21 Nazadnje urejal MaTe0 (26.01.2006 23:34)

Re: ADSL problemi v Lovrencu

Saj so meli napisano da bi naj bil večji ping:P Oz. da bi naj ble motnje:)

smile Kuj Neka smile

Re: ADSL problemi v Lovrencu

Motnje so od petka do danes take, da sem vsaki dan od 9:30 do nekje 16:30 brez interneta.
V pogodbi piše da zagotavljao 24/7 ur povezavo z adsl. od tega si pridržujejo pravico za prekinitev 3 dni (72ur) fantje in dekleta malo si pišite ure, ko ste brez interneta.

23

Re: ADSL problemi v Lovrencu

Ja saj aprila mi poteče pogodba z siolom smile Takrat pa se bom malo zamislo nad njimi pa bom kaj bolj poštenega nabavo:) Sam ko je vse povezano z siolom smile Mogoče amis? Sam ne vem kak je potem to če po 2 letih prekineš pogodbo a gre to sploh?

smile Kuj Neka smile

Re: ADSL problemi v Lovrencu

Ja meni tudi aprila poteče pogodba z Siolom,pa če bo le T2 že malo bolj porihtan,je ziher več ne podaljšam! roll

25

Re: ADSL problemi v Lovrencu

MaTe0 je napisal:

Ja saj aprila mi poteče pogodba z siolom smile Takrat pa se bom malo zamislo nad njimi pa bom kaj bolj poštenega nabavo:) Sam ko je vse povezano z siolom smile Mogoče amis? Sam ne vem kak je potem to če po 2 letih prekineš pogodbo a gre to sploh?

Pogodbo s Siolom lahko prekineš kadarkoli, samo da pri tem plačaš penale - 1/24 za vsak mesec do konca 2 let od zneska priključnine. Torej 1250 SIT za vsak mesec do preteka 2 let.

Pri nas v službi smo v sredo preklopli na T2, paket 10/10 Mbit. Dolpoteg je norih 1300KB/s z njihovih strežnikov, od drugod pa ne manj kot 900 KB/s

Kdaj bo T2 možen v Lovrencu pa je veliko vprašanje, ker je menda Siol z akcijo Modri paket pridobil veliko 'nezahtevnih' naročnikov in zdaj interesa za T2 ne bo več toliko. Sar res, koliko vas je že poslalo povpraševanje na T2? Ni nekdo omenil da bodo začeli razmišljati o postavitvi šele po 50 interesentih...

26

Re: ADSL problemi v Lovrencu

Dreamboxer je napisal:

Motnje so od petka do danes take, da sem vsaki dan od 9:30 do nekje 16:30 brez interneta.
V pogodbi piše da zagotavljao 24/7 ur povezavo z adsl. od tega si pridržujejo pravico za prekinitev 3 dni (72ur) fantje in dekleta malo si pišite ure, ko ste brez interneta.

tudi pri men se dogaja podobno. Ob vsakem izpadu pač kličem 116, ker mam tega že p... k....

kličte 116, enkrat jim bo že prekipelo in bodo porihtali adsl tak kot mora bit, UPAM



LP miha

Re: ADSL problemi v Lovrencu

v primeru, da v Lovrencu naredijo T2 sem pripravljen plačati penale.

28

Re: ADSL problemi v Lovrencu

Men itaq poteče ta pogodba po 2 letih smile tak da če bo T2 Ne vidim razloga zakaj se nebi odločo za njih ... sam baje do 1200m od centrale bi naj stvar delovala vredu vse kar bo pa več pa baje ne bo nič? Je to res?

smile Kuj Neka smile

Re: ADSL problemi v Lovrencu

Jp,res je! Do nekje 1500 oddaljenosti od centrale še gre hitrost na polno,pol pa pada,preverjeno! wink

30

Re: ADSL problemi v Lovrencu

Hja če bodo na kovaški delali centralo bom noter smile Če pa nekje na trgu pr občini pa ne vem kak bo smile sam Če se gleda zračna linija pomojem sem noter:) Ker ni več kot 1500m smile
Dreamboxer kaj praviš? Pravzaprav se pa že ve kje bo centrala al ne? Če sploh bo...

smile Kuj Neka smile

Re: ADSL problemi v Lovrencu

Ni problema, pri nas bo ziher delalo 10/10mbps mogoče bi bil problem pri 20/10mbps.

