1

Tema: Obvezno cepljenje otrok

V kolikor koga zanima tudi druga plat o obveznem cepljenju otrok, priporočam predavanje, za katerega vabilo prilagam. Vsem, ki se boste odločili predavanje obiskati, pa priporočam, da pridete tja malenkost prej, ker je dvorana vedno nabito polna.

PREDAVANJE "MITI IN RESNICA O CEPLJENJU"

v petek 24.10.2014 ob 17. uri

HOTEL BAJT GARNI
Radvanjska 106, MARIBOR


- Vloga imunskega sistema pri preprečevanju bolezni

- Je cepljenje učinkovit in varen način preprečevanja nalezljivih bolezni?

- Nalezljive bolezni

- Kako nevarne so v resnici otroške bolezni?

- Kaj cepiva vsebujejo in kako vplivajo na človeški organizem?

- Stranski učinki cepiv in kako ukrepati v primeru le-teh?

- Kako doseči in ohraniti zdrav in močan imunski sistem?

- Kaj lahko sami storimo za otrokovo zdravje?


Predava:
Karin Rižner, biologinja, bioresonančna terapevtka, mama


PROSTOVOLJNI PRISPEVKI


________________________________________



PREDAVANJE "POSTOPKI V PRIMERU NECEPLJENEGA OTROKA"

v soboto 25.10.2014 ob 17. uri

HOTEL BAJT GARNI
Radvanjska 106, MARIBOR



Cepljenje otrok proti nalezljivim boleznim je v Sloveniji obvezno in ga starši zaradi osebnih razlogov ne smemo zavrniti. Opustitev cepljenja je dopustna le, če za to obstajajo medicinski razlogi, določeni z Zakonom o nalezljivih boleznih, vendar je te razloge v praksi skoraj nemogoče dokazati. Zdravniki cepitelji starše množično prijavljajo na zdravstveni inšpektorat, kjer zoper nas sprožijo upravni in prekrškovni postopek. Mnogi starši se v vseh teh postopkih ne znajdejo, zato bomo na predavanju pojasnili kako v dani situaciji postopati.

Predavanje je razdeljeno na dva dela: prvi del je formalno predavanje, drugi del predavanja pa bo pogovornega značaja - obravnavali bomo konkretne situacije, v katerih se znajdemo starši necepljenih otrok. Spregovorili bomo tudi o možni rešitvi - spremembi zakona, ki določa obvezno cepljenje. S konstruktivnim sodelovanjem lahko dogajanje pospešimo in vendarle dosežemo svoj cilj - spremembo zakona, s katero bomo dosegli svobodo odločanja glede cepljenja otrok, ali vsaj ugovor vesti. Pričnimo dejavnosti, ki bodo stvari premaknile z mrtve točke tja, kjer si želimo biti.

Vabljeni vsi starši necepljenih otrok in vsi, ki si želite pozitivnih sprememb na tem področju.

Predava:
Primož Verbič, društvo SVOOD

PROSTOVOLJNI PRISPEVKI



Helena Petrič

2

Re: Obvezno cepljenje otrok

Ogromno se da prebrati o teh cepljenjih na spletu. Težko si ustvarim neko mnenje. Vendar je bilo veliko teh otroških bolezni, prav zaradi teh cepiv, izkoreninjenih (davica, oslovski kašelj, otroška paraliza, ošpice, mumps, rdečke...). Žal je pač tako, da se pri par primerih pojavijo stranski učinki (pri vseh zdravilih je tako). Če gledamo širšo sliko, verjetno ta cepiva naredijo več dobrega, kot slabega. Prav gotovo nikomur ni v interesu, da se spet pojavijo te otroške bolezni. Seveda, pa ni lahko biti strarš tistemu otroku, ki dobi stranske učinke.

To je pač moje mnenje in ne morem rečt, da stojim za njim, ker ne poznam toliko ozadja teh stvari. Res pa je tudi, da nimam otrok, vendar svojega bi najbrž dal cepit. Kaj mi pa preostane drugega?

