941

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Leta 1930 je bilo v župnijski cerkvi 45 pogrebnih maš,  63 krstov in 26 porok! Župnik Janez Oblak pa je bil tega leta že dlje časa bolan in ni zmogel vseh obredov opraviti sam; poleti so bile maše samo ob nedeljah.
Tega leta je daroval prvo mašo tudi Rupert Pušnjak, sin lovrenškega župana, prav žalostna prva maša je morala to biti, saj je na njej pokopal, ob asistenci starejšega brata duhovnika, svojo mater, ki je umrla 4. avgusta 1930. Na pogrebu, ki je bil dva dni kasneje, je bilo navzočih 16 duhovnikov!

942

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

" POHORC" zelo lepo razloženo kaj je na sliki iz leta 1930.

943

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

ŠE ENA IZ" TOSTIGA" ČASA -po datumo še starejša vidi se1924

http://img109.imageshack.us/img109/4020/img290t.jpg http://img109.imageshack.us/img109/img290t.jpg/1/w2994.png

baje,  je šlo za  žegnanje "PLEH MUZIKE" ali  INŠTROMENTOV ?
        ( zopet  dosti  mašnikov  na  sliki )

944

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

SEKIRCA, vidim da imaš veliki arhiv zanimivih slik.Zanima me če imaš kako sliko od kovaških obrtnikih v LOVRENCU,ali od kake kmečke kovačije. Kot se spomnim so v Lovrencu vsi večji kmetje imeli svoje kovačije.Zanimivo bi bilo videt kolko teh kovačij še stoji .Tu pa je domačija z RDEČEGA  BREGA.http://shramba.lovrenc.net/dorc/klepet/nov-111.jpg

945

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

ZANIMIV            "P L A K A T "          VČOSIH

http://img407.imageshack.us/img407/3138/pic9705.th.jpg

         že  den  pred  silvestrom - vabilo na ples-

946

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

IZ  SILVESTRA NA 1960 LETO "PENZION  - POHORJE "

http://img97.imageshack.us/img97/4084/pic9642.th.jpg

                fajn  so  bli  naštimani - sploh " klabuki"

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VSEM SREČNO, ZDRAVO IN USPEŠNO LETO 2010!
Za veselo razpoloženje pa naj vam celo leto godejo muzikantje s čestitke, ki jo je1902. prejel Jakob Pavlič - Sadonik, kmet in posebnež iz Lovrenca.
http://www.lovrenc.si/datoteke/_thumbs/jespa/veseli-muzikantje/sadonik-muzikantje.jpg http://www.lovrenc.si/datoteke/_thumbs/jespa/veseli-muzikantje/sadonik-muzikantje-1902-1902-zadaj.jpg

948

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Ha, žabci- muzikanti! tongue

949

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

ZDAJ KO JE NOŠA TAK DOBRA -SEM SE TUDI SPOMNO  NA  NOŠE

http://img697.imageshack.us/img697/7116/scan0001zn.th.jpg

       kar močna tekaška ekipa partizana Lovrenc 

http://img513.imageshack.us/img513/905/scan0012cx.th.jpg

     tako  je  tekel  Rudi  včosih  za  zmago

950

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  MED  NOVO  LETNIMI  PROZNIKI

http://img85.imageshack.us/img85/1107/img249.th.jpg

               tak  mirno  je  blo  na "targi"

http://img697.imageshack.us/img697/3842/img275o.th.jpg

von z "targa" isto -samo živino  "nafotrat" pa nazaj ....

http://img339.imageshack.us/img339/6338/pic9625.th.jpg

       še korajžni pa skijami do  Koresa  na  čaj z......

951

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  BOL  JE  BLO "MARZLO"  BOL    JE  BLO  LUŠNO

http://img137.imageshack.us/img137/7461/hjb016.th.jpg

          baje  je  blo  za  " darih pet parsto"  špeha

952

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

sekirca je napisal:

ZDAJ KO JE NOŠA TAK DOBRA -SEM SE TUDI SPOMNO  NA  NOŠE

http://img697.imageshack.us/img697/7116/scan0001zn.th.jpg

       kar močna tekaška ekipa partizana Lovrenc 

http://img513.imageshack.us/img513/905/scan0012cx.th.jpg

     tako  je  tekel  Rudi  včosih  za  zmago


Se še spomnite fabriških tekem teka na smučeh od zodi za šolo du proti Geratičo. Som sn biv tej še zlo moli (cca 1982).

953

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

pubec , če moš kaj slik od te daj jih pokozat

954

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  JE  BLO  KAR  LUŠNO  NA  "PAVERNIJI"

http://img69.imageshack.us/img69/3851/301mm.jpg http://img69.imageshack.us/img69/301mm.jpg/1/w810.png

pri  ................kovih, je  še  "VIRTLA"  perjela  za  vile

955

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  V  "KASJOKOVEM  PRUHO"

http://img97.imageshack.us/img97/1139/img324v.jpg http://img97.imageshack.us/img97/img324v.jpg/1/w942.png

          zodna "pertija" ko je delala v pruho                  sl.l. ?

956

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

KAVAČIJA  V  "KASJOKOVEM  PRUHO" ZA SPROTNA  POPRAVILA

http://img109.imageshack.us/img109/8895/img326k.jpg http://img109.imageshack.us/img109/img326k.jpg/1/w1380.png

  popravilo različnega orodja : macol, majzlov, pajserov....

957

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  NA  " K U M E N U " SMUČANJE

http://img686.imageshack.us/img686/7378/smuanjeprijakopiu1933.jpg http://img686.imageshack.us/img686/smuanjeprijakopiu1933.jpg/1/w919.png

  pri Jakopiču  l. 1933                     sl. last Francija Verovnik

958

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  JE  BLO  LUŠNO KO JE  BLO  VOLKO  SNEGA

http://img13.imageshack.us/img13/5465/bild5klein.jpg http://img13.imageshack.us/img13/bