1.481

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Toti na harmoniki na ta spodni sliki je Hriberšekov Tona a.k.a. moj deda big_smile oni na kitari pa jegov brat Hriberšekov Štefan (ki je žal že pokojn) teko za info samo ala big_smile haha

maxi je napisal:

VČOSIH-- NA KOVAŠKEM PIKNIKU NA ROGLI " RINGA,RINGA,RAJA "

1.482

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Bas pa Podrepšekov Peter, če se ne motim smile

1.483

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH -------- BREZ  " MUZIKE " NI ŠLO " NIKIR"

http://img88.imageshack.us/img88/8762/97968045.jpg
že ti otroci na sliki so blizu šestdesetim l.

1.484

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ---------  NOŠ  " PARVI  TELEVIZOR " ( Ei Niš ali R. Čajavec ) ?

http://img843.imageshack.us/img843/5324/07092010g.jpg
kljub temu, da je bilo v sliki ( pono snega ) smo gledali

1.485

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH -------  " SOSEDOV  RADJO " 

http://img819.imageshack.us/img819/677/pic0522m.jpg
vedno je bil glasno "naštiman" ko so poslušali " želje " iz Celovca

1.486

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH --------  JA VSAK SI GA JE ŽELEL

http://img23.imageshack.us/img23/8742/05082010023.jpg
na njem se je vozil pred dobrimi petdesetimi znani Lovrenčan

1.487

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  ------  NABIRANJE  BRUSNIC v BLIŽINI  PASTIRSKE KOČE

http://img841.imageshack.us/img841/7840/img087a.jpg
malica se je prilegla - vrečke pa nazaj "domo v rukzoki)

1.488

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  ---------------  BICIKLISTI ----------

http://img685.imageshack.us/img685/6596/img121l.jpg
  lepo "zgvantani" so jo vrezali po Lovrencu ali pa tudi do Maribora

1.489

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ----------  MED  POČITNICAMI       

http://img13.imageshack.us/img13/7416/img011dvt.jpg
  zdaj so pa že pravi dedci preko pet.......

1.490

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Dreamboxer je napisal:

Bas pa Podrepšekov Peter, če se ne motim smile


Opa, to pa ne, to pa je bil moj deda - otata! V bistvu družinski ansambl potem takem, ne hišni! big_smile:D

LUKA

1.491

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  ---------  SPRAVILO  SENA ---------------

http://img703.imageshack.us/img703/7585/08082010003.jpg
zanimivo seno je suho a vsi so pa kar " debelo" oblečeni na Puši

1.492

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

--------------   PRAVILNO GA JE BILO " TREBA  NALOŽIT "  -----------------------
¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸
http://img850.imageshack.us/img850/874/img069e.jpg
  slikano  nad Kurjo "vesjo"

1.493

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

---------------              MED  POČITNICAMI       -----------------

http://img845.imageshack.us/img845/4843/d3sr3tb132gch7zf8b.jpg
veselje  pred hišo

1.494

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH   --------------------   NA  IZLETU -----------------------

http://img3.imageshack.us/img3/5616/img036n.jpg
lovrenški  upokojenci na izletu v Kopru

1.495

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ----KO JE BILA " HICA " JE BILO KOPANJE V RADOLJNI IN SLEPNICI - UŽITEK-

http://img847.imageshack.us/img847/9581/23082011030.jpghttp://img805.imageshack.us/img805/9316/23082011031.jpghttp://img717.imageshack.us/img717/4527/23082011032.jpg
  kaj  pa  zdaj ?

1.496 Nazadnje urejal Mica (01.09.2011 10:47)

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Maxi, tvoje počitniške slike so enkratne. Voda je bila pa mrzla kot hudič. Pred katero hišo pa je tisto počitniško veselje?

Pa še ena morska počitniška. Lovrenčanka na dalmatinskem oslu na Hvaru 1935. Ni bila ravno na počitnicah. Odprla je baje prvo privatno frizerstvo v Šibeniku.

http://www.shrani.si/f/2y/9K/3xNu7Tmv/osel-marica.jpg

1.497

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Še ena podjetna Lovrenčanka in njena ekipa - imela je frizerstvo v Dubrovniku. Dalmacija je bila očitno privlačna.

Danes pa Bruselj - tam imamo dve prevajalki....

http://www.shrani.si/f/1D/9F/28dNfPyC/dubrovnik.jpg

1.498

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Tisto  veselje je pred Pernatovo hišo -saj so na sliki vsi iz okolice Radigunde.

1.499

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ----------------    NA  DVORIŠČU - na trgu ----------------------

http://img705.imageshack.us/img705/5329/23082011008x.jpg
slikano pred sedemdesetimi leti

1.500

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Kako lepo so si nazdravljali.....

http://www.shrani.si/f/3j/uu/1CYtwMd/upokojenci.jpg