3

Re: Obvezno cepljenje otrok

Jaz sem včasih verjela, da država skrbi za moje dobro, da je pravni sistem za vse enak ter da lahko prepustim zdravje sebe in svojih otrok v roke sistema. Poznala sem svoje dolžnosti, vendar skoraj nič pravic.  Še posebej sem bila neprijetno presenečena, ko sem ugotovila, da ne poznam svojih starševskih pravic. Pri navadnem lekadolu smo seznanjeni s sestavo in stranskimi učinki. Velja to tudi za cepiva? Ne! Slepo verjamemo vsemu, kar se nam da na krožnik. Pri svojih otrocih se zavedam, da sem kot starš odgovorna za njuno zdravje in srečo. In prav zaradi tega rada vidim obe plati medalje. Mnogi, tudi zdravniki, se ustavijo samo na tisti, kjer je zabeležen dobiček. Tam se pa zdrava pamet konča.

4

Re: Obvezno cepljenje otrok

Še en zanimiv video ... pa ne da bi spreobračal ampak da osvetljuje nekatera zamolčana dognanja.

5

Re: Obvezno cepljenje otrok

PREDAVANJE

"PROBLEMATIKA OBVEZNEGA CEPLJENJA"

ponedeljek, 30. marec 2015, ob 17. uri v

Waldorfski vrtec Maribor – Mavrična dežela, Wilsonova 18

Večina staršev necepljenih otrok je deležna takšnih in drugačnih pritiskov s strani zdravnikov cepiteljev, pogosto pa imajo težave tudi ob vpisu otrok v vrtce, šole in druge vzgojno-izobraževalne ustanove. Zaradi necepljenja zdravniki starše množično prijavljajo na zdravstveni inšpektorat, kjer zoper njih sprožijo upravni in prekrškovni postopek. Mnogi starši se v vseh teh postopkih ne znajdejo, zato bomo na predavanju pojasnili kako v dani situaciji postopati.
Spregovorili bomo tudi o možni rešitvi - spremembi zakona, ki določa obvezno cepljenje. Ministrstvo za zdravje letos pripravlja spremembo zakona o nalezljivih boleznih, s katero naj bi odpravili kaznovanje staršev, ki otrok ne želijo cepiti, zelo verjetno pa bo v zakonu na nek način odpravljeno tudi obvezno cepljenje. Kako bo področje cepljenja urejal nov zakon bo pokazal čas, do sprejetja zakona pa moramo starši pri pediatru in šolskemu zdravniku, kakor tudi pri inšpektorju in v drugih situcijah kjer je izpostavljeno cepljenje, pravilno postopati. Več o tem na predavanju.
Poleg formalnega bo predavanje tudi pogovornega značaja; s konstruktivnim sodelovanjem lahko dogajanje morda pospešimo in vendarle dosežemo svoj cilj - spremembo zakona, s katero bomo dosegli svobodo odločanja glede cepljenja otrok ali vsaj ugovor vesti. Naj bo tokratno predavanje nadaljevanje serije predavanj in okroglih miz o problematiki obveznega cepljenja v Sloveniji. Pričnimo dejavnosti, ki bodo stvari premaknile z mrtve točke tja, kjer si želimo biti. Vabljeni vsi starši in vsi, ki si želite pozitivnih sprememb na tem področju.

Predava:
PRIMOŽ VERBIČ, predsednik društva za svobodo odločanja
PROSTOVOLJNI PRISPEVEK

PS. - Zaradi spremembe datumov za delavnico in predavanje je zmanjkalo časa za pravočasno najavo predavanja, zato prosim, da datum predavanja sporočite tudi vsem drugim zainteresiranim, ki jih poznate. Kdor se bo predavanja udeležil naj to sporoči na cepljenje.info@gmail.com.
Hvala za razumevanje.

6

Re: Obvezno cepljenje otrok

Glede tega ne mislim komentirat kaj extra. Moje zadnje ceplenje katero bi naj imel je bi naj bilo v srednji soli proti tetanusu... pa sem ga zavrnil. Moj otrok ko bo ce bo pa nebo ceplen ne tak in ne drugac! Ce mi Slovenija tega ne bo omogocala se bom preselil v drzavo katera mi bo omogocila izbiro in to je to.

To think does not mean to know.

