41

Re: T-2 hitrejši internet za nižjo ceno

Kolikor je meni znano širokopasovnega ADSL/VDSL interneta brez telefonske žice ni > obvezno s telekomovim ali internet telefonom.

Obstaja Mobitelov Instant internet preko brezžičnega omrežja. A so cene precej višje.

Tretja varianta je po Petrovi volji - preko radio(amaterskega) omrežja. Ampak to ni varianta za nas navadne smrtnike smile

Četra varianta je prijazen sosed s brezžičnim routerjem (ali pa kablom) in si delita stroške.

Peta možnost 'prisluškovanje' v primeru neprevidnih sosedov iz četrte variante smile Najbolj poceni, najbolj negotovo, najbolj nelegalno.

42

Re: T-2 hitrejši internet za nižjo ceno

No, tudi šesta varianta obstaja: Pri Telekomu naročiš telefonski priključek, ki ga nato pretvoriš v polno razvezani dostop. Dodaten strošek okoli 100 €.
No, včasih si potreboval za ADSL ISDN priključek, sedaj pa še "samo" navadnega.

Anžej: Tudi Peter čaka na AMIS ADSL smile

Lp pa brez razburjanja,
   Peter

43

Re: T-2 hitrejši internet za nižjo ceno

Upam da bo T2 v Lovrencu cimprej in da boste cimprej imeli na voljo http://freeweb.siol.net/lasko44/t2.JPG za 34 eur na mesec.. smile

To think does not mean to know.

44

Re: T-2 hitrejši internet za nižjo ceno

Dva tedna nazaj je T-2 popravil informacije o VDSL centralah v izgradnji. Pravijo: Predvidoma do konca marca, ko bodo prve centrale nared, pa bo objavljen vsaj delni razpored pričetka obratovanja posameznih central.. Omenjajo še 2 lokaciji, kjer pa ni tehničnih možnosti. Upam da to nismo mi wink

V Večeru pa danes zanimiv članek o županu Sv. Jurija ob Ščavnici, ki je v kabinetu predsednika vlade protestiral, ker Telekom pri njih ni nadgradil povezav in omogočil širokopasovnega dostopa večjemu številu ljudi. In je zaleglo. Hmm kak je že pri nas?

45

Re: T-2 hitrejši internet za nižjo ceno

Jaz tudi upam da bo čimprej smile Komaj čakam da se znebim siola smile

smile Kuj Neka smile

46

Re: T-2 hitrejši internet za nižjo ceno

Če je kdo opazil je v gradivu za četrtkovo sejo OS v 9. točki obravnava podpisa najemne pogodbe s T-2.
Zakaj točno gre ne bi vedel, mi pa močno diši po tem, da T-2 očitno ne more dobiti kolokacije na naši pošti in bo stvari postavljal nekje v bližini na občinski zemlji. Se končno nekaj bolj premika.
Bi si pa želel, da občina s podpisom pogodbe zagotovi, da bo do možnosti priključitve prišlo v enem doglednem času. Recimo v roku 3 mesecev wink

47

Re: T-2 hitrejši internet za nižjo ceno

A ti po 3 mescih poteče pogodba z siol/amisom smile Upam da bo kdaj prišel ta dan ko bomo v lovrenc dobili T-2 smile Ampak do takrat je očitno še daleč

LP

smile Kuj Neka smile

48

Re: T-2 hitrejši internet za nižjo ceno

Vem da si mislite, da nas T-2 vleče za nos z obljubami...
Po informacijah s T-2 je usklajevanje najemne pogodbe za postavitev centrale (na podstrešju Portovega?) vzelo precej časa in truda. Podpisana naj bi bila še letos (hvala Božiček, nismo ti zaman pisali smile.
"Realno" naj bi T-2 storitve ponudil najkasneje do polovice 2009.

49

Re: T-2 hitrejši internet za nižjo ceno

Torej bo potrebno pisati še velikonočnemu zajcu! Glede na vso preteklo dogajanje pa morda še kar Božičku naslednjo leto...