Re: referendum

bom dodal le to ker mislim, da je to dovolj.
Par videov, ki bi jih mogli videti vsi:

https://www.youtube.com/watch?v=4bocPn5D5h8

https://www.youtube.com/watch?v=fVhOJeX … e=youtu.be

Seveda se bodo našle bistre glave in vdarile po meni.

Re: referendum

< http://www.siol.net/priloge/kolumne/mih … deljo.aspx >

23 Nazadnje urejal Rookoo (14.12.2015 21:23)

Re: referendum

Če se že lepijo neki linki, bom pa še jaz dal enega.

Mislim, da komentar tega videa ni potreben.

Prilagam pa še povezavo, da si lahko kdo prebere zakaj se sploh gre. Ker imam občutek, da si večina ljudi sploh ni prebrala, ampak samo mlatite prazno slamo (predvsem mislim na tiste, ki ste "proti"). http://imss.dz-rs.si/imis/4c9d4b6c7a20845698d5.pdf

Zanimivo je, da imajo manj razvite evropske države, kot so: Nemčija, Velika Britanija, Danska, Nizozemska itd., to že dolgo časa porihtano. Nehajte delat iz muhe slone in pustite ljudi naj vsak živi po svoje. Vsak naj se briga zase pa bo.

Me je pa res malo zmotilo, ko sem zasledil, da v Mariboru že gradijo azil za otroke. Tam jih bodo lahko ti istospolni partnerji posvajali v neomejenih količinah. Podobno bo, kot da bi posvojili psa al pa muco. Tako nekateri razmišljate, a ne? Da bodo te otroke delili vse povprek. Dajte se malo zresnit in se malo pozanimajte, kako je v Sloveniji težko posvojiti otroka.

Cerkev pa naj prvo začne plačevati davke, šele nato naj se oglaša.

Kaj se pa tiče vseh vas homofobov in ostalih nestrpnih ljudi; lahko ste noč in dan v cerkvi, pa vam to ne bo pomagalo. Pa, če še ne vem kako na glas ploskate sovražnim govorom naših duhovnikov.

Gremo pa se demokracijo, kjer večina odloča o manjšini. Kar mi tudi ni najbolj logično.

24

Re: referendum

Svoje razmišljanje o referendumu sem že podala na teh straneh. Danes pa sem naletela na zanimivo razmišljanje dveh gejev. Spoštujem ljudi, ki znajo izstopiti iz svoje religije in pogledati svet drugače (ne prav in ne narobe) in se ne bojijo obsojanja okolice, ne glede v katero "skupino" ta okolica sodi. Se mi zdi vredno poslušanja:


Za slovenske podnapise kliknite oblaček spodaj.

Če lahko neopredeljeno preberete večino zapisov na klepetalnici in izključite tisti sovražni del, lahko opazite, da vsi ti zapisi nosijo del resnice. Naj vas v nedeljo vodi srce!

25 Nazadnje urejal Rookoo (18.12.2015 13:49)

Re: referendum

Helena, na tak način, kot je to vse skupaj posneto, je samo del kampanje tistih, ki so pač proti. Ena velika reklama in nič kaj drugega. Me prav zanima, če sta ta dva sploh dejansko geja, ali sta samo dobra igralca.

Drugače pa jim ta propaganda ni kaj dosti pomagala, saj so Irci na koncu podprli poroko istospolnih parov https://www.rtvslo.si/svet/foto-irci-so … rov/365768

26

Re: referendum

Me ne zanima, kaj so drugi izglasovali, po tem se nikoli ne ravnam. Poskušam pa problem pogledati z različnih zornih kotov. Nisem opredeljena kot ti, nisem si še nadela očal in ne vem, za kaj bi glasovala, ker karkoli obkrožim, ne bo prav. Svet ni črno - bel, je pa zablojen do konca.

27

Re: referendum

Svet je bolan zdravila ni!

28

Re: referendum

Jaz na ta referendum gotovo ne grem. Se ne čutim poklicanega, da bi o takšnih stvareh sploh razsojal, povrhu sem pa še poln predsodkov. Me pa zanima kot zunanjega opazovalca, zanimivo je, kako se sedaj vse stavi na »naravo«. Čeprav je nekaj najbolj nenaravnega duhovniku predpisati celibat. Samo v katoliški cerkvi, da se razumemo! Razumem tudi, da je nekje vera in volja močnejša od mesa!

Iz teoretskega stališča, bi se dalo ta zakon zavrniti skozi Freuda. Ker ga večina ne poznate, ga bom skrajno poenostavil: res je, kar trdi Angelca Likovič in ostale desničarske kokoši (same sebe imenujejo češpljice), otrok potrebuje očeta in mater. V tem vrstnem redu! Ne bom preveč poudarjal vloge patriarhalnega očeta, ampak nekdo v družini in v družbi mora narediti elementarni red. Permisivna vzgoja je naplavila cel kup razvajenih in neodgovornih (do temeljnih norm) otrok.

