1.041 Nazadnje urejal grabenvirt (05.03.2010 22:54)

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Pohorc zakaj moriš? Imaš zopet slab dan? Kar se abotnosti tiče - si pozabil na svoje intelektualistično skropocalo o kopanju grobov, marlesovih ženskah in šoferju ??
Sekirca pač objavi fotografije, ki nekatere spominjajo na neke lepše čase, na mladost, dogodke, ki so že izbrisani iz spomina, pa se ob pogledu povrnejo. In marsikomu je ob tem prijetno pri srcu. Ljudje se na slikah najdejo, najdejo svoje znance, sorodnike itd. So slike, ki jih skopiramo v svoje mape, ker so se nas dotaknile.
Niso vsi sistematiki, kot si verjetno ti. Nimajo vsi znanja o evidentiranju in arhiviranju dokumentacije, imajo pa željo in potrebo po javnem prikazovanju svojih in izposojenih zbirk, ki nas osrečujejo ob vsakodnevnem gledanju. Tistim pa, ki jih te fotografije motijo svetujem, da ogled preskočijo, da le to ne bi povzročalo nepopravljive traume.

1.042

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Malo prej me je po telefonu poklical Sekirca, se mi zdi, da je to dejanje, ki ga lahko naredi pravi ded! Pogovorila sva se, čisto prijazno. Jaz sem mu povedal, da mu zamerim, ker objavlja fotografije na nekem ameriškem strežniku, on je rekel, da bodo vse te stvari še prišle na lovrenški strežnik. Torej obljuba velja! Zmenjena sva tudi za pir!
Morim? Že od vsega začetka govorimo, da bomo Lovrenčani imeli svoj skupen arhiv, mene je samo popadal bes ob stvareh, ki jih objavljal Sekirca, čudovitih stvareh..
Saj Grabenvirt, morda bi se midva čisto drugače razumela, če se ne bi na 1 2 3 skregala, odkrito povedano tudi ne vem koga naj "sovražim", saj te tudi ne poznam. Verjetno bi se tudi midva razumela, če se bi srečala. Kaj pa vem?
Skratka. Tako bom rekel. To je moj kraj. Lovrenčan sem. Včasih si želim, da bi moj kraj imel vse, kar imajo drugod. Tudi kakšen zgodovinski arhiv, skupen spomin na naše prednike! Motilo me je , da Sekirca svoje stvari ne objavlja v tem arhivu. In še enkrat naglašam: Sekirca objavlja čudovite stvari!
Ne gre za sistematiko, gre enostavno za ljubezen do kraja, kjer si skoraj vse stvari počel prvič!

Vsem mojim Lovrenčanom, en prav lep pozdrav!

Ožbej

1.043

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

TAKO,  zdaj  pa  naprej - s tem programom kateri je namenjen temo forumo ...VČOSIH JE BLO PA TAK

1.044

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH-----------    TAKO  SMO  NEKOČ  VABLI  IN POZDRAVLJALI NAŠE OBISKOVALCE

http://img11.imageshack.us/img11/298/img042mi.jpg
                                še  "cok" se je zaustavil na mostu

1.045 Nazadnje urejal radoljna (06.03.2010 12:14)

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Sem vesela, da ste se zmenili - da s skupnimi močmi naredimo nekaj dobrega za vse nas tukaj.

Sekirci smo hvaležni za objave forografij - če pa bodo dane še v naš lovrenški arhiv, bo pa še toliko lešpe!

1.046

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Ta slika je nastala ko je tovarni kos še šlo dobro,saj so vsi kosili z njenimi izdelki.Takrat si na  naših hribih slišev pesem koscev,danes slišiš samo ropot traktorjev in kosilnic. Slikano 1950 na Recenjaku.http://shramba.lovrenc.net/dorc/klepet/kosci-gnec-19511.jpg

1.047

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

ko je Dorč dav ,"ger" toko lepo sliko  marem še jaz eno toko damočo pokozat - storo  skor  50 let?

