1.341

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ----------------- STRELJANJE Z MOŽNERJEM NA RDEČEM BREGU -----------------------

http://img703.imageshack.us/img703/3415/06012011002r.jpg
          ko se je "možakar" vrnil z fronte, pa je nadaljeval z "pokanjem"- na svojem bregu

1.342

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ---------   --------------   LOVRENC ( trg)           -----------------------       

http://img17.imageshack.us/img17/8020/img065uk.jpg
                                                                                                          slikano l.1960/61

1.343

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  ---------- ----------  KULTURNA  DRUŠTVA  V KRAJU --------------------------

http://img545.imageshack.us/img545/2724/img034i.jpg
taki mladeniči so takrat razveseljevali Lovrenčane - slikani zunaj pred domom in med nastopom

1.344

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ---------------- ---------  IGRIŠČE v  GAJU  ----------------------------------

http://img821.imageshack.us/img821/930/img046ii.jpg
                         ena od takratnih ekip - ampak že " sponzor "  na dresu

1.345

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

To je bila v tistem času "uradna" ekipa Lovrenca na Pohorju, zato smo bili tako urejeni.

1.346

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH --------------   EN  DEL  v  LOVRENCU -( hiša) -------------------------              -

http://img98.imageshack.us/img98/7466/10022011b.jpg
                      te ni več je pa nova -malo nostalgije za "pohorca"                  sl.1970/71

1.347

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Mačkova, tako rekoč, rojstna hiša. Ej, to not je pa Maček shodo... Sekircaa, kje si pa to staknil? Jaz bi si jo sposodil, da bi jo povečal.

1.348 Nazadnje urejal Pohorc (11.02.2011 21:29)

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Ko je moček, a si se raznežo, pa tvaja "tako rekoč rojstna hiša" je v Morpogi, tam v bolnici za Dravo, kek se men ne zdi wink.
Drugoč pa se je to reklo pri Štanci.

1.349

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH --------- -----   NA RDEČEM BREGU - je več  ni ,je pa nova ---------------------------


http://img37.imageshack.us/img37/3654/06012011011.jpghttp://img805.imageshack.us/img805/4908/06012011001.jpg
      tukaj je živel tisti možakar , kateri je streljal z možnerjem ko se je vrnil iz prve vojne

1.350

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH -------------- -------------  PROTI  " FOKO " ------------------------

http://img805.imageshack.us/img805/2604/img052z.jpg
                      ni več smučarjev proti "preseku" - in ne teh hiš                                    sl. l. 1961

1.351

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ------------------- ZIMA   PROTI " KIEFFERJEVI " TOVARNI ------------------------

http://img98.imageshack.us/img98/6825/img108mb.jpg
                                                                                  razglednica  iz  leta 1925

1.352

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  -----------------------------   PRI     KIEFFERJU   --------------------------------

http://img405.imageshack.us/img405/715/6a1v.jpg
                 lepo  urejen park  vila pa še s skodlami pokrita                    sl.okrog l. 1905

1.353

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

pa še en fotograf je na sliki desno spodaj... so imeli pravi photo-shooting!

1.354

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  ---------- --------  PRI   KIEFFERJU  -------------------------------

http://img814.imageshack.us/img814/8392/6a1t.jpg

                      še  ena  lepa iz  testega časa - z otroki

1.355

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH -------------------  KIEFFERJEVA  "FABRIKA" -------------------------------------

http://img257.imageshack.us/img257/372/6a1w.jpg
    prva  slika(fotografija)  tovarne, katera je krasila pisarno lastnika        slikana l. 1901

1.356

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  -----------------  VILA  KIEFFER  s  PARKOM   ------------------------------

http://img689.imageshack.us/img689/9226/6a2sp.jpg
                                 ni  kaj  dodati h  fotografiji                                          l. 1903

1.357

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH --------------   ZBOR  MOTORISTOV  ( eni z motorji drugi peš) -----------------------

http://img708.imageshack.us/img708/6213/img120d.jpg
                                 pred gostilno " KORES " slikano začetek  šestdesetih

1.358

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ----------------  PARADA  TELOVADCEV  MIMO  KULTURNEGA  DOMA  ----------------------

http://img146.imageshack.us/img146/6118/img067k.jpg
                                                                                                   slikano  l. 1950/51

1.359

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  ---- -------    KO  SO  SLUŽILI  VOJAŠKI  ROK  TRI  LETA  ------------------------

http://img855.imageshack.us/img855/4206/pic8924.jpg
  zanimiv  prikaz začetek služenja oktober - kot  "regrut." .............      l. 1914          http://img156.imageshack.us/img156/5653/img092a.jpg
                 ko  je  odslužil  vojaški rok  je pa začela prva vojna - in zopet nazaj

1.360

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  --------------- ---------  EN   DEL  v  LOVRENCU  ------------------------------------

http://img23.imageshack.us/img23/2654/22022011003.jpg
                         " Kapusova  žoga " nekoč  proti  Kurji vasi                       sl. v petdesetih