32

Re: ADSL problemi v Lovrencu

Malo ga pinga danes spet smile

smile Kuj Neka smile

33

Re: ADSL problemi v Lovrencu

Spoštovani,

Veseli nas, da ste se z vprasanjem obrnili na nas.

S tehnike so nas obvestili, da je bil na Telekom Slovenije podan zahtevek za meritev in dvig hitrosti do vaše lokalne centrale. Hitrost bo dvignjena v prihodnjem tednu.

V primeru dodatnih vprašanj, nas prosimo poklicite na telefonsko številko
080 1000 (24 ur na dan, vse dni v letu) ali nam pišite na elektronski naslov
info@siol.net.  Z veseljem Vam bomo pomagali.

Iztok Peršin
Oddelek za stike z uporabniki
SiOL d.o.o, Cigaletova 15, 1000 Ljubljana

T: + 386 1 473 00 00
F: + 386 1 473 00 17
E: info@siol.net
www.siol.net

---------------


Spoštovani,

Zahtevek za dvig je že bil predan na Telekom Slovenije. Preverjala se bo
linija do vaše lokalne centrale, ter zasedenost le-te. Hitrost med centralo
in vašim telefonskim priključkom je po testih 4Mbit/s (tako na fizični, kot
na programski ravni), kar je enako vašemu naročenemu paketu.

V primeru dodatnih vprašanj, nas prosimo poklicite na telefonsko številko
080 1000 (24 ur na dan, vse dni v letu) ali nam pišite na elektronski naslov
info@siol.net.  Z veseljem Vam bomo pomagali.

Iztok Peršin
Oddelek za stike z uporabniki
SiOL d.o.o, Cigaletova 15, 1000 Ljubljana

T: + 386 1 473 00 00
F: + 386 1 473 00 17
E: info@siol.net
www.siol.net

----- Original Message -----
From: <1xxx@users.siol.net>
To: "SiOL - Info" <info@siol.net>
Sent: Friday, February 17, 2006 1:32 PM


Za tiste ki imajo linije vec kot 2mb verjetno poznajo  ta problem. V glavnem ta tedn bi naj to resli ce koga zanima slucajno.

LP

34

Re: ADSL problemi v Lovrencu

Mene pa zanima zakaj za vraga nimate kablski internet v Lovrenci. hmm hmm

Get A Life, Get A Mac!
[img]http://www2.shrani.si/pics/tiger10yon56.jpg[/img]
[img]http://www2.shrani.si/pics/1lhb46.jpg[/img]

35

Re: ADSL problemi v Lovrencu

Obrni se na župana občine smile

smile Kuj Neka smile

36

Re: ADSL problemi v Lovrencu

MaTe0 je napisal:

Obrni se na župana občine :)

Daj no, kot da ima župan neposredno kaj s tem.
To je zgleda neizpeta zgodba o neizpolnjevanju obljub PapTelematike že ob izgradnji. Pa tudi novi lastnik Ljubljanski kabel je ob prevzemu pred (2 letoma?) obljubljal da bo to naredil v enem letu.
Če se prav spomnim je občina ponujala brezplačne prostore na podstrešju pri Portu nasproti pošte, ki so jih zahtevali. Potem so želeli še sofinanciranje s strani občine zaradi razvejanosti omrežja, potem so hoteli še zagotovilo o vsaj 100 naročnikih, da bi se splačalo...

Dragi moji, pozabite na kabel. xDSL tehnologija je tu, Telekom začenja s ponujanjem ADSL+, tudi T2 bo za bolj oddaljene od centrale ponujal do poletja to. Vi samo dajte na T2 (neobvezujoč) zahtevek za priključitev in ko bo dovolj interesentov bo njihove storitve možno koristiti tudi pri nas.

Če vam pa špili ob večernih urah delajo prepočasi pa težite Siolu, iščite pa drugih forumih (utemeljene) razloge za slabo delovanje tehnike.

