1.381

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VOŽNJA  NA " ŠIHT  ali  z "ŠIHTA "

http://img825.imageshack.us/img825/4750/img122w.jpg
    l. 1930/31 so konji tega "kujorja" do  smrti pohodili v bližini  Dobnika na Rdečem bregu

1.382

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

pri   FIŠER " ŽOGI "

http://img705.imageshack.us/img705/668/img242f.jpg
  v  gozd na  delo

1.383

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

KLOPNI  VRH

http://img708.imageshack.us/img708/9758/img035hd.jpg
silne proslave v petdesetih

1.384

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

RAZNA  TEKMOVANJA v LOVRENCU

http://img62.imageshack.us/img62/7858/img043o.jpg
na  igrišču

1.385

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ..........

http://img232.imageshack.us/img232/3568/16022011011.jpg
  Lovrenška jezera pred več kot sto letihttp://img35.imageshack.us/img35/9016/17022011008.jpg
pogled  na celotno Kiefferjevo  tovarno pred več kot sto leti

1.386

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

OTROŠKI VOZIČEK " TOP MODEL IZ LETA 1917 "

http://img215.imageshack.us/img215/8168/img112o.jpg
v  njem  Kiefferjeva hči Ane Mari

1.387

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

BRUSILEC  KOS  pri  KIEFFERJU

http://img20.imageshack.us/img20/6500/6a2r.jpg
slika  iz pred  vojne - ta  možakar  je na spodnji sliki katera je že bila objavljena
http://img191.imageshack.us/img191/7185/6a3a.jpg

1.388

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Najprej lep pozdrav vsem. Sem nova na forumu. Z veseljem vsak dan pogledam lepe stare domače slike - in jih bom še sama nekaj prispevala.

Tako so spravljali seno med vojnama, le kdo jih je slikal?

kosnja med vojnama

1.389 Nazadnje urejal Mica (21.04.2011 14:31)

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

...grabljice kot mali "kmečki upor", a poznate koga?

http://www.shrani.si/f/3b/Zj/4S5KMnfD/1/grabljice.jpg

1.390

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Med vojnama je v Lovrencu delovala amaterska igralska skupina. Slika je iz igre Kristusovo trpljenje. V drugi vrsti je moja mama, v zadnji je g. Petrun. Želim vam lepe praznike.


http://www.shrani.si/f/y/Nw/bIuXG89/igralci.jpg

1.391

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Vedno rad pogledam slike z lovrenškimi "gledališčniki". Kristusovo trpljenje se je igralo večkrat, seveda je bila igra najbolj primerna pred Veliko nočjo. Gornja slika je verjetno iz marca 1934, takrat je Velika noč padla na 1. april.

1.392

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Mica, čudovite slike. Super, da deliš z nami.

1.393

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Najprej čestitke Mici, da se je ujonačla, da tudi nam pokaže svoje fotgrafije - bravo .

TUDI JAZ ŽELIM LEPE PRAZNIKE Z TO PREKRASNO SLIKO VELIKE  DRUŽINE

http://img855.imageshack.us/img855/359/img068.jpg
kako lepo je moralo biti za mizo vsaki dan na Rdečem bregu -          sl.1961/62

1.394

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

KO JE ŠE  RADOLJNA  POGANJALA KLADIVA

http://img195.imageshack.us/img195/2565/img086or.jpg
slikano  okrog  l. 1960  v  " GORNI  FABRIKI"

1.395

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

ŠE NEKAJ OD KIEFFERJEV

http://img43.imageshack.us/img43/1189/img114x.jpg
ta punčka iz vozička A.M. na rokah  mame - na strehi se skodli
http://img14.imageshack.us/img14/7430/img113a.jpg
tukaj pa dobrih dvajset let kasneje pa že mora mama sedeti - tukaj pa že plošče

1.396

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

" FLOS"  NA  DRAVI pri RUTI

http://img196.imageshack.us/img196/5139/28012011001.jpg
    takrat še  brez  mostu
http://img200.imageshack.us/img200/9119/img246m.jpg
    že  most v gradnji

1.397

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  JE BIL BAZEN

http://img62.imageshack.us/img62/9250/img118c.jpg
                                             pred Kiefferjevo  vilo

1.398

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

... še eni igralci - to je Županova Micka - približno iz leta 1935

http://www.shrani.si/f/10/Kw/4p9ClwQP/igralci-zupanova.jpg

1.399

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Hvala za lep sprejem.

Pošiljam še ene medvojne Orle....

http://www.shrani.si/f/3n/Sg/3a8bRL7/orli.jpg

1.400

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Orlov nimam več. Pošiljam pa cel polk starojugoslovanske vojske, slikano nekje v Beogradu, poslano cenjenemu mladiću Paulič Jakobu, dunavsko bolničarska četa, 1935


http://www.shrani.si/f/2s/x/Dp4AbrZ/vojska.jpg