1

Tema: odstranjevanje Trojan.Generic

Pozdravljeni,

tega trojanca mam na računalniku, bi mi prosim kdo povedal, kako se ga da odstranit??? BitDefender online scanner ga sicer zazna, vendar ga ne odstrani.

Hvala za odgovore

lp

Re: odstranjevanje Trojan.Generic

Probaj Trojan remover,dobiš ga pa TUKAJ. Pa poročaj pol,če ti je uspelo,ker če ne,dobiš nadaljna navodila. wink

3

Re: odstranjevanje Trojan.Generic

tega sem si včeraj dol potegnila, pa mi sploh ni zaznal kakega trojanca gor:S
tak da zaj to na roko delam, z bitdefenderjem iščem, pol grem pa ga najdem in ga tam zbrišem. kolko je pa to učinkovito pa ne vem. zaj sem ga že iz kakih 4 mest zbrisala, samo mam občutek, da ga je puno gor.

še kaka rešitev prosim??

4

Re: odstranjevanje Trojan.Generic

Kaj pa testni BitDefender z http://www.parametica.si/index.php?opti … ;Itemid=51 za 30 dni. Če ga online scaner najde, ga bo namizna varianta gotovo znala tudi spucati.

5

Re: odstranjevanje Trojan.Generic

kaj pa ono, kar sem brisala dol?? je to vredi al ne? smile

6

Re: odstranjevanje Trojan.Generic

Na roke brisat nekih fajlov ne bi priporočal, razen če so res okužene in v mapah izven Windows in Program files.

Če pomisliš koliko cajta si že porabila za to sekiranje in čiščenje, bi raje formatirala disk, namestila sistem na novo in tistih par programov ter si privoščila pošten protivirusni program...

7

Re: odstranjevanje Trojan.Generic

Pred nekaj dnevi sem  dobil Trojan.Win 32.... in mi ga Nod 32 ni zaznal oziroma prepoznal,tako da se ga ni dalo izbrisat.Zato sem poskusil z Amis Internet Security,ki mi je virus takoj zaznal in sem ga lahko izbrisal.Glede namestitve Amisovega antiv.programa nisem imel težav,ker imam internet preko Amisa,mislim pa da se da preko interneta potegnit omenjen program 30 dnevno poskusno različico?.poskusi!.
                                              Dule

8

Re: odstranjevanje Trojan.Generic

sem pač poskusila smile windowsov si zaenkrat še nisem sama nalagala, niti jih nimam za naložit.

si grem zdaj potegnit dol bitdefender, siol ga ma zastonj.
odkler ne fašeš kaj, niti nisn razmišljala, da bi si kaj dol potegnila, mam sicer inštaliran in zagnan avast pa ad-aware se, samo to ni nič pomagalo.

kak pa je pol ko ti poteče 30-dnevni rok? moraš zaprosit za kako aktivacijsko/registracijsko kodo?

9 Nazadnje urejal gojzer44 (20.11.2008 19:06)

Re: odstranjevanje Trojan.Generic

Lahko dobiš skrekano verzijo, oz. ko poteče ga uninstalas in spet instalaš in maš spet en mesec mir! big_smile

LUKA

10

Re: odstranjevanje Trojan.Generic

Zakaj je tak težko dat 40€ za licenco prvo leto, nato pa vsako naslednje leto 20€ za podaljšanje licence in nadgradnje? Pa enkrat namestiš in nimaš več brige a je s sistemom vse vredi... zaščita sicer ni 100% ( pa saj nikjer ni big_smile ) a več kot to skoraj ne moreš naredit.

11

Re: odstranjevanje Trojan.Generic

Ja, dejansko, če nimaš malo žilice je bolje reskirat tistih 40 € pa nimaš problemov. Po drugi strani pa tudi ni znanost crackan antivirus najdit in ga namestit. Pa tudi vedno več ljudi se s tem ukvarja in ti lahko pri tem pomaga.

