziji sem že slišal. Kaj pa tisti na Amisu, ste zadovoljni? Mi smo prešaltali na Amisovo dvojko, ker je cenovno ugodneje ostati pri analogni kabelski tv.

27 Nazadnje urejal MaTe0 (26.08.2009 10:33)

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

pubec je napisal:

Živio,

ker spadam med tiste, ki jih moti kup nekih recieverjev in pilotov, sem povprašal na UPC, kakšna je opcija za paket trojček, vendar na način, da se obdrži obstoječa analogna kabelska povezava z obstoječo programsko shemo.

Odgovorili so, da bo na voljo tudi takšen paket, le da bo potrebno še malo počakati. To pomeni:
- digitalna telefonija
- internet
- amalogna kabelska

Torej čakam :-)

Za vse ki ne vedo, naj omenim, da ko enkrat naročite digitalno kabelsko dobite novega pilota in nov reciever in potem preko njega iščete kanale in ne kot sedaj direktno preko televizorja! Kot v časih satelitskih recieverjev. žal.

No to da ne moreš šaltat na enem pilotu se ne strinjam smile Novejši tv sprejemniki LCD imajo nekateri že vgrajen digtalni sprejemnik kateri je pripravljen na te tehnologije in delaš vse preko enega pilota - tistega katerega si dobil zraven LCD smile Tiste katere pa tega nimajo pa imajo spet pilot posebej. Pa dobro saj se navadiš.

O amis TV kar berem na njihovem forumu je kar dosti problemov sploh s tistimi ki so oddaljeni več metrov od centrale. Baje rade kocke letijo smile Bodo morali razmisliti o kakšni nadgradnji.
Sam sem drugače z paketom Amis Dvojka Tel + zelo zadovoljen. Internet dela super, prav tako telefon plačamo 27.90eur, edino kar je minus je prevelik ping. 50-60ms.

Pa še nekaj o kabelski: Super da bo možna v lovrencu, ampak čakam da naredijo nek paket zmes med M in L saj mi je 2mb premalo 12 pa preveč. Ne vem zakaj ne morejo naredit enega paketa z 4mb internetom in digitalno kabelsko. Potem bi bilo zame lih prav smile

Zaenkrat ostajam na amisu smile

smile Kuj Neka smile

28

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

jasno, da imajo novejši TV že vgrajen sprejemnik, pa zaradi njega ne nameravam že spet Tv menjavati :-))

29

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Kaj te ne tongue Ko je remont je remont pa se vse menja smile V največji krizi se največ kupuje hehe. Nebo kdo vzel resno tongue

smile Kuj Neka smile

30 Nazadnje urejal Anžej (31.08.2009 22:26)

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Javljam se s pravkar priključenega (lovrenškega) kabelskega interneta. Po zaslugi našega sokrajana Ljuba Šauperla, ki ima menda nemalo zaslug, da smo dočakali kabelski internet tudi pri nas, sem eden dobrih desetih srečnežev, ki so zadnje dni v test dobili kabelski modem.
Iz obljubljenih 24/2 Mbit/s sem jih toliko ne testih v glavnem uspel tudi iztisniti in to pri skoraj superornem pingu, ki nikoli ni bil slabši od 13ms. Jutri se menda začne uradni priklop zato zagreteži pohitite.
Omenjena varianta z analogno televizijo, internetom in telefonijo je nekaj standardnega in je seveda že možna. Reče se ji trojček in je na voljo že za 22€ (sicer skromnim internetom a vendarle). Varianta "digitalni trojček" pa pomeni digitalno televizijo preko digitalnega sprejemnika, pri čemer analogna televizija še vedno ostaja (neomejeno število sprejemnikov). To slednje poudarjam, ker meni doslej ni bilo znano in iz zgornjih postov zgleda še komu ne. Cenik paketov je na http://www.upc.si/paketna_ponudba/

http://www.speedtest.net/result/553100585.png

31 Nazadnje urejal MaTe0 (31.08.2009 22:39)

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Nekaj sem slišal na uho da naj bi bil v kratkem možen še en paket z 5mb downloada? Je to res ? Ping je pa tudi spremenljiv.

Anžej in te je prepričal priklop ali ostajaš na amisu ?

smile Kuj Neka smile

32

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Zanimivi rezultati.
Ko bi le imeli en paket vmes med M in L (torej kakšnega 4M/512k) za kakšnih 38 €. To bi blo zame. Tako pa je en premali, drugi  prevelik. sicer pa še nisem natančno preštudiral primerjave cen z AMIS-om. Je pa potrebna vezava za eno leto, če sem prav razbral cenike. Škoda.
Pa še ena stvar me moti. Če slučajno ne bi bil zadovoljen, potem se lahko zgodi, da tudi preko sedanje bakrene parice ne bi več imel možnost ADSL-ja. Sem že marsikje zasledil takšno zgodbo. Telekom enostavno noče priklopiti.