Zadeva se opredeljuje tudi politično. Kriva je levica in komunizem! Odgovor je enostaven: v jugoslovanskem komunizmu je bila homoseksualnost opredeljena kot kriminalno dejanje! Kot v vseh totalitarnih sistemih! Med prvimi žrtvam nacističnih i koncentracijskih taborišč so bili »smeti«; duševno bolni, pohabljeni, homoseksualci z lila trakom… Že leta 1933, ko je firer šele prišel na oblast! Vse pa kaže, da hoče po teh stopinjah tudi »moderna«, »evropska« in ne vem kakšna še desnica! Za pedre in Jehovce nista imela posluh, ne komunizem, ne nacizem!

Naslednje izmišljeno dejstvo: homoseksualnost je rezultat moderne, vsega site, dobe! Ni res! Homoseksualnost je staro kot človeštvo! Še vedno pa ne upam trditi, ali je to naravni, ali družbeni pojav! Lep primer homoseksualnosti so bojeviti Špartanci! Pravi moški klub, ki gre domov oploditi ženske samo zaradi nasledstva, drugače pa bi dal življenje za vojaka na svoji (levi ali desni) strani.  Zato se čimprej znebite predstave, da so »pedri« poženščeni moški. Tam pri Termopilah so darovali življenje za Grčjio in vojaški ponos!

Kot rečeno, poln sem predsodkov, všeč so mi babe, zlasti tiste s poudarjenimi ženskimi atributi, in kdo sem jaz, da bi sodil! Zadnjič pa sem gledal film, o dveh slovenskih homoseksualcih v Ameriki, ki sta posvojila hčerko. Naredil ga je novinar Žitnik, poročevalec iz Amerike. Pa sem gledal in gledal, na koncu sem si moral priznati, ta dva skrbita za otroka! Pa nobenih teorij spola nisem zaslutil! Pa videl sem, da imajo tudi homoseksualci stroga starševska načela! Pa takšni filmi, ki govorijo o Slovencih so mi dosti bližje kot o podobnih problemih na Irskem!

Eh, to je ta film, o posvojeni indijanski (nikakor pa beli) deklici Zori! Je v arhivu nacionalne televizije! Vsaj jaz sem moral nekaj časa čakati, da se je naložil in mi nekoliko odprl oči: http://www.rtvslo.si/svet/zora/378215

29

Re: referendum

Ljubezen. Skrivnostna, navdihujoča in opevana, a tudi nesrečna, omejujoča in včasih usodna. Platonska in telesna, srečna in nesrečna, včasih vse v enem. To, kaj vse se skriva za besedo ljubezen, so skušali doumeti že v stari Mezopotamiji, Indiji in Egiptu, pa tudi v antični Grčiji ter Rim in v njuni naslednici, trubadurski Evropi. Energijo privlačnosti in odbojnosti med spoloma so z družbenimi normami poskušale zajeziti in usmerjati vse velike civilizacije, tudi tiste, ki so izumrle. Če je mit o viteški romantični ljubezni, ki je nič ne more ustaviti, nastal pred 1200 leti na evropskih dvorih, pa so različne kulture ljubezen in delitev vlog med spoloma, ki je določala način življenja, razumevale različno.

30

Re: referendum

Zaradi volilnega molka do zaprtja volišč zaklepam to temo.

31 Nazadnje urejal Anžej (20.12.2015 23:44)

Re: referendum

Spet odprto. Zdaj pa se zjočimo, nazdravimo in dobro naspimo saj jutri je nov dan, na južni meji bodo postavili še kak km žice več, nekaj tisoč otrok bo zaman čakalo na božično darilo in v sredo bo na tv spet Sam doma 1.

Za ruški-naš volilni okraj so rezultati:
oddanih glasov: 4.029 ~ 30,56 %
ZA: 1.290 ~ 32,08 %
PROTI: 2.731 ~ 67,92 %

32

Re: referendum

Rad bi si sposodil le tole:

....ko bi govoril človeške in angelske jezike, ljubezni pa bi ne imel, sem postal brneč bron ali zveneče cimbale. In ko bi imel dar preroštva in ko bi poznal vse skrivnosti in imel vse spoznanje in ko bi imel vso vero, da bi gore prestavljal, ljubezni pa bi ne imel, nisem nič. In ko bi razdal vse svoje imetje, da bi nahranil lačne, in ko bi izročil svoje telo, da bi zgorel, ljubezni pa bi ne imel, mi nič ne koristi.