1.048

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH------------------------- O R A N J E    NA    KUMENU

http://img130.imageshack.us/img130/628/43073837.jpg
                                   bi tudi  lahko v "zajšnem" času rekli, da je  EKO oranje

1.049

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Ko sem videv Grofove slike od KONUSA in DRAVINSKEGA DOMA podjetja katerih ni več.sem se spomno na to sliko, slovo delavcev ob likvidaciji LIPE,leta 1983.http://shramba.lovrenc.net/dorc/klepet/lipa-19831.jpg

1.050

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH--------------------   PLES  ZA  8. MAREC  PRI  BITTNERJU

http://img31.imageshack.us/img31/9488/15954799.jpg
http://img294.imageshack.us/img294/126/30230587.jpg
                                 lepo se je bilo slikati z " muzikonti"

1.051

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH------------------------------           ORANJE


http://img251.imageshack.us/img251/3109/oranjeu.jpg
                        slika vse pove - je pa primerna za  "toto  marzlo  vreme"

1.052

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH----------------               PRIHOD  TITOVE   ŠTAFETE  v  TOVARNO  KOS

http://img195.imageshack.us/img195/6015/img025d.jpg
                                                mladinke in mladinci tovarne - prihod

http://img203.imageshack.us/img203/4729/img026y.jpg
                                               "molo"  nostalgije  na  maj l.1980

1.053

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH----------------------- -------------- KROŠNERJEVA      ŽAGA

http://img72.imageshack.us/img72/8152/d3sr3tb6dn3gkghpb.jpg
                          na tem mestu zdaj  -  čistilna  naprava

1.054

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH-----------------------------  SMUČARIJA  v  LOVRENCU

http://img651.imageshack.us/img651/8405/img045.jpg
               slika pred drugo vojno - nevem pa, če sta prva tekača ali turna smučarja
http://img19.imageshack.us/img19/785/d3sr3tb3f6cn8tffb.jpg
          utrinek iz tekme šmuč. tekov  v Lovrencu- eni  proti cilju drugi proti cerkvi                    l.1966

1.055

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH----------------- ------------ RES   ZANIMIVI    SLIKI

http://img638.imageshack.us/img638/9154/vrtecleta1955.jpg
  zaključek generacije v vrtcu l. 1955  - a generacija na spodnji sliki se je pa takrat rodila
http://img251.imageshack.us/img251/2568/d3sr3tb11gq4236cdb1.jpg
"mini" maturantje  po trgu  pred  40. leti

1.056

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

----------------------------- " BICIKLISTI  VČOSIH  v  LOVRENCU

http://img198.imageshack.us/img198/7866/064bi.jpg
                                            " lepo  nedelo  so iskoristli za izlet v naravo"
http://img534.imageshack.us/img534/791/064ag.jpg
                                             "todi  pože  so  se rode  vozle"
http://img82.imageshack.us/img82/6113/064c.jpg
                                              " ta eni se pa že niso hteli več somi  vozit"

1.057

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH---------- ------------             MOTORISTI


http://img251.imageshack.us/img251/9349/24185239.jpg
tudi  motoristke smo že " včosih" imeli
http://img251.imageshack.us/img251/8923/img086q.jpg
takrat mlad gospodič, ko se je peljal proti Lovrencu čez Jodl - slikan okrog sv.Ane v Puščavi- ime fotografa pa je pozabil

1.058

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  KO NI BILO SERVISOV MOTORJEV PA ŽE VELIKO SE  JE  " ŠRAUFALO  KAR  NA  HOFI "

http://img191.imageshack.us/img191/9071/6455.jpg
     kot vajenec za mehanika - je doma že  "šraufal"
http://img198.imageshack.us/img198/84/6467t.jpg
    ko so "domoči" mojstri začeli, tudi gledalcev ni majnkalo
http://img198.imageshack.us/img198/8835/6469a.jpg
cež dva dni pa je spet bil za na cesto - "kura" še pa je mogoče "najdla na konci koko matico al pa šrauf"

1.059

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Bravo sekirca, vsaka čast!!! Kar tako naprej.

1.060

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH---------------------------        DOMOČI  MOJSTRI  SO ZNALI  "TODI  AVTEJE  ŠRAUFAT"

http://img135.imageshack.us/img135/6448/img353.jpg
   hitri  " damoči" servis - pa ne zato, ker ga je vozla ...........
http://img402.imageshack.us/img402/4374/img380.jpg
    tudi  ženske zo zelo hitro začele vozit avte -(ne samo bicikle,mopede, motorje...)