21

Re: Srečanje klepetalničarjev

no torej...
te vislice so dokaj cool....
sicer ne poznam tok full "lovrenscino", ampak mi je full "carski" jezik...
no dobro, nem bluzila...
mejte se lovrencani...by wink

22

Re: Srečanje klepetalničarjev

Anžej je napisal:

Dokler se kak kerlc ne loti pisanja slovarja ..

Saj to ne bi bil tak velki problem, treba je samo idejo lepo interpretirati.

Recimo jaz sem si to zamislil kot neki HTML obrazec za vnos besedila, ki bi potem te besede (z razlago) vpisoval v textovno datoteko (na serverju). Nato bi pa napisali (na podlagi te datoteke) exe program, ki bi omogočal brskanje, iskanje (ipd.) naših lovrenških besed (ki pa bi ga posodobili na neki določen čas). Mislim, da bi se vse to dalo ustvarit oz. sprogramirati.

Ideje?
Kolko vnosnih polj bi naj blo po vašem potrebno (beseda, razlaga...)?

...

23

Re: Srečanje klepetalničarjev

Kaj , ko bi ustvarili kar koroški slovar (koroške besede vs. slovenski jezik) ?

24

Re: Srečanje klepetalničarjev

ej...lovrenc pripada štajerski, ne pa koroški, tak da back off!!!!!
ajd

Re: Srečanje klepetalničarjev

Lovrenško narečje spada med prehodno narečje, kar pomeni da se pri nas narečje meša med štajeskim in koroškim. Ker pa nas vedno več zahaja iz najrazličnejšihrazlogov v Maribor, se nam zdi, da imamo čisto štajersko narečje.

tako so me učili v srednji šoli... je pa od tega že kar nekaj časa big_smile

26

Re: Srečanje klepetalničarjev

Lovrenško narečje baj spoda med koroške. Tak pravi ga. Zinka Zorko, živa legenda tega področja.

Slovar je pravzaprav že narejen in to v okviru web vmesnika za administracijo našega portala. Ker ima danadanes že skoraj vsak internet, bi jaz vsebine obdržal kar na internetu in ne čutim potrebe po desktop programčku. Vnosna polja so beseda, razlaga, izgovorjava, primer. Samo ker predelujem še ene druge stvari, ga še ne morem takoj objavit.

Kripton, če imaš cajt, ali pa kdo drug. Kaj ko bi po Kobancovem zgledu Gavgenvirta naredil Flash igrico vislice. Gotovo se da dobiti kak source.