Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Pa še razglednice po letu 1945.
http://www.lovrenc.si/datoteke/_thumbs/jespa/lovrenske-gostilne-bitner20/zima-1958.jpg http://www.lovrenc.si/datoteke/_thumbs/jespa/zgornji-trg5/po-voj-zg-pozimi-60.-leta.jpg http://www.lovrenc.si/datoteke/_thumbs/jespa/zgornji-trg5/po-voj-zg-pozimi-1960--15.12..jpg http://www.lovrenc.si/datoteke/_thumbs/jespa/spodnji-trg4/po-voj-sp-pozimi-60.-leta.jpg
http://www.lovrenc.si/datoteke/_thumbs/jespa/spodnji-trg4/po-voj-sp-pozimi-1961--17.12..jpg http://www.lovrenc.si/datoteke/_thumbs/jespa/spodnji-trg4/po-voj-sp-pozimi-1963-31.12..jpg http://www.lovrenc.si/datoteke/_thumbs/jespa/lovrenc-pozimi1/lovrenc-pozimi-27.1.1966.jpg http://www.lovrenc.si/datoteke/_thumbs/jespa/lovrenc-pozimi1/lovrenc-pozimi-3.2.1966.jpg
http://www.lovrenc.si/datoteke/_thumbs/jespa/lovrenc-pozimi1/lovrenc-pozimi-7.1.1968.jpg http://www.lovrenc.si/datoteke/_thumbs/jespa/lovrenc-pozimi1/lovrenc-pozimi-90.-leta.jpg http://www.lovrenc.si/datoteke/_thumbs/jespa/lovrenc-pozimi1/lovrenc-pozim-21.12.1996.jpg

962

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Uuu lepa zbirka. Predzadnja je celo z mojim posnetkom če se ne motim smile

963

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

ZELO,ZELO  LEPE  ZIMSKE  FOTOGRAFIJE "NOŠIGA" LOVRENCA
                                   
                (žomašter se je pa" nes" resnično potrudo)


http://img193.imageshack.us/img193/9345/pic7537.jpg http://img193.imageshack.us/img193/pic7537.jpg/1/w1024.png

                        gorni  trg                                 l.1960

http://img29.imageshack.us/img29/719/pic9469.jpg http://img29.imageshack.us/img29/pic9469.jpg/1/w1024.png

                 pogled s Kumena                            l.1962

964

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

BILA JE  "NEKOČ"  SKAKALNICA  KUMEN -zgrajena pred II vojno

http://img35.imageshack.us/img35/448/skakalnicakumen.jpg http://img35.imageshack.us/img35/skakalnicakumen.jpg/1/w360.png

dozdaj edina slika -na njej je "skokav" tudi legendarni J.Polda
prvi z leve št 8 stoji  Kripejev F.       slikano takoj po II vojni

965

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  V  PRVEM  RAZREDU


http://img163.imageshack.us/img163/4156/img328t.jpg

           učenci  in  nam  znana  "tovarišica"  Marica L.

966

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Ali se zelo motim, če ugotavljam, da so na sliki otroci rojeni leta 1966?

967

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

ENKA -  imaš  prav,sem  vesel, če pa si se prepoznala na fotografiji  sem  pa še  toliko bolj vesel.

lp

968

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH -  POLETJE  NA   P U Š I


http://img704.imageshack.us/img704/9756/pua1961.jpg

tudi brez "zvoka harmonike" slika vse  pove         l.1961

969

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  POZIMI

http://img31.imageshack.us/img31/625/img344.jpg

                                                   obe  sl.  1969/70

970

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH


http://img685.imageshack.us/img685/4143/img343c.jpg

              lepi  pogled na cerkev iz sadovnjaka

http://img686.imageshack.us/img686/8668/img202b.jpg
     ( toti je verjetno zamudo mešo )-je pa  na sliki

971

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  sv.  ANA  v  PUŠČAVI

http://img14.imageshack.us/img14/8215/svana1970.jpg

        ko je še bil promet mimo cerkve po  mostu

http://img197.imageshack.us/img197/6173/img350h.jpg

ena od zadnjih razglednic  s pokojnim  g. Tovšakom

972

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH - " RINGLŠPIL " ZUNAN  PRED  ZADRUŽNIM DOMOM



http://img693.imageshack.us/img693/8949/ringlpil1949.jpg

          neka poletna nedelja                                   l.1949

973

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH- PROSLAVE V KINO DVORANI ZA  8 MAREC

http://img707.imageshack.us/img707/9200/zaddom1959.jpg

           še  stari  oder in  "klavir"                             l.1959   

http://img62.imageshack.us/img62/4691/kinodvor63.jpg

lepa dekoracija: zvončki, smrekca, zajček ....              l.1963

974

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

NE  RAD  PONAVLJAM - PA ...


http://img193.imageshack.us/img193/4756/img371r.jpg
gospa A. me je spomnila, da je ta slika prava ko se vidi celotna slika na cerkvi - ne pa ona ko je "later" na sliki pa ni pri maši

http://img200.imageshack.us/img200/8645/pic9828.jpg
    oba mašnika  (pr.slika) na procesiji pri- sv. Radigundi

                        še dve lepi iz Puščave

http://img25.imageshack.us/img25/4043/1958py.jpg
http://img42.imageshack.us/img42/2905/puava1958.jpg

                 obe  slikak  foto  Benet                              l.1958

975

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH -  RAZNI   TEČAJI  BODOČIH  "GOSPODINJ"

http://img268.imageshack.us/img268/365/img382r.jpg

učenje pranja "veša" ko še ni bilo strojev- mentorica iz Radelj


http://img85.imageshack.us/img85/7335/6408o.jpg

          učenje  vrtnih  del                        obe sl. okoli  1960

976

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH-   TEKME  NA  PRESEKU

http://img260.imageshack.us/img260/6333/pic98742.jpg

                  štart  veleslaloma  od  "lukne"

http://img8.imageshack.us/img8/5091/img366b.jpg
    tako je zgledala  tekma - navijači  z malico ob progi

977

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH- SLALOMSKE TEKME NA "KUMENI KO ŠE NI  VLEČNICE

http://img85.imageshack.us/img85/9910/6410g.jpg
       lepa tehnika- okoli "kolo" so bli "tardi"

http://img204.imageshack.us/img204/9475/6409.jpg
                         finiš  proti  cilju
http://img638.imageshack.us/img638/5959/elita.jpg

borša, noter javzn,jeklene palice ,"šipek-ovi"skiji a zlo volki

978

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

AH- KAK " LUŠNO"  IN  LEPO  JE NA  DEŽELI

http://img163.imageshack.us/img163/6807/pic9885.jpg
                              na  Recenjaku                    l. 1960

http://img64.imageshack.us/img64/170/img339.jpg
proti  Gaberku (kujnski britof) ko je še bil  travnik  l.1959/60

http://img171.imageshack.us/img171/7696/prifaku1960.jpg
                 pri Faku- še njive                           okoli l.1960

979

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH -   NA "DEŽELI" ob NEDELJAH

http://img651.imageshack.us/img651/4366/pribitnerju.jpg

         tako so puslušali   "želje"   kar pred gostilno

980

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH-                   POSTAVLANJE  MOSTA


http://img210.imageshack.us/img210/6580/6419u.jpg

                                tako so začeli

http://img402.imageshack.us/img402/2121/img238.jpg

                        tako so ga postavljali na Ruti

http://img130.imageshack.us/img130/5141/6418.jpg

                              tako  pa v Puščavi