LUKA

12

Re: odstranjevanje Trojan.Generic

Če rabiš licenčno verzijo NOD32 mi piši na privat. Glede odstranjevanja teh trojancev in podobnih zadev pa je dober program tudi Lavasoft Ad-ware 2008.

smile Kuj Neka smile

13

Re: odstranjevanje Trojan.Generic

jp, sn mela ad-aware gor, pa mi nič ni zaznal. zgleda mam puno tega sranja zaj gor. bitdefender mi je zaznal neko okuženo datoteko, pol pa sploh ni več naprej skeniral, se je kuj vstavo, zablokiral.

kero antivirus pa naj bi bil najboljši?? smile avast sem že sprobala, pa ni nič najdo oz. preprečil.

14 Nazadnje urejal vpeter (22.11.2008 16:13)

Re: odstranjevanje Trojan.Generic

Vsak hvali svojega cool
Osebno uporabljam ESET NOD32 Antivirus 3.0, poznam pa vsaj 10+ ljudi, ki ga prav tako uporabljajo. Ali pa ESET Smart Security. BTW: Študentska licenca obeh programov ima 50% nižjo ceno, kot je navadna (samo 19,80 € oz. 25,74 €). Potrebno je samo potrdilo o šolanju. Verjetno to velja tako za dijake kot študente.

15

Re: odstranjevanje Trojan.Generic

S tem se tudi jaz strinjam, da vsak hvali svojega. smile

No še jaz prispevam svoj pisker. Tule je AVG free antivirus:
http://free.avg.com/download-avg-anti-v … ee-edition

Zakaj je fajn? Ker ga že uporabljam več let, vsakemu ki mu rihtam računalnik mu ga naložim gor in vsem priporočam, pa še nihče od nas ni imel problemov z virusi. Kar je pa najbolj kul je pa to, da je čisto brezplačen in se vsakodnevno updejta.

P.S. Več teh programov proti tem zadevam ko bo na enem računalniku, več problemov bo - uporabljaj samo ENEGA (en paket in to je to) - kvaliteta pred kvantiteno. smile

16

Re: odstranjevanje Trojan.Generic

NOD32+NodLogIn 9.7 / SpySweeper  / v redkih primerih HiJachThis...

ni blo problema, vsaj se do zdaj...

Saj tukaj ni vse na AV ter AA programju, folk je treba vbit v glavo, da ne klikat na pop-up okna, razne reklame itd. ter da zacnejo rabis vsaj kaksen alternativni brskalnik in ne vkopani IE, ala opera, ki je odlicna, in se bolj superiorni FireFox...z dodatki...in bodo problemi zginli...

poznam paciente, ki jim lahko nalozih gor nevem kaj vse, pa bodo staknili kaksen addavare, virus, crva, trojanca...

ja, saj pa v danasnjih dneh je ze vsak svoj mojster, ce kaj ne gre, bomo pa kar format C:/, pa na novo gor...hehe...primerki naredijo to vec x na mesec...nebom raje omenjal ko me klicejo...no zadevo se da resit z dvigom cene servisiranja...

50€...ce te se vedno poklicejo, pol so bedaki, ce ne pa so sprejeli tvoj predlog o varnosti...

ali pa si najdejo drugega, ki jim to naredi za 1x se zastojn...

..::"Burn Ruber....... Not Your Soul"::..

17 Nazadnje urejal poe__T (06.12.2008 23:24)

Re: odstranjevanje Trojan.Generic

Tukaj je še potrebno omenit
http://www.freedrweb.com/cureit/ Cure it
http://www.spybot.com/en/spybotsd/index.html Spy bot
http://www.malwarebytes.org/mbam.php Malwarebytes' Anti-Malware
in tudi to, da se bolj problematični virusi in podobna nesnaga VEDNO odstranjujejo v safe mode, če z online scanerji v safe mode with network support.

To think does not mean to know.