Vsi ki želite kaj vpisati ali glasovati v anketah, se morate registrirati.
Strani nazaj 1 … 65 66 67 68 69 … 83 naprej
Za vpis odgovora je potrebna prijava ali registracija
"Morda se ne strinjam s tistim, kar govorite, vendar se bom do konca boril za vašo pravico, da to poveste." Voltaire
Niste prijavljeni. Prijavite se ali se registrirajte.
Vsi ki želite kaj vpisati ali glasovati v anketah, se morate registrirati.
Lovrenška klepetalnica » Klepetalnica » Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012
V sredini zgornje fotografije je blizu sotočja Slepnice in Radoljne vidna manjša podolgovata stavba. To je bila Krošnarjeva žaga, na kateri so rezali hlode na star način še na začetku 60. let prejšnjega stoletja - čeprav je stala tik ob veliki in močno konkurenčni spodnji Lešnikovi žagi. Pred žago je viden tudi del njenih "fluder".
Mož na gornji sliki je oblečen v slavnostno uniformo orožnika, žandarja, po naše policista. Na policijske čine se ne spoznam, v stari avstrijski vojski pa sta dve zvezdi pomenili korporala, kaplarja, desetarja po naše desetnika. Ta zgoraj je postal verjetno stražmojster, saj v pismu pravi, da so na ovratniku že tri zvezde . Da je zlezel v to uniformo je potreboval 3 mesece šolanja in 9 mesecev pripravništva na orožniški postaji, potem pa je bil Bog in batina, ker so v tistih časih po cesti sproščeno hodili le orožniki. Izkoriščam pa tudi priložnost, da spomnim zakaj jih, med ostalim, kličemo tudi "kifeljci". V delovnih uniformah so namreč okoli vratu nosili nekakšen kovinski polmesec s številko, danes bi temu rekli policijska značka, takrat pa je tista prismodarija zelo spominjala na rogliček. Naj bo dovolj, ker me kličeta Milica in Marica.
Lovrenška klepetalnica » Klepetalnica » Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012
Powered by PunBB