7

Re: Obvezno cepljenje otrok

Društvo za svobodo odločanja SVOOD vabi na predavanje z naslovom

"MITI IN RESNICA O CEPLJENJU"
petek, 24. april 2015, ob 17. uri v Waldorfski vrtec Maribor – Mavrična dežela, Wilsonova 18, Maribor

O cepivih obstaja nekaj trdovratnih mitov, ki jih lahko prepoznamo le, če smo dovolj dobro informirani. Razlikovati moramo med resničnimi dejstvi o cepivih ter propagando uradne medicine in farmacevtske industrije, ki ji gre predvsem za dobiček.

Vsebina predavanja:
Vloga imunskega sistema pri preprečevanju bolezni.
Kako doseči ter ohraniti zdrav in močan imunski sistem?
Je cepljenje učinkovit in varen način preprečevanja nalezljivih bolezni?
Nalezljive bolezni. Kako nevarne so v resnici otroške bolezni?
Kaj cepiva vsebujejo in kako vplivajo na človeški organizem? Stranski učinki cepiv in kaj storiti v primeru le-teh?
Kaj še lahko sami storimo za otrokovo zdravje?
Po predavanju bomo skušali odgovoriti na vprašanja in dileme staršev, ki se soočajo s cepljenjem otrok.


Predava:
KARIN RIŽNER, mag.biologije, zdravilka, mama z izkušnjami glede posledic cepljenja


PROSTOVOLJNI PRISPEVEK


Sami odločajmo o svojem zdravju in zdravju naših otrok!

8

Re: Obvezno cepljenje otrok

Posredujem vabilo Društva za svobodo odločanja:           


MIRNI PROTESTNI SHOD STARŠEV IN OTROK V PODPORO SVOBODI ODLOČANJA

Dobimo se v NEDELJO, 10. maja 2015,
na PREŠERNOVEM TRGU v Ljubljani, od 12. ure naprej.


Živimo v državi, v kateri je cepljenje otrok obvezno in v kateri starši nimamo pravice odločati o tem potencialno tveganem in neučinkovitem posegu. Kar naj bi bilo pravica, je v tej državi postalo obveznost. Ne bomo dovolili, da si kdorkoli lasti pravico
odločati o našem telesu ali telesih naših otrok. Ne bomo dovolili nobenih posegov v naše temeljne pravice!

Čas je, da pokažemo, da smo aktivni in odgovorni državljani, da nam je mar za sočloveka, da je naše telo naša odgovornost, da smo odgovorni za svoje otroke, da lahko le sami odločamo o posegih v lastno telo.

Čas je, da izkažemo podporo in solidarnost staršem, katerih otroci so po cepljenju utrpeli posledice, pa jih medicinska stroka ne prepozna oziroma noče prepoznati.

Čas je, da spremenimo zakon, ki določa obvezno cepljenje in oblastem omogoča kaznovalno politiko do staršev necepljenih otrok. Pokažimo naši vladi, ministrstvu in poslancem, da se borimo za temeljne človekove pravice, določene z Ustavo in mednarodnimi konvencijami.

Čas je, da smo solidarni tudi s starši in prijatelji, ki se borijo za svobodo odločanja in proti obveznemu oziroma prisilnemu cepljenju v Srbiji, na Hrvaškem, v Bosni in Hercegovini, Črni gori, Makedoniji in v drugih državah z obveznim cepljenjem.

Zato vas vabimo na mirni protestni shod, ki bo v
NEDELJO, 10. maja 2015, ob 12. uri na
PREŠERNOVEM TRGU v LJUBLJANI.
Na isti dan in ob isti uri bodo javni shodi tudi v Zagrebu, Dubrovniku, Beogradu, Novem Sadu, Nišu, Jagodini, Podgorici, Skopju in bolgarskem Plovdivu.

Vabljeni starši in otroci, družine in posamezniki, stari in mladi, vsi, ki si želite svobode odločanja, zdravja in lepše prihodnosti.
Skupaj bomo ustvarjali enkratno vzdušje z govori, otroškimi delavnicami, predstavami, poezijo in glasbo.

Smo ponosni starši in svobodni državljani.

NAJ SE SLIŠI NAŠ GLAS IN GLAS NAŠIH OTROK!

Več informacij na Facebook strani Društva za svobodo odločanja
https://www.facebook.com/groups/svood/