1

Tema: Vodovod ki producira KEMISKO JUHO za Konzumiranje za vecino Lovrenca.

Je to vam ok? Al se samo meni zdi da tukaj nekaj ne stima?

To think does not mean to know.

2 Nazadnje urejal poe__T (14.09.2017 01:39)

Re: Vodovod ki producira KEMISKO JUHO za Konzumiranje za vecino Lovrenca.

Kar se mene tice... vcasih leta nazaj je bila moja 1. misel ko sem prisel v Lovrenc... kak se bom obesil na pipo inpil naso vodo. Dandanes pa je moja 1. misel... Ali imam dost vode za pitje zraven al mors se it kaj kupit v Mercator da se nebom zastrupljal z to kemijsko juho ki prihaja iz nasega vodovoda. Kar se lahko tukaj dodam da NIKJER V LJUBLJANI... oz v zabariji v kvak kvak land... ni tako slaba voda kot pri nas trenutno oz vsaj v vecini lovrenca. Razlicne regije se napajajo iz razlicnih zbiralnikov in ni vsepovsod voda kot je recimo v "centru" al pri tov kos kjer imajo napajanje iz "Tarjenkovega" zbiralnika je voda krasna tak kot je bla. V lovrencu pa hm... kako bi rekel... Ima okus in vonj.... kjer nekaj ne stima.
Glede nase vode sem naredil dolocene raziskave in dolocena analize... ampak na zalost nimam nobene veze ki bi za en sprejemljiv znesek naredila kemijsko analizo nase vode (oz na kratko povedano da vidimo se kaj vse mecejo v naso vodo) analize do katerih imam dostop so mikrobioloske katere so vse v skladu z zakoni in tudi moj problem tukaj ni glede mikro biologije ampak glede kemijskih primesi ki jih mesajo v naso vodo. Kaj tocno je not in vsebnost tega. Po okusu in vonju to ni samo voda... Po analizi je vse ok in fajn... smile . ( http://www.lovrenc.si/images/analize%20 … de_106.pdf )  vonj 0 okus tokrat celo 1... hm Kje je bil ta ena prej? Eh aja pri tov kos je ni. Zanimivo se mi zdi da je bilo dost vzorcev vzetih pri tov kos... ki se napaja iz tarjenkovega vodovoda in njihova voda je ok... prav zanimivo pa bi bilo nardit analizo koliksen % lovrencanov je v oskrbi preko tega napajalnika... in koliko % vzorcev je bilo oduvzetir prav tam KJER VSE STIMA!
No kakorkoli ze... tukaj sem povzel samo enih par stvari ostalo se pride. Kot sem rekel mene ne zanimajo politicne igre me tudi ne zanima kdo ima oblast in zakaj... Kar pa mi stopi na zivc pa je recimo to da mi obcina poslje domov brosuro da je vse ok pa fajn z naso vodo pa da pijemo boga pa pol... pol po tem ko folk se kr nabija... kao ugotovijo da mogoce pa res ni blo nekaj najbolj fajn... pa da je mogoce kak bazen potrebno porihtat.. sam ko to nardijo je voda se vedno ista KEMISKA JUHA kot je bla. Mogoce z malo majn drugimi starmi... ampak se Vedno Isto!
Zraven tega obcina nikoli in nikdar ni razkrila z katerimi kemikalijami obdelujejo vodo oz podjetje katero ima koncesijo in ali koliko te zadeve vplivajo na zdravje obcanov. Vazna je samo skladnost... v vecini primerov da pri TOV KOS vse stima... kar pa je visje od njih... pa ka te ces pr TOV KOS je ok za tebe je tud. Zraven tega redko katera analiza tudi vsebuje kemijo ki je not. Recimo klor... in ostale stvari. Sam osnova...da to gre skoz je voda super.

Ne vem ce si nasi obcinari mislijo da ce je njihova napeljava v obcini slaba... da je to tudi krivda pri vseh ostalih. In da je v tem vzrok te KEMIJSKE JUHE ki tece iz pip... JP moj vodovod je kriv... tud Jelenckov vodovod, Maksov; Ali Babin itd... pa ja pa kaj se?!
In res ZALOSTNO da bo JOŠKO MAMFREDA sel v zgodovino kot "CLOVEK KI JE ZAJEBAL LOVRENSKI VODOVOD".
Ne glede na to kolk dobrega je naredil itd... vsak se ga bo spominjal pod tem... da je bil on na vrhu takrat ko se je to zgodilo se pravi odgovornost nosi on al namebno al nenamembno... glede OSNOV za Zivljenje kot je Pitna Voda... ni ZAJBANCIJE. In tukaj tudi opravicilo... "nisem vedel so mu drugi rekli" vsaj zame ne pride v postev.
Mogoce je kdaj fajn poznat web search da mogoce nardis raziskavo zase... ne sam da zivis na tem in delujes kar ti drugi recejo.