Samo ene stvari sem se spomnil. Ko smo pred dobrima 2 letoma gnjavili za ADSL so se izmikali češ da optika ni dovolj zmogljiva in da morajo potegniti dodatno. Potem niso potegnili dodatnega kabla ampak 'razširili kapacitete' na obstoječem. Kaj to pomeni tehnično se ne spoznam, gotovo pa pri sedanji količini (150+?) uporabnikov, kjer jih vsaj polovica poganja p2p, četrtina špile, četrtina gleda xxx... pa pričakujemo vesoljske hitrosti :)

Re: ADSL problemi v Lovrencu

Za kabelski internet sem porabil ogromno časa, pa nisem dosegel nič... Anžej to dobro ve. Težave so pa zaradi nadgrajevanja centrale.

38

Re: ADSL problemi v Lovrencu

Koliko sem uspel razbrat iz vasih postov vas mucita v osnovnem dva problema:
1. prekinitev povezave na internet - v tem primeru ti ne dela ping, surfanje ... v glavnem si kompletno izkljucen
2. "nihajoci" ping

Vzrokov za prvi problem je lahko vec.
Lahko ti preneha delovati ADSL linija do centrale, oziroma DSLAM-a, kateri je verjetno lociran na posti kjer je stara telefonska centrala. To lahko ugotovis tako, da preveris  LED indikatorje na tvojem ADSL modemu. Ali pa se prikljucis na tvoj ADSL modem z RS232 kablom (mislim da se to da s na modemih ki jih deli siol), vpises Help pa poskusis pogruntat ukaze, da vidis stanje tvoje ADSL povezave.
Lahko, da ti ADSL linija deluje, vendar imas na njej toliko napak da ti prakticno ne deluje. Ves promet ki se prenasa preko tvoje linije je "pokvarjen" (CRC Errors). To se lahko zgodi tudi na kratkih linijah. Tu pomagajo le komande na modemu. Torej je spet potreben RS232 kabel, Help, pa nekaj potrpezljivosti
Lahko da ti ADSL linija dela perfetno, vendar je prekinjena povezava od centrale (DSLAM-a) to t.i. centralnega omrezja oziroma ATM ali pa Ethernet stikala. V tem primeru so izklopljeni vsi uporabniki, ki so povezani na ta DSLAM. Tu bi bilo dobro vedet tehniske podrobnosti o tem kaksen tip povezave se uporablja za priklop do centralnega omrezja. Predvidevam da je to ATM (preko E1 linij?) ali celo mogoce kaksen ethernet preko optike. To se boste morali pozanimat na Telekomu, ker je so te transportne zmogljivosti v njegovi pristojnosti. Koliko mi je znano je Siol le uporabnik in jih najema od Telekoma podobno kot Volja, Amis ...
Se tretja moznost je, da so problemi na BRAS-u. To je naprava kjer se zakljuci tvoja PPP povezava in se ti dodeli IP naslov.

Za drugi problem bi priporocil pinganje cim blizjega IP naslova. IP naslov 193.189.160.11 je menda Siolov DNS server, boljse bi bilo ce pingas kaksen IP na BRAS-u oziroma bliznem usmerjevalniku Kateri je to lahko ugotovis s tracert ukazom na XP DOS oknu. Ce ti to deluje OK, pinganje do drugih IP naslovov pa ne potem je problem v preobremenjenosti IP usmerjevalnikov do teh IP naslova ki jih pingas. Ce pa ti ping do tvoje prvega IP naslova niha oziroma se zakasnitev spreminja potem pa je verjetno preobremenjena povezava Lovrenca v sirni internet. Ta problem pa se lahko resi s tezenjem Siolu, kateri bo potem od Telekoma zahteval povecanje kapacitete povezave ali pa zamenjava ponudnika ko bo to mogoce.

Vsekakor bi pred pisanjem pritozb priporocil, da raziscete te tecne tehnicne podrobnosti, ker vas bo potem Iztok Persin bolj tezko odjebal.

Pa good luck!

Re: ADSL problemi v Lovrencu

Eno vprašanje username, ali potrebujem null modem ali data RS232?

40

Re: ADSL problemi v Lovrencu

Pjebi, od petka do zaj sn bil brez interneta. Mi je v soboto dopogna, ko je napetost nihala al pa štroma sploh ni blo, skurlo adsl modem. Pa zgleda nisn bil edini, ker je serviser (hitri so, ni kaj) reko da jih mo v Lovrenci nes še neka zaobrihtat smile