1.281

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  ------------------       LOVRENŠKI  " BEATLES "   -------------------------------

http://img714.imageshack.us/img714/4586/img091p.jpg
                                               le  kdo  ga ne pozna ?

1.282

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  ---------------              GG  NA  MARTINOVANJU               -----------------------------

http://img525.imageshack.us/img525/465/img204e.jpg
                                  sodi so še na "kripi" pa so že "dare vole"

1.283

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ------------------ RADOLJNA  NEKOČ  MOČNA, BISTRA ....  ----------------------------------

http://img821.imageshack.us/img821/2527/3abc.jpg
                     " Žlausova  žoga " - tukaj v bližini je sedaj transformator

1.284

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  ---------- ------  HOTEL  JELEN in gostilna TURIST  -------   --------------------------- 

http://img576.imageshack.us/img576/8628/4dcd.jpg
  smučarji  kar po "TARGI " - seveda takrat še ni bilo vlečnice , takO  kot pa .......

1.285

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  ----------------  ZAČETEK  " PUGAJA" SREDI "TARGA " --------------------------

http://img683.imageshack.us/img683/4614/0072l.jpghttp://img143.imageshack.us/img143/5323/003oo.jpg
                                        lokacija je pa vsem poznana

1.286

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  ------------------------  STARI  GASILSKI  DOM  -------------------------------

http://img197.imageshack.us/img197/7002/img247wv.jpg
      prava gasiska slika od godbe,gasilcev,narasčaja(mladih) in kompletna tedanja oprema

1.287 Nazadnje urejal Pohorc (20.11.2010 13:30)

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Lepa slika! Na naši levi ob napisu za proslavo ob 50-letnici društva sedi trški župan in predsednik društva Roman Pušnjak.

1.288

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  --------- KAR DOSTI LOVRENŠKIH "VELJAKOV" JE BILO GASILCEV  --------------

http://img522.imageshack.us/img522/6518/img248o.jpghttp://img9.imageshack.us/img9/695/img2472l.jpg
                              kar dosti se jih "najde " v  gasilskih uniformah

1.289

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  ---------------------  UTRINEK Z GORNIGA "TARGA" ------------------------------------

http://img580.imageshack.us/img580/1820/003jj.jpg
                             lepo "z gvantani" -  slikano pred drugo vojno

1.290

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Družina Schatz se po večih letih javi.zgleda da so bili na Lovrenc klub  svojemu poreklo navezani. - http://shramba.lovrenc.net/dorc/klepet/2681931-11.jpg http://shramba.lovrenc.net/dorc/klepet/2681931-21.jpg

1.291

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  --------------- -----          ENA  GASILSKA " NA TOVORNJAKU"     ---------------------

http://img547.imageshack.us/img547/4122/img199.jpg
                                                           na Ruti - ( holc plac )

1.292

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  ---- KMETIJA  NA  RECENJAKU  pri " POTVANKU " ( zdaj tukaj ni več nič niti obzidja ne )----

http://img12.imageshack.us/img12/7191/7a99.jpg
    da je slika res stara je "virt" z pipo dedek od Š. Štefana, ( kateri jih je že tudi petinosemdeset ima )

1.293

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Zanimivo pa je kako se neko ledinsko ime skozi čas spremeni. »Podvank« je še na karti franciscejskega katastra »Podhojnik«.

http://shramba.lovrenc.net/pohorc/klepet/recenjak.jpg

1.294

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  ---------------------  ŽE TARAT    100  LETNA  LIPA  (v ozadju)  -------------------------

http://img820.imageshack.us/img820/5093/09082010004.jpg
                   učenci  te generacije na sliki, so zdaj  stari preko šestdeset let

1.295

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  --------------------------  NA  DRAVI  --------------------------------------

http://img52.imageshack.us/img52/5371/img245e.jpg
za prijetno vožnjo je vedno poskrbel "brodar ", ta je bila tokrat o avtu, da ga morajo suhega pripeljat...

1.296

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  -----------------   BROD  NA  NAŠI  DRAVI  ------------------------------------------

http://img710.imageshack.us/img710/5410/5p77.jpg

                     zadnja  fotografija brodarja g. Hitla na  naši Dravi -za  spomin


                           POL  PA  JE  PRIŠEL  NAŠ  MOST
http://img528.imageshack.us/img528/8829/img246q.jpg

1.297

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  -----------------------  TVD "PARTIZAN- LOVRENC " -----------------------------

http://img28.imageshack.us/img28/8412/img240j.jpg
                       tri  generacije tekačev - zadaj desno trener pok. Garneš T.

1.298

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  -------------- PROGE  ZA  TEKME  SO  " TRETALI" v LOVRENCU --------

http://img543.imageshack.us/img543/8028/img2392t.jpg
                     "zagrizen" vedno borben na tekmi ali na treningu -Vlado L.

1.299

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  ------------------      HITRA   AKCIJA  -------------------------

http://img97.imageshack.us/img97/6563/img203k.jpg
                                    " udarniško "

1.300

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  ---------  "TOKIM "   SE JE SLABO PISALO PRED PRAZNIKI -------

http://img149.imageshack.us/img149/4999/img062yb.jpg
                                je bila pa "gospodeja " vesela