To think does not mean to know.

Re: Vodovod ki producira KEMISKO JUHO za Konzumiranje za vecino Lovrenca.

Sam sem ze v eni drugi temi zapisal, da je v multimilijonskem mestu boljsa voda kot sredi Pohorja v Lovrencu. Sicer pa, dokler boste tiho se itak ne bo nic zgodilo...

4 Nazadnje urejal vpeter (14.09.2017 20:43)

Re: Vodovod ki producira KEMISKO JUHO za Konzumiranje za vecino Lovrenca.

Koliko pa stane ena bolj konkretna analiza? Morda bi prostovoljno zbrali denar roll

5

Re: Vodovod ki producira KEMISKO JUHO za Konzumiranje za vecino Lovrenca.

Dokler ni mozna niti menjava starih cevi(denar?), da bi bili priklopljeni vsi zbiralniki, je prav neverjetno zalostno, kaj se sploh lahko naredi.
Se ze spomnim, nek vodovod iz Rus(cenejsi?)?

Re: Vodovod ki producira KEMISKO JUHO za Konzumiranje za vecino Lovrenca.

Voda kot smo jo imeli, bi morala biti prioriteta. Da ni denarja - razumem, ampak, ce je za ostale "nepomembne" stvari bi se moral najt za osnovno prvino - vodo. Da bi jo dobili iz Rus? ne se hecat...

7

Re: Vodovod ki producira KEMISKO JUHO za Konzumiranje za vecino Lovrenca.

V vsakem primeru sem za to da se naredi kemijska analiza nase vode na croud found stroske. Glede obcine in njihovih analiz... kot sem ze rekel ce gremo gledat nazaj je vecina analiz narejenih z strani obcine (tud ze prej) narejenih pri TOV KOS. Vodo iz TI tarjenkovega napajalnika sem poskusil sam vec x in vedno je bila tak kot je bila nasa vcasih. Da se obcina zgovarja na zastarel vodovod in da je zaradi tega potrebno sopat kemikalije not in ZASTRUPLJAT vse nas... hm... Ok. V cem tocno tukaj je problem?
Kaksne organske snovi spuscajo nase cevi v vodovod da more bit tolk kemikalij not? Kje je mnenje al pa vsak kaka raziskava glede tega da to pomaga sploh? Al pa Recimo nasa hisa in nas vodovod stoji majn casa kot TOV kos in kolikor mi je znano nekih major obnov na vodovodnem omreju tov kos ni blo... zakaj je pol njihova voda ok? Nasa pa je Kemijska Zupa.

Kot 1. tukaj ne vemo z kaksnimi kemikalijami, preparati al pa vsaj osnova kaksnen je sistem "dezinfekcije" vode  (glede na to da je to Javni vodovod za katerega vsi placujemo) za nas vodovod... tu nobenemu ni znano. Ce bi vedel kaj mecejo not bi lahkosel mogoce pogledat kolk te stvari vplivajo na moje zdravje... in kar je tukaj se bolj pomembno zdravje nasih otrok oz razvijajocih se organizmov v nasi skupnosti... bi blo mogoce ok...al pa bi me se bolj navilo ko bi videl kaksno sranje mecejo vse not. Kakorkoli ze TE STVARI BI MORALE BIT JAVNE!