Ljubezen je potrpežljiva, dobrotljiva je ljubezen, ni nevoščljiva, ljubezen se ne ponaša, se ne napihuje, ni brezobzirna, ne išče svojega, ne da se razdražiti, ne misli hudega. Ne veseli se krivice, veseli pa se resnice. Vse prenaša, vse veruje, vse upa, vse prestane.

Ljubezen nikoli ne mine. Preroštva bodo prenehala, jeziki bodo umolknili, spoznanje bo prešlo, kajti le delno spoznavamo in delno prerokujemo. Ko pa pride popolno, bo to, kar je delno, prenehalo. Ko sem bil otrok, sem govoril kakor otrok, mislil kakor otrok, sklepal kakor otrok. Ko pa sem postal mož, sem prenehal s tem, kar je otroškega. Zdaj gledamo z ogledalom, v uganki, takrat pa iz obličja v obličje. Zdaj spoznavam deloma, takrat pa bom spoznal, kakor sem bil spoznan.

Za zdaj pa ostanejo vera, upanje, ljubezen, to troje. In največja od teh je ljubezen....

(S. Pavel)

Miha tebi, vsem domačim in seveda vsem "klepetalničarjem" želim blagoslovljene, lepe in mirne praznike, v novem letu obilo zdravja ter osebne sreče!

Danijel.

33

Re: referendum

Hvala Pohorc, da si mi odpro možnost, da za kakšno stvar nisem poklicana. Zato nisem imela slabe vesti, da se referenduma nisem udeležila. Kot članica odbora na volišču pa sem bila iskreno žalostna nad sovražnimi komentarji in to oseb, ki bi s svojo kilometrino na Zemlji morali deliti modrost in ne sovraštvo. Posebej še, če se po opravljeni udeležbi na referendumu namenijo v božji hram.

34 Nazadnje urejal Rookoo (21.12.2015 13:19)

Re: referendum

Mislim, pa kaka izjava je to, da nekdo ni bil "poklican" na referendum? Vsi ste bili dejansko poklicani, ko ste domov prejeli vabila. Kako se naj gremo pol demokracijo, če ne opravite svoje dolžnosti?

Ne razumem ljudi, ki so glasovali proti enakopravnosti, še manj pa ne razumem tistih, ki niste šli in opravili svoje državljanske dolžnosti. Sram vas je lahko vse po vrsti!

Zdaj pa le hitro v cerkev, poslušati zmagovalni govor duhovnika, ki se je zaobljubil celibatu (to je očitno povsem normalno in naravno), da bo spet pridigal o vrednotah družine.

Manfredizem se očitno širi hitreje kot kuga. Zajel je že celo državo!

35

Re: referendum

Kot prvo, umiri jezo. Kot drugo, obstajajo vprašanja, na katero nimamo vsi odgovora. Jaz včeraj sebe nisem našla niti v odgovoru za, niti v odgovoru proti. V mojem razmišljanju je bilo ogromno argumentov za in ogromno argumentov proti in za eno in za drugo stran. Izhodiščno vprašanje ni bilo po moji meri, torej obstaja razlog, da si dovolim, da za odgovor nisem poklicana. Ne vem, v čem je problem. Kot tretje, v cerkev ne hodim, ker se čutim dovolj sposobna, da se sama pogovarjam z Bogom in da mu dovolim, da me vodi brez tuzemeljskih posrednikov. Me je sram? Me ni. In če že moraš moje izjave popredalčkat, me prosim daj pod Kanglerizem, če seveda lahko, tiste so mi bolj ljube. Upam, da ne prosim preveč...

36

Re: referendum

Helena je napisal:

Kot prvo, umiri jezo. Kot drugo, obstajajo vprašanja, na katero nimamo vsi odgovora. Jaz včeraj sebe nisem našla niti v odgovoru za, niti v odgovoru proti. V mojem razmišljanju je bilo ogromno argumentov za in ogromno argumentov proti in za eno in za drugo stran. Izhodiščno vprašanje ni bilo po moji meri, torej obstaja razlog, da si dovolim, da za odgovor nisem poklicana. Ne vem, v čem je problem. Kot tretje, v cerkev ne hodim, ker se čutim dovolj sposobna, da se sama pogovarjam z Bogom in da mu dovolim, da me vodi brez tuzemeljskih posrednikov. Me je sram? Me ni. In če že moraš moje izjave popredalčkat, me prosim daj pod Kanglerizem, če seveda lahko, tiste so mi bolj ljube. Upam, da ne prosim preveč...

Hvala Helena se popolnoma strinjam z zapisanim.
Ne razumem pa ljudi, ki mislijo, da moramo vsi razmišljati enako in če tvoje mnenje ni na njihovem nivoju si poden od podna!?
Potem pa pridigajo o strpnosti in enakopravnosti!