Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012
Okolica župnišča se je precej spremenila.... Na procesiji pa že dolgo nisem bila in ne vem, kako je danes. Včasih smo šli okrog in okrog cerkve.

"Morda se ne strinjam s tistim, kar govorite, vendar se bom do konca boril za vašo pravico, da to poveste." Voltaire
Niste prijavljeni. Prijavite se ali se registrirajte.
Vsi ki želite kaj vpisati ali glasovati v anketah, se morate registrirati.
Lovrenška klepetalnica » Klepetalnica » Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012
Okolica župnišča se je precej spremenila.... Na procesiji pa že dolgo nisem bila in ne vem, kako je danes. Včasih smo šli okrog in okrog cerkve.

Neko praznovanje iz leta okrog 1980, precej znanih fac, veliko vas pa verjetno pozna predstavnike verskega življenja, gospode Oblaka, Tovšaka, Turineka, Rakovnika, Petruna....

Maša včasih, ko še ni bilo modernega oltarja sredi cerkve. Moj brat je bil ministrant in se spomnim, kako se je že v rani mladosti učil latinščino, saj je bila maša še latinska.

Postavljanje majpama včasih - pri Križni cerkvi. Sem popravila lokacijo (Maxi hvala). Seveda se spomnim trafike, v njej je prodajal g. Fornezzi starejši.

MICA zelo lepa slika- mislim pa, da je slikana pred cerkvijo v trgu ( križna c. ) zadaj je šolski park, desno pa cesta na rdeči breg- na mestu kjer so pa postavljali "majpam" je pa nekoč bila trafika (se spomniš). lp
Včosih v kamnolomu, ne vem, kateri je to, menda je bil tudi blizu Josipdola eden in so iz Lovrenca hodili peš tja delat, vstati so morali skoraj sredi noči......

še ena starejša "pruherska", to so bili pravi proletarci

To je verjetno kamnolom Hudi kot pri Ribnici. Med ostalim je iz tega granita narejen tudi podstavek za Prešernov spomenik v Ljubljani.
Precej stara slika - neko praznovanje pri Najvirtu (blizu Bitnerja), kjer je bila včasih gostilna. Kakšne mlaje so postavili in jih okrasili!

Pred žago, ne vem katero, verjetno Pohorc ve ali pa Maxi. Kako ponosno stojijo...

Mica mislim, da je bilo slikano pri "Beleju" - pa se mogoče motim ?
Kjer je nekdaj stala ta hiša - imaš sedaj ti svoj "domek" .
Ena simpatična ohcet iz 1955, torta na levi in desni, tudi muzikantje niso kar tako. Ta hiša še stoji, malo dozidana, blizu pokopališča.

Včosih je blo res fajn, znali so se poveseliti, le za kaj sami moški, nekaj je vojakov, nekaj je muzikantov.....

Kjer je nekdaj stala ta hiša - imaš sedaj ti svoj "domek" .
No potem smo imeli prav doma
hvala !
Lovrenška klepetalnica » Klepetalnica » Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012
Powered by PunBB