33

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Brskanje običajno leti ko strela, tu in tam dela nekam zatikajoče - zaenkrat krivim švoh spletni strežnik na drugi strani.
Se mi je pa modem že nekajkrat resetiral oz. zgubil povezavo. Zjutraj se je nazaj postavljal dobrih 20 minut.
Zato iščem kak programček, ki bi ob prižganem računalniku na vsakih nekaj minut preverjal ali je povezava z netom vzpostavljena. Se mi zdi da smu tukaj enkrat govorili o nečem podobnem pa ne najdem več. Se kdo spomni ali pozna kaj primernega?

Ljubo je nekaj omenjal, da menda bo v ponudbi nek 5Mbit paket, upload sem preslišal, najbrž okoli 0.5.

34 Nazadnje urejal MaTe0 (01.09.2009 21:44)

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

vpeter je napisal:

Zanimivi rezultati.
Ko bi le imeli en paket vmes med M in L (torej kakšnega 4M/512k) za kakšnih 38 €. To bi blo zame. Tako pa je en premali, drugi  prevelik. sicer pa še nisem natančno preštudiral primerjave cen z AMIS-om. Je pa potrebna vezava za eno leto, če sem prav razbral cenike. Škoda.
Pa še ena stvar me moti. Če slučajno ne bi bil zadovoljen, potem se lahko zgodi, da tudi preko sedanje bakrene parice ne bi več imel možnost ADSL-ja. Sem že marsikje zasledil takšno zgodbo. Telekom enostavno noče priklopiti.

Evo podoben problem imam sam. Tudi mene mantra ta velik razpon med paketom M in L.  Se mi zdi da je razlika med 2mb in 12 mb dosti prevelika. Čeprav kabelski internet ponuja samo internet tudi v drugih paketih.

Koliko vem , bi naj kabelski internet ponujal statičen ip ? Torej se zaradi tega nebi smelo diskonektat, sploh pa konektat 20min ? Tole je nespremenljivo in bi mene že motlo smile hehe

Bi bil pa vsekakor takoj kandidat za 5mb ob spremenljivem delovanju in ceni.

smile Kuj Neka smile

35

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Kljub temu, da vsaj zaenkrat ne mislim zamenjati ponudnika sem na papir malce vrgel številke, da dobim neko primerjavo med AMIS (internet in telefonija) in UPC za analogno kabelsko.

Analogna kabelska pride okoli 13 €, AMIS pa 28 € (paket 4M/512k + telefonija). Skupaj torej 41 €. Pri AMIS telefoniji je potrebno upoštevati 700 brezplačnih minut v stacionarna omrežja, kar znese 13,5 €. Jaz izkoristim za 7 €. Torej bi od skupnega zneska moral ta del odšteti, saj ga bi pri UPC telefoniji moral plačati, saj se pogovarjamo podnevi in ne ponoči, kjer ima UPC zastonj. Torej znese realno skupaj okoli 34 €. UPC telefonija ima precej dražje klice v stacionarna omrežja razen za Telekom Slovenije, kjer je podobna, kot jo ima AMIS.

Torej, tudi če je UPC paket za okoli 35 € za podobno internet hitrost, se mi računica enostavno ne splača. Če sem se kje zmotil ali pa napisano sploh ne drži, naj me kdo popravi. Da bodo še drugi vedeli...

Če pa izračun približno drži pa sem malce razočaran sad

36

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Imaš kar dober izračun smile

Po mojem je najbolj nesmotrno, če seveda vsaj nekajkrat na teden potrebuješ internet, da imaš te tri storitve (telefon, tv in internet) vsako pri svojem ponudniku. Kabel izplača vsem, ki manj telefonirajo po stacionarnem telefonu, ne potrebujejo tako zelo hitrega interneta in so povsem zadovoljni z obstoječo kabelsko analogni televizijo. Ali pa če hočeš zanesljive in visoke hitrosti prenosov, ki jih telefonska parica ne zmore.

Jaz zaenkrat tudi ostajam pri Amisu, ker mi cenovni izračun ne kaže neke večje ugodnosti v primerjavi s sedanjo izbiro. Mi je pa hecno da ima UPC tak velik razpon cen za hitrosti interneta v paketni ponudbi (npr. 22€ med 256Kbit in 12Mbit), za primerjavo ima Amis razliko 2€ za med 512Kbit in 10Mbit.

37

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Je že kdo dobo kako informacijo kdaj bi naj bil kakšen vmesni paket na voljo ? smile

smile Kuj Neka smile

38

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Novi Telemach

preberi november...

39

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Meni je blo rečeno, da je pri nas EuroDocsis 2 in sem malo skeptičen da bodo šli "novo centralo" tako hitro nadgrajevat.

Sploh pa mi je hecno da se razni ponudniki reklamirajo s hitrostmi nad 20Mbit, ker tega tak ne rabiš. Razen če hočeš (nelegalno) film sneti namesto v 4 urah v 2 lol
Če prav razumem je edina uporabna prednost EuroDocsis 3 možnost videa na zahtevo, kar pa pri kabelskem ponudniku še nisem zasledil.

40

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

mogoce pa kaj ve sauperl? kar se pa tice uporabne prednosti --> upload...