Kot 2. Sploh ne vemo zakaj je taksna dezinfekcija potrebna in predvsem ZAKAJ JE IZBRANA?! IN Tak kot je reko Dreamboxer. Za dezinfekcijo vode obstajajo tudi drugi nacini ki so dosti bolj humani do cloveskega telesa oz organizma kot recimo kemikalije oz to kar se uporablja zdaj.
Kot 3. Kemijske analize vode niso poceni. Gledal sem cene v tujini (predvsem iz raloga da nasim laboratorijem ne zaupam ker pri nas gredo zadeve much 2 much preko VIP) pregled vode da pridejo pa jo vzamejo naredijo analize recimo z avstrije bi to stalo tam nekje med 10 in 20k eur. In res je sramota da moram kot obcan razmisljat o tem ker obcina prikriva informacije glede tega!
Kot 4. Glede dotrajanega vodovoda itd... pa da je zaradi tega taksna voda. Tistega ki to trdi... naj si vzame pol ure casa pa gre kje okol tov kos... lahko tud v najstarejso hiso ki tam stoji z starim vodovodom (in je priklopljena na tarjenka) pa naj si nalije glas in ga primerja smile  Se bolj zalostno pa se mi zdi da kao nas "testni laboratorij" na moja vprasanje glede testov vode pri nas itd... s 1. obsodi mene in nas vodovod kao da je hisna napeljava kriva da je tak v "zenskem spolnem organu" voda. In sem si vzel cas in sel okol po Lovrencu... sem poskusil vodo v OS... je bla ista ko pr men, ali babi, maksu naprej niti ne bom nasteval vsepovsod razen spodaj pri tov kos je ok... al pa kaki kmeti ki imajo svoje vodovode ti so tud ok... drugace pa je vsepovsod  ISTI ZMAH in VONJ!
Kot 5. pa sem preveril pravne zadeve glede vode... dokler je v skladu z "parametri" drzave se lahko samo slikamo in po domace receno pizdimo glede tega pravne podlage za spremembo tukaj nimamo... obcina pa ima glede tega jasno mnenje da je vse ok. Tako da tudi analiza nebi pomagala dost.
Kot 6. Je dosti bolj efektivn cround found raize... za spomenik nasemu zupano postavljen na privatni zemlji kateri bo ovekovecil stavek. "Clovek ki je zajebal Lovrenski Vodovod in Poskusil Lagati Vsem obcanom... kako je to pa fajn" nekaj v tem smislu veliko vsaj 3m min en meter siroko in postavljeno nekje pred tablo Lovrenc
Po mojem bo to edina stvar ki bo zbudila nasega zupana da bo nehal poslusat in mi pred vsem V KSIHT TRDIT IN LAGAT da je NASA VODA SUPER!

To think does not mean to know.

8

Re: Vodovod ki producira KEMISKO JUHO za Konzumiranje za vecino Lovrenca.

10.000 €? Jaz pa sem mislil nekaj 100. Torej bi vsak občan moral prispevati nekaj €. Ojej.

9

Re: Vodovod ki producira KEMISKO JUHO za Konzumiranje za vecino Lovrenca.

Župan na junijski seji govori o ugotovljenih nepravilnostih (preveč kloriranja, preveč odvzema pri Bitnerju v času polnjenja bazenov in posledično mulju v vodovodu...) na: https://youtu.be/JFPJ3X1bYMk?t=0h55m33s in https://youtu.be/JFPJ3X1bYMk?t=1h18m15s
Se mi zdi, da je bilo čez poletje bolje. Ne najdem pa rezultatov omenjenih inšpekcijskih odvzemov vodohranov, le "hitri" mikrobiološki testi 25.5. na 4 pipah.

Sicer pa dvomim, da bi se z nekimi dragimi analizami dalo odkriti vzrok "slabemu žmahu". Če je v zbiralnikih ok, na pipah pa ne, je vzrok nekje na lajtngi vmes. Skozi trg se bo stari cevovod porihtalo med rekonstrukcijo prihodnje leto.

10 Nazadnje urejal domačin 72 (18.09.2017 19:54)

Re: Vodovod ki producira KEMISKO JUHO za Konzumiranje za vecino Lovrenca.

Še jaz bi se vključil v to temo o pitni vodi.V mlajših letih je bila pri nas v Lovrencu pitna voda OK.Prijatelji ki so se odselili iz kraja so prvo ko so prišli na obisk zahtevali kozarec domače pitne vode.Res si jo z užitkom popil.Kaj so pa zdaj spacali skupaj pa vedo samo odgovorni.Upajmo da se bo to uredilo.Sprašujem se da ni kriva povezava  z ostalimi kraji in da ne pijemo več domače vode.Pa lep pozdrav.

11 Nazadnje urejal poe__T (05.10.2017 00:16)

Re: Vodovod ki producira KEMISKO JUHO za Konzumiranje za vecino Lovrenca.

What goes around... comes round.

To think does not mean to know.

12

Re: Vodovod ki producira KEMISKO JUHO za Konzumiranje za vecino Lovrenca.

A je voda ze kaj boljsa?