821 Nazadnje urejal pubec (07.11.2009 14:52)

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Obrtno nadaljevalna šola pri Sv. Lovrencu na Pohorju iz leta 1931.

http://www.shrani.si/t/31/yv/juGTCXt/dsc02467.jpg

822

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Od maše ...

http://www.shrani.si/t/13/10d/4hAZPyRn/dsc02459.jpg

823 Nazadnje urejal pubec (07.11.2009 15:00)

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

To je nekje v Lovrencu, a ne vem ne kje, ne kdo je gor. Je pa vredna objave.

Zavzamite se, od zadaj na levi okni je vitrinica z nekimi odlikovanji?!


http://www.shrani.si/t/3V/Ft/kr4FdjH/dsc02466.jpg

824

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Pubec, meni se zdi to bolj kot prodajalna-zlatarna. Tista "odlikovanja" bi lahko bile žepne ure.

825

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Leta 1953 je  GG  LOVRENC imel piknik na PESKU.  http://shramba.lovrenc.net/dorc/klepet/nov-121.jpg

826

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Člani prostovolnega gasilskega društva ob proslavi 50-letnice leta 1927

http://shramba.lovrenc.net/ajmer/klepet/dsc00151.jpg

V lovrenški kroniki sta zapisana dva katastrofalna požara, ki sta prizadela trg v letih 1720 in leta 1821. Takrat je zaradi vetrovnega vremena požar obakrat uničil skoraj ves trg. Očitno je zadnja nesreča vplivala, da so bili tržani poslej bolj budni in da so bolj pazili na požarno varnost.
Občinski svet je izdal javen razglas, da so dolžni v primeru požara sodelovati vsi za delo sposobni prebivalci ne glede na spol.
Ustanovni občni zbor pa je bil sklican 25. februarja 1877. Poleg vseh prostovolcev so povabili tudi lastnike trških hiši in posestnike ter okoliške kmete.
Sprejeli so pravila novega društva,ki je dobilo ime:  Freiwilige Feuerwehr St. Lorenzen a. d. Kärtnerbahn.
Za prvega predsednika so izvolili takratnega župana, lastnika lovrenških mlinov ter posestnika Rudolfa Milemotha, funkcijo podpredsednika je prevzel S. Hladky, tajnik pa je postal nadučitelj M. Moge.

827

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Pa še ena od noše godbe ob 80.letnici

http://shramba.lovrenc.net/ajmer/klepet/dsc00111.jpg

828

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Zdaj pa eno ko so še LOVRENŠKI kmetje sjali  ŽITO. Žetev in mlatev je bila kar mali praznik.Letnica slike žal niznana,slikano pa naj bi bilo pri TAVŽIČU .http://shramba.lovrenc.net/dorc/klepet/nov-81.jpg

829

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

ZATO JE IME MPZ "GOZDAR" KAR MAČNA SPONZORA NA STRONI

http://img52.imageshack.us/img52/5004/pic9506.th.jpg

tudi ena izmed parvih slik zbora- nevm pa točne letnice

830

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

So se pa peloli tod čez mejo.

http://shramba.lovrenc.net/ajmer/klepet/dsc00011.jpg

http://shramba.lovrenc.net/ajmer/klepet/dsc00101.jpg

831

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

JA  VČOSIH SMO PA MELI  "MILICO" V  LOVRENCI

http://img18.imageshack.us/img18/7453/m363016.th.jpg

       zaj  tote dni se je trba ohtat tokih  tablic


http://img214.imageshack.us/img214/8367/pic9455.th.jpg

     samo  noš  miličnik  tov.Albin  je  pa  biv  res NOŠ

832

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH JE BLO "LUŠNO", ČE GLIH NI BIV MARTIN

http://img25.imageshack.us/img25/6080/pic9493.th.jpg

sliki sta z koče na PESKU-slikano pred daremi 40 leti -tota  je spredaj

http://img14.imageshack.us/img14/4181/pic9512.th.jpg

pje so ga mogli "žgat" ,da ni šlo na nage -motoje pa kuj na plonke preslonit -tota je pa od zodi za kočo

833

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Tudi na kulturnem področju so bili včasih bio dejavni.http://shramba.lovrenc.net/dorc/klepet/nov-161.jpg

834

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

TAK JE BLO NA "LOSANI" zaj VETROLOM PO TOSTEM VIHARJU

http://img32.imageshack.us/img32/6518/pic9514.th.jpg

                   blo bi naj nekje l.1962/63 ?


http://img137.imageshack.us/img137/7995/pic9518.th.jpg

              zodi so pa ž škodo ocenili in žačeli spravlat

835

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Na Jespi sta prva 2 članka o vetrolomu, ki je bil avgusta, 1964 leta. Fotografiji o tem dogodku je objavil Sekirca.

Do sedaj sem zbral 1800 člankov, vendar le počasi napredujem, saj pregledam stran za stranjo. Pregledam res vse strani, tako da bom po mojem našel 99 % vseh člankov o Lovrencu, ki so bili kdaj objavljeni v  Večeru.

Samo za primerjavo - iskalnik je za leto 1945 našel 35 člankov, medtem ko sem jih jaz našel 43.

836

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Grobn, super - res veliko in pomembno delo opravljaš!

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

grobn je napisal:

Na Jespi sta prva 2 članka o vetrolomu, ki je bil avgusta, 1964 leta. Fotografiji o tem dogodku je objavil Sekirca.

Do sedaj sem zbral 1800 člankov, vendar le počasi napredujem, saj pregledam stran za stranjo. Pregledam res vse strani, tako da bom po mojem našel 99 % vseh člankov o Lovrencu, ki so bili kdaj objavljeni v  Večeru.

Samo za primerjavo - iskalnik je za leto 1945 našel 35 člankov, medtem ko sem jih jaz našel 43.


GROBN svaka čast, le tak naprej!

838

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Lepo Grobn! Veliko si že zbral. Morda pa ti ne bi bilo pregledovati vsako stran, če bi v iskalnik vpisoval Lovrenc v vseh sklonih?

839

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Pohorc, verjemi mi, da sem v iskalnik vpisal Lovrenc v vseh sklonih, saj je moja boljša polovica slavistka; pa kljub temu še najdem kakšen članek, ki ga iskanik "ni dal ven". Tako, da sem se odločil, da bom iskal raje "peš", je nabolj zanesljivo.

840

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

GROBN -zaj saj vem točno kado je blo  -po sliki se vidi ,da ja blo poletje

Si pa todi jaz "MAČNO" želim tvojih člankov, kodi je blo včosih,pa -ko-se je delalo v NOŠEM LOVRENCU.Žilim ti volko uspeha pri iskanju,ker som vem ,da ni lehko.