1.581

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH -- RAZLIKA MED SLIKO OD VČERAJ IN OD DANAŠNJIH JE 60 let

http://img9.imageshack.us/img9/3460/18112011.jpghttp://img88.imageshack.us/img88/6935/18112011001.jpg
  od tukaj je bila slikana slika od " Mice" katero je včeraj objavila
http://img27.imageshack.us/img27/1917/15122500.jpg
tukaj je je ta del pri " FOKU " - slikano v smeri puščice

1.582

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Maxi ,

Slika , ki jo je objavila Mica !

1.Slikano pred letom 1950 (mogoče celo pred II.svetovno vojno) !

2.Hiši na levi strani ceste sta Šlavsova(Pečovnik) in Slatinekova(Švajger) , pod cesto pa Arčnikova/Žaucerjeva , malo niže Wolfgruberjeva(danes Podlesnikova ) !

LP
Jure

1.583

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

jure je napisal:

Maxi ,

Slika , ki jo je objavila Mica !

1.Slikano pred letom 1950 (mogoče celo pred II.svetovno vojno) !

2.Hiši na levi strani ceste sta Šlavsova(Pečovnik) in Slatinekova(Švajger) , pod cesto pa Arčnikova/Žaucerjeva , malo niže Wolfgruberjeva(danes Podlesnikova ) !

LP
Jure

Točno Jure, "noše bajte še to ni blo". Poža je pa sedela čisto pri cesti, ker se lepo vidi rob od "jome" kjer so špilali nogomet smile

1.584

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Jure, se strinjam -"molo sn nemav " saj tudi pri Šlausu še ni češnje - je pa Mica njdla pravo sliko za nas - še več takih - lp

1.585 Nazadnje urejal Mica (22.11.2011 11:36)

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Zelo me veseli vaš odziv. Žal je težko najti veliko takih slik.

V socializmu se je ogromno gradilo in vsi smo lepo živeli. Baje zdaj prihajajo generacije, ki bodo prve živele slabše kot starši.

Zdaj pa nekaj zanimivih, vsem znanih pubecov (pa ne vsem generacijam). Smučanje z g. Tovšakom......

http://www.shrani.si/f/2I/mI/3Me8E4aG/smucanje.png

1.586

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

......verjetno je g. Tovšak vse te pobe nagovarjal, naj postanejo duhovniki, dejansko je postal samo en.


http://www.shrani.si/f/2f/58/483h7tk3/pobi.png

1.587

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Danes jim je lahko žal, bi imeli vsaj službo....

1.588

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ---------- -----    NEDELJSKO  KOSILO ( IŽINA)  ---------------

http://img440.imageshack.us/img440/5117/img203a.jpg
    pa še za vse ni bilo placa - glej otrake

1.589

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ---------------------- ŠE  BREZ  HIŠ  OB  CESTI -----------------------

http://img696.imageshack.us/img696/1870/230820110261.jpg
  še  živa meja ob cesti   med Dolinšekom in Strdinom ( Frelihom ) po domače

1.590

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  --------------   KURJENK  ------------------

http://img684.imageshack.us/img684/708/13112011006.jpg
  verjetno se ga še kdo spomni

1.591

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

A je bil pri Hojnikovih (Kurjenkovih) ridah?

1.592

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Drove za zimo so pripravljene. Tokih hag pa ni več.

https://shrani.si/f/e/fv/3hhdlQA0/drva.png

1.593

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Kakšen korenjak............

https://shrani.si/f/M/v7/15bi3jkt/lojz-in-kepa.png

1.594

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH -------------       HAGE  ---------------------

http://img705.imageshack.us/img705/8904/mailgooglecomsk.jpghttp://img545.imageshack.us/img545/2039/img164m.jpg
    hage  al " hoge" nevem točno  pri Fokuhttp://img94.imageshack.us/img94/2286/img4x31.jpg
  hage ali " hoge" na kmetiji pri ..........

1.595

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Nekdanja JLA, verjetno slikano v Zadru, rezervni oficirji.
Kako so praznovali, ko so odhajali! A ima kdo kakšno tako sliko? Pa potem, ko so pisali domov, sploh niso več znali slovensko, tako jim je srbohrvaščina prišla v ušesa oz. so hoteli biti važni. Pa celo življenje so se spominjali dogodkov iz vojske.

Škoda, da danes ni več vojaščine. Nešna mladina prav rabi neko preizkušnjo na začetku življenja.

https://shrani.si/f/3c/13l/258JQnsC/jla.png

1.596

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ------------------  MRAZ  JE  ŽE  BLIZU  -------------------

http://img266.imageshack.us/img266/1667/img160v.jpg
so že bile "motorke "- motorne žage

1.597

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  --------------  DEL  OB  RADOLJNI ----------------------

http://img341.imageshack.us/img341/6004/img208r.jpg
slikano v zač.šestdesetih

1.598

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  ------------            GRADNJA  HIŠE      ---------------------

http://img267.imageshack.us/img267/7566/img204x.jpg
slikano  na zdajšnem križišču   gaj- cesta vstaje

1.599

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ------------   JE  BIL  " HOLC PLAC"        -----------------------

http://img690.imageshack.us/img690/6358/hocplac.jpghttp://img412.imageshack.us/img412/9421/pritovarni.jpg
slikano nižje Komarja proti Rdečemu bregu -                       sl. l.1961

1.600 Nazadnje urejal Mica (09.12.2011 16:33)

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Kot je bilo včasih pri nas, je v Nikaragvi v Srednji Ameriki še danes.....

https://shrani.si/f/7/Is/3kBm350/nicaragua-061.jpg

https://shrani.si/f/y/eF/1c3vPgBT/nicaragua-107.jpg

imajo pa banane ........

https://shrani.si/f/k/Wu/1HEcczRw/1/nicaragua-033.jpg

odpadke pa ločujejo tudi oni...

https://shrani.si/f/12/1U/3sYL6BrZ/1/nicaragua-044.jpg