1

Tema: Linux

Mene zanima, če kdo ve kako bi lahko formatiral USB stick v linux OS?

Like a Bull in Chinese.

2

Re: Linux

Poglej na ta How-to na podrobno razlago kako in kaj, če sploh smile

Hvala Anžej, vendar mi ni uspelo :jezen:
Sem kupil novega pa ga brezproblma s formatiram v linux, nimam pojma kaj bi bilo s starim ( v win XP del abrez problema) wink

Like a Bull in Chinese.

4

jaz bi vprašal če ma keri  linuks da bi si ga nainštalirav ???
al pa če se da ke dol potegnit

že res, da svet sloni na mladih, vendar velja tudi; "bez starca nema udarca"..

Dreamboxer: Ti bi rad samo zbrisal podatke ali misliš spreminjat datotečni sistem?

Piko: Linux najdeš POVSOD (je odprto koden sistem - torej zastonj). Dobiš ga včasih zraven kakih revij, knjig, potegneš si ga lahko iz kakega javnega serverja (poišči na www.google.com ), download-aš si ga lahko z eMulo in podobnih programov. Štos je edino v distribuciji (okolje - namizje). Na razpolago imaš SuSe, Mandrake, RedHat, Debian, Aurox, itd. Vsaka je po svoje dobra... čisto odvisno od potreb in zahtev.

Nekako najbolj razširjena verzija pa je SuSe (mislim, da je 9.2 verzija (naj)novejša).

@Kripton, Saj pravim, da sem že porihtal.... Mon namen je bil, da naredim ext3 particije na USB key, ker mi dreambox FAT32 ali pa NTFS ne prepozna....

@Piko: sam imam UBUNTO (debianova distribucija) Slovenska verzija, podpora na internetu 100 x boljša kot za win xp. Tak da ti svetujem al ubunto (zelo podoben windowsom) ali pa PINGI 3.1 mam tega pingota zapečenega na DVD-ju pa se lahko preko ZS zmenima pa ti ga posodim, enako velja za UBUNTU

Like a Bull in Chinese.

7

Do Linuxa sem vedno gojil globoke simpatije. Seveda predvsem zaradi odprte kode. Pa malce mi je delal skomine na pionirska let. Najlepši je bil, ko še ni prešel na grafičen način - stabilen kot skala, tečen kot driska - pet dni sem rabil, da sem mu nastavil modem ( ja včasih smo si drajvere pisali sami ), sploh pa za zanesenjake. Danes se mi še približno ne ljubi. Res ne: sem posestnik najman petnajstih virusov, od tega jih je najmanj osem smrtnonosnih ( kar neki trojanski konji, brezveze ), dnevno dobim najmanj sto spamov ( mi kar nekaj davnlovdajo, tako da je spomin vedno skoraj na nuli). Včasih ves ta drek formatiram, drugače pa sem se že navadil.Po netu igram zgolj šah z brihtnimi Indijci , požarni zidi so takrat izklopljeni, če slučajno zmagam mi pošljejo kakšen priboljšek v podobi pop upov, tako da se sladkosti zmeg še dolgo spominjam.

8

hvala zaj pa že mam linuks suse 9.2.

lp. By piko

EDIT:
še nekaj  sn si ga v šoli   sposodo

se še slišimo

že res, da svet sloni na mladih, vendar velja tudi; "bez starca nema udarca"..

9

Če rabi kdo, mu podarim CDje s slovenskim Pingo 3.1 in 2 boot distribuciji - SloTechLinux 2 in PcLinuxOS 8.