1.201

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Oj, šele včeraj sem prvič opazil fotografije in kartice Lovrenca in Lovrenčanov, ki jih na tem forumu (sodeč po postih) že pet (!) let pridno urejate,  objavljate, komentirate ... sem  popolnoma očaran obsedel in jih ure in ure občudoval. Kar nisem mogel verjeti, da se mi je toliko ljudi, zgradb (z glavno zvezdo, Jelenom smile), poti, travnikov, ograj ... izmuznilo iz spomina.   

Sekirca, Pohorc, Radoljna, Tržanka, Dorč, Žomašter (nisem čisto vseh uspel prepoznati) in vsi ostali 'svaka vam čast', ful dobro ste se to spomnili, HVALA VAM!

Če že dolgo ne živiš v Lovrencu, te po moje še bolj trofi, ko te stare slike odnesejo v nek drug čas. In posebno dober občutek je, ko vidiš, da imajo ta čas na svoje 'hard diske' pravzprav podobno naložen tudi drugi. Te obidejo občutki nekakšne plemenske pripadnosti. Ja in na eni fotki sem se celo našel, kako se s sošolci (zelo disciplinirano!) smehljamo v šolskih klopeh pred več kot 35 leti smile

Bom seveda pobrskal po svojih fotografijah in katero tudi objavil.

Pa en lep pozdrav vsem!

1.202

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH --------------  STARI  VRTEC S  STANOVALCI --------------------------

http://img189.imageshack.us/img189/623/31072010a.jpg
vzgojiteljici  mati in hčerka - mislim, da se še marsi kdo spomni njuji ? verjetno tudi "klatež" , prav vesel sem, da so ti slike všeč in komaj "čokam" na tvoje - lp

1.203

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ------------------- V  UČILNICI ----------------------------------

http://img22.imageshack.us/img22/8913/09082010005.jpg
  lepo

1.204

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Včeraj sem hodil v Kotu pri Strgarju. Smo imeli kdaj objavljeno kako sliko s tamkajšnje skakalnice?

1.205 Nazadnje urejal Pohorc (13.08.2010 19:09)

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Skakalnico imamo na tej Žomoštrovi razglednici, http://www.lovrenc.si/datoteke/_thumbs/jespa/spodnji-trg-pozimi/sp-pozimi-1941--19.1..jpg, fotografije ima tudi Sekirca na teh svojih platlih, samo kdo bo iskal …

Skakalnico je postavil smučarski odsek PD Maribor. Prej so jo imeli na Klopnem vrhu, vendar jim ni ustrezala, zato so jo prestavili v lovrenški Kot, kjer so začeli skakati pozimi 1932/33 . V enem od časopisnih prispevkov jo omenja tudi poročevalec iz Lovrenca ,  verjetno Sadonik: “… kot napredek smemo imenovati novozgrajeno »skakalnico«, preko katere si bodo domači in tuji smučarji pretresali kosti in mozeg.”

1.206

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Lepo, sliko skakalnice je dal  Pohorc na forum , original skakalnica pa je na strani 49 slika 974 .

1.207

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Res, je. Še fiksni link najo, ker mamo različno št. prikazov sporočil/stran.
Sem pa videl še eno drugo sliko, pa ne vem več kje.

1.208

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Anžej

Še  ene "moš"  na strani 40 sl.789 je že malo "prerihtana"

1.209

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ------------------IMETI  TRANZISTOR ( amerika) -------------------------

http://img689.imageshack.us/img689/2284/31072010002s.jpg
poslušal si ga tam kjer je "vleko" pa makar za štalo kateri več ni - slik.v šestdesetih

1.210

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  ----------- RAZNA  TEKMOVANJA  V  LOVRENCU --------------------------

http://img230.imageshack.us/img230/7092/28072010009.jpg
       zbor "gozdar", zanimiv govornik kar "som" si drži mikrofon in nagrade

1.211

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ---------------  RDEČA "VILA" pri BITNERJU -------------------------
http://img375.imageshack.us/img375/1144/26072010007.jpg
                      lepa  slika , motor , ura na roki in ......

1.212

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ------------------  KONCERT  PRI  BITNERJU----  l.1950------------

http://img26.imageshack.us/img26/9426/28072010001.jpg
                        " vštimavanje " pred koncertom  za Bitnerjem
http://img819.imageshack.us/img819/7092/28072010002a.jpg
                              koncert na koncu pa še ples

1.213

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ---------------  PO  NAPORNEM  "ŠIHTU " ------------------------

http://img827.imageshack.us/img827/9205/24082010006z.jpg
                        slikano na "holc-placu" na  Ruti   konec petdesetih

1.214

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ---------  " NOŠ"  BRODAR Z REKE DRAVE--------------------------

http://img829.imageshack.us/img829/2/24082010001z.jpg
                            le  "doj " ga ni poznal njega dnio g. Hitla

1.215

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ------------------ PREVOZ  ČEZ  DRAVO -----------------------

http://img64.imageshack.us/img64/1445/24082010008.jpg
                                     prijetna  vožnja -                        škoda ni letnice

1.216

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH -----------------" NALOGANJE " VAGONOV NEVARNO IN TEŽKO -------------

http://img547.imageshack.us/img547/9294/img200.jpg
                                          na  Ruti                                         leta 1959

1.217

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  --------------  " PARVI " TOVORNJAK  GG-ja ------------------------------

http://img809.imageshack.us/img809/5885/img201.jpg
             slikano pred  krajevnim  uradom - škoda ni točne letnice

1.218

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ------------------- " CESTA " ZKOZI  GAJ --------------------------------

http://img3.imageshack.us/img3/5539/img221k.jpg
                                   nedeljski " šprancir "                                    l.1960/61

1.219

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  -------- - SLIKANJE OB ZAKLJUČKU ŠOL. LETA ----------------

http://img838.imageshack.us/img838/17/24082010007k.jpg
                                      v  šolskem  parku -
http://img651.imageshack.us/img651/4690/24082010011.jpg
                                 na dvorišču pri  vodnjaku -
http://img823.imageshack.us/img823/7792/img234b.jpg
                                     pje  ko jih je blo

1.220 Nazadnje urejal Pohorc (04.09.2010 15:17)

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Onega na srednji fotografiji v zadnji vrsti, drugega z leve, pa poznam. Tudi vem, kdo je fant, ki stoji v vrsti g. Petruna, poleg tiste plavolaske, tudi onega dve glavi levo od njega. Kar se pa deklin tiče, se pa ve, kdo je v tem razredu imel glavno besedo smile Pa včasih so nekateri v šolo prišli tudi bosi.