1

Tema: HD DVD Recorder

Pozdravljeni,

sicer ta tema ne spada v računalniške nasvete, pa vendar. Kupujem HDD DVD Recorder, pa me zanima vaše mnenje o teh napravah. Po dolgotrajnem pregledovanju različnih modelov sem se na koncu odločil za Pioneer-jev model  DVR-530H-S, ki je dobil tudi nagrado "European digital video recorder of the Year" od European Imaging and Sound Association (EISA). Kakšno je vaše mnenje o tem modelu oz. kaj priporočate, če ne tega?

http://www.pioneer-eur.com/eur/product_ … _id=42-125
http://www.pioneer-eur.com/eur/help.jsp … l_id=15449

Lp, Peter

2

Re: HD DVD Recorder

Hud stroj je tale zadeva! Če si pripravljen odšteti 350 € je to zagotovo dobra cena za takšno zmogljivost.
Se pa po drugi strani sprašujem zakaj bi sploh potreboval tak hud snemalnik. Res si lahko narediš veliko zalogo filmov kar na disku, ki si jih zdaj pečemo na ploščke. A kaj ko prihajajo vsako leto nove tehnologije, večji diski, drugačni mediji. Ob širokopasovnih povezavah, 'računalniških televizorjih' bomo v kratkem imeli na voljo praktično kakršenkoli video material iz zgodovine. Za kakšen denar seveda...

Edina stvar ki jo pogrešam pri tem DVR-530H-S je možnost povezave z računalnikom, da ne rabiš najprej peči na plošček in nato na disk predvajalnika. Ali pa sem spregledal.

3

Re: HD DVD Recorder

Povezave z računalnikom pa res nima. Resnici na ljubo sem našel samo enega ali dva modela, ki sta imela dvosmerni firewire. Kar pa se tiče cene: sem pisal Miklavž-u, da mi ga prinese smile Sicer bi lahko vzel njegovega manjšega brata, pa .... Ta post sem objavil zaradi tega, da bi mogoče kdo kaj skritiziral njegove zmožnosti, saj nisem ravno na tekočem z video tehnologijami. Razen seveda z divx smile

Pozdrav vsem,
         Peter

Re: HD DVD Recorder

Jaz uporabljam kot digitalni VCR kar dreambox, imam vgrajen 80GB hdd in snemam kar na njega, če bi že kakšno stvar hotel arhivirati na DVD jo pač prenesem na hdd od računalnika preko ethernet kartice. Slika na satelitih je neprimerno boljša kot v kabelskih sistemih ( tudi digitalnem kabelskem sistemu ) Dejstvo je da kabelski operaterji zajemajo sliko za nas preko satelitov in jo potem preko optičnega in koaxialnega kabla posredujejo k nam domov, jaz imam pač direktno iz satelita na receiver. Sicer pa prihaja nova tehnologija, ki se imenuje HDTV.

Kot zanimivost naj povem da je razlika pri HDTV takšna kot je bila razlika med vhs in dvd, le da je HDTV toliko boljši od DVD. Vendar za to potrebujemo HD ready televizor in sprejemnik prenos podatkov je okoli 20MB/s. Še en nasvet, če kdorkoli odloči za nakup plasme ali LCD-ja nujno mora imeti HDMI priključek!
LCD pa odzivni čas pod 8ms!