921

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Prav tega SI ŽELIM! In ne vem, v čem je ovira?

922

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Da ne bo več prihajalo do nesporazumov, bi glavnega šefa protokola prosil, da tisto "dodaj dokument" poudari čim bolj izrazito, ne znajdejo se niti moderatorji, kaj šele mi Pohorci in Kobanci.

Pa da mine zima, pa da se poknem na harbet neki tam pod Plešičem!

923

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Pohorc je napisal:

Da ne bo več prihajalo do nesporazumov, bi glavnega šefa protokola prosil, da tisto "dodaj dokument" poudari čim bolj izrazito, ne znajdejo se niti moderatorji, kaj šele mi Pohorci in Kobanci.


Na tem forumu tudi meni ni uspelo prilepiti fotografije?

Lep pozdraV

924

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Nekateri so zgleda ujeli razlage kako naložiti slike v jespo in nato v forum, za druge ponovno:
- najprej se prijaviš v forum, ker je to podlaga za preverjanje istovetnosti osebe (avtentikacija)
- nato greš v Jespo in izbereš ustrezno mapo, kamor bi tvoja slika ali dokument sodil ter izbereš link Dodaj dokument.
- odpre se obrazec, kamor vpišeš naslov, npr. "Godba na pihala", poljuben opis, ter zraven še nekaj datotek, ki prav tako lahko imajo svoj opis če iz imena ni razvidno
- klikneš "Dodaj dokument" in naložilo bo vsebino v izbrano mapo, to je potrebno nekaj potrpljenja če so datoteke večje
- naložen dokument lahko avtor naknadno kadarkoli ureja in dopolnjuje, na voljo ima tudi ustrezne [] kode za objavo posameznih ali vseh naloženih datotek v forumu

Torej ni potreben noben FTP ali kakšno drugo orodje. Jespa je neke sorte urejeno skladišče lovrenške zgodovine, ki z izjemo shrani.si (mimogrede - vprašanje če bo zaradi krčenja sredstev pri Telekomu še kdaj delal), imageschack in podobnih zagotavlja ohranitev naloženega.
Pravkar pa je v pripravi izboljšan vmesnik za nalaganje s Flash nalagalnikom za več datotek hkrati. Če kdo potrebuje pomoč ali ima predlog za izboljšanje česarkoli na teh straneh sem seveda vedno na voljo.

Mimogrede, če kdo potrebuje orodje za obdelavo slik, je ena dobra možnost kak on-line urejevalnik, kot je http://pixlr.com/editor/

925

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

STAR je napisal:

Na tem forumu tudi meni ni uspelo prilepiti fotografije?

Samo en pameten odgovor najdem, datoteka ne sme biti večja kot 10MB, pa včasih je treba malo počakati, odvisno od povezave.

Je pa res zaželjeno, da objavite kakšno stvar na jespi, nimate se česa bati ali zamočiti. Če objavljate te stvari s tujih strežnikov, je v mojem primeru tako, kot če bi biku mahali z rdečo cunjo pred očmi.

Lep pozdrav!

926

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

JAZ SEM Z IMAGESHACK TAK "COFRIDN" DA SN DAV ENO VOLKO  GASILSKO OD GASILCOV


http://img685.imageshack.us/img685/3793/img268.jpg http://img685.imageshack.us/img685/img268.jpg/1/w1560.png

               to pa  ni treba  letnice  pisat

927

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH SO BLE LEPE, PA ČE PRAV POKRITE Z  "ŠINTLEMI"

http://img199.imageshack.us/img199/8153/pic9673.jpg http://img199.imageshack.us/img199/pic9673.jpg/1/w1024.png

            na  Recenjako  hitro  po drugi  vojni

http://img138.imageshack.us/img138/9180/pic9497.jpg http://img138.imageshack.us/img138/pic9497.jpg/1/w1024.png

  kmetija na Kumenu                     L.1945/46

http://img29.imageshack.us/img29/1890/dsc203.jpg http://img29.imageshack.us/img29/dsc203.jpg/1/w1188.png
                       
na Rdečem bregu( l.1945/46)-te več ni je pa par metrov vstran nova nam vsem zelo dobro poznana in obiskovana

928

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

sekirca je napisal:

JAZ SEM Z IMAGESHACK TAK "COFRIDN" DA SN DAV ENO VOLKO  GASILSKO OD GASILCOV

Men se pa škoda zdi nalagat slike kar nekam, kjer ni garancije da bodo ostale. Povrh po tolko reklam!
V Jespi bi pa ble lepo tematsko zložene, opremljene z opisi in še za arhive skrbimo.

929

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Vredu administrator, kot sem že zapisal je zame "imageShack" kar vredu,( verjetno tudi za obiskovalce foroma)-saj gre pri meni, da Lovrenčanom malo v sliki pokažem-mo kako je bilo VČOSIH. Za  igre ko pa je eden sam na vseh "FOROMEH" PA MI RESNIČNO NI.
  Zatorej bom jaz in še mogoče kateri nekaj časa pokazali kodi je blo "VČOSIH" potem naj kar določeni prevzame"FOROME".

          Lp, sekirca

930

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

ZA  PROZNIK  ENO  LEPO  - " PRAVO  SOŽITJE  "

http://img444.imageshack.us/img444/6603/pict0169.jpg http://img444.imageshack.us/img444/pict0169.jpg/1/w1015.png

                                           slikano  okoli l. 1960

http://img196.imageshack.us/img196/6026/pic9461.jpg http://img196.imageshack.us/img196/pic9461.jpg/1/w1024.png

  edino na sredi ni " lenčeja" mogoče je šov za župo ?

931

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

http://img266.imageshack.us/img266/5967/img040f.jpg http://img266.imageshack.us/img266/img040f.jpg/1/w1356.png

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Plehmuzika na Klopnem Vrhu...


http://www.lovrenc.si/datoteke/_thumbs/jespa/godba-na-klopnem-vrhu/godba-pet.jpg

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VESEL BOŽIČ VSEM!
(Čestitka je bila poslana davnega leta 1903 znamenitemu Lovrenčanu gospodu Jakobu Pavliču Sadoniku).

http://www.lovrenc.si/datoteke/_thumbs/jespa/vesel-bozic/vesele-bozicne-praznike.jpg

http://www.lovrenc.si/datoteke/_thumbs/jespa/vesel-bozic/vesele-bozicne-praznike-1903.jpg

934

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Žomašter, kako je lepa...

Vesel Božič tudi tebi.

935

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ZA "PROZNIK"- LOVRENŠKI  MOTORISTI SKOZI -"TARG"

http://img41.imageshack.us/img41/6595/img291.jpg http://img41.imageshack.us/img41/img291.jpg/1/w3288.png

nes je toko vreme, da bi skor šlo                l.-1960

936

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

TAK SE JE POSLUŠALA "MUZIKA" IN UČILA BESEDILA -VČOSIH

http://img199.imageshack.us/img199/8347/pic9730.jpg http://img199.imageshack.us/img199/pic9730.jpg/1/w1024.png

če si poslušal "BITLESKO" muziko si mogo von z hiše    l.1963

937

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

JUTRI  JE "TEPEŽNI  DAN  ALI  NEDOLŽNI  OTROČIČKI" 

-smo včosih pravli :reši se ,reši pa žokl razveži,neter poglej pa kok diner von dej. Nam se je dopodlo ko smo lahko starejše natepli.

  Mogoče je komu še znanih več "rekov"-naj jih napiše.

938

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

GLIH  PRAVA  SLIKA ZA  NEŠNI  DEN                     slik. l. 1930


http://img697.imageshack.us/img697/8109/img307.jpg http://img697.imageshack.us/img697/img307.jpg/1/w1554.png

kdo ve zakaj se je zbralo tolko- mašnikov - kakšen praznik ?

939

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Zato beleži zgodovina lovrenške župnije za leto 1930 izvanredno posebnost, da so naše novorojence krščevali in rajne pokopavali štirje gg. župniki (Oblak, Fišer, Sagaj, Nadrah), šest gg. kaplanov (Pribožič, Meško, Cafuta, Barbič, Pušnjak in Drvodel), trije gg. profesorji, odnosno doktorji (Cestnik, dr. Jehart, Ostrc) in eden gosp. bogoslovec-novomašnik (Pušnjak). Pa se pobahajte drugi s čim takim, če se morete!
Slovenski gospodar, 25.2.1931

940

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Čaki, tolko duhovnikov je redno in hkrati službovalo tukaj ali so občasno prišli sem na povabilo ali na oddih in "mimogrede koga pokopali"? Ni čudo da imamo tak velik forf smile