61

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

peters, si prepričan v to kar si napisal? Jaz mislim, da lahko priključiš en kup TV-jev, tako z analognim kot digitalnim signalom. Potrebuješ pa razdelilec. Digitalni signal pa lahko priključiš direktno v TV, če to podpira, ali pa v digitalni sprejemnik, od katerega gre k TV SCART ali HDMI.

Če pa sem ustrelil mimo naj me kdo popravi smile

62

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

vpeter je napisal:

peters, si prepričan v to kar si napisal? Jaz mislim, da lahko priključiš en kup TV-jev, tako z analognim kot digitalnim signalom. Potrebuješ pa razdelilec. Digitalni signal pa lahko priključiš direktno v TV, če to podpira, ali pa v digitalni sprejemnik, od katerega gre k TV SCART ali HDMI.

Če pa sem ustrelil mimo naj me kdo popravi smile

Res je. Gor lahko priklučiš se mi zdi do 5 televizorjev ( nezanesljiv vir, do sedaj sem vido samo 3 sprejemnike ). Ali bodo digitalni ali analogni je pa čisto od tebe odvisno. Če se odločiš za paket trojček oz. televizijo, imaš en priklop digitalni zastonj, vsi ostali priklopi oz. sprejemniki pa se doplačajo 2eura na sprejemnik. Če pa nočete imeti tega, pa lahko imaste navaden priklop, oz. takšen kot je bil prej brez sprememb.

smile Kuj Neka smile

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Jaz bi tudi rekel (oz. si upam skoraj trditi), da lahko gor priključiš digitalnih sprejemnikov, analognih tv-jev itd. kolikor hočeš. Potrebuješ razdelilec (mogoče tudi aktivni razdelilec, če je signal slab). Verjetno potrebuješ DVB-C digitalni sprejemnik in je to to. Edino, če imajo kodirane kanale, potem na digitalnem sprejemu ne bo nič.
Seveda se doplačajo vsi ostali sprejemniki...
Jaz imam ario in dva digitalna sprejemnika pa sedaj, ko nimajo kodiranih kanalov lahko gledaš z vsakim DVB-T, mpeg2 sprejemnikom in je samo od jakosti signala odvisno koliko sprejemnikov lahko gor priključiš. Kabelski sistem pa deluje zelo podobno oz. enako.

64

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Kaj je sedaj s tem Telemachom? So spet podražili naročnino!
Mi zna kdo zanesljivo povedati ali v začetnem  digitalnem paketu ostane analogna programska shema ista ali ne? In ali je sploh možna. Sicer imam namen klicati na Telemach ampak raje imam praktične in preverjene informacije. Ker glede na to da digitalne zadeve ne potrebujem, je pa paket cenejši, bi ga vseeno vzel, vendar se s stališča uporabe torej ne bi nič spremenilo.

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Analogno ostane kot je bilo, nad tem nimajo nadzora, dokler je kabel v hiši.
Je pa od tebe odvisno, kaj boš naredil pred tistim "razdelilcem" ki ti deli TV in internet.

66

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Jaz imam samo analogni razdelilec za več TV-jev wink Za internet skrbi ADSL.

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

No, s tem kar boš naredil, če se priključiš na kabelski trojček.
V tem primeru, verjetno za internet več ne bo skrbel ADSL ali pač?

68

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Kabelsko bom imel samo digitalno za TV, ker je naročnina nižja. Sicer je to popolnoma ironično ampak kaj morem. Čudno podjetje. Gledal pa bom še vedno samo analogne programe. Internet in telefon pa še vedno ostane ADSL.

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Zakaj bi gledal samo analogne, en sprejemnik imaš tako ali tako vključen v ceno.

70

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Zadnje cajte je menda povečan izpad internetnih povezav na Telemachu v zgornjem delu Lovrenca. Še kdo to opaža, vrže ven samo internet ali tudi digitalno tv in telefon?

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

na Gozdni poti v zadnjem mesecu ene trikrat... nazadnje včeraj od devetih zvečer - zjutraj še ni delalo. Težava je bila prijavljena na tehnično pomoč Telemach, kjer pravijo, da je težava v slabem omrežju do hiš.

72

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Preko FB sem nekje z "meje" med Spodnjim in Zgornjim trgom dobil tole:
Ne mine teden, oz. skoraj vsak drugi dan, da nam ne bi nagajal internet, telefon pa prav tako; enkrat po njem hrušči, da nič ne slišiš, drugič lahko opravljaš samo odhodne klice, ker pri dohodnnih aparat ne zvoni.....tv pa za enkrat še kar gre. Sicer so vmes manjši par sekundni izpadi, ampak se kar hitro vzpostavi.

Kaj svetovati? Zaenkrat prijavljajte napake podpori 080 22 88. Če boste ravnodušno prenašali tegobe, ne bo nič bolje. Več vas bo, hitreje bodo popravili.
Pri nas nižje v spodnjem trgu hvalabogu težav zaenkrat nimamo.

73 Nazadnje urejal vpeter (05.09.2017 21:10)

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Ima kdo pri Telemachu TV paket Gold Trojka Extra ali Premium in na voljo uporabniško ime in geslo (oz. neko kodo iz portala mojtelemach) za novo EON storitev na smart TV-ju? Bi rad preizkusil pa imam preslabi paket sad
V brskalniku zaenkrat deluje odlično.

Eh, moj Samsung nima te aplikacije. Je kakšno leto prestar.

Re: LJ-Kabel/UPC Telemach

Jaz sn jo danes že testiral na telefonu....prvi vtisi proti D3GO so zelo pozitivni....dosti lepši in preglednejši je...pa več opcij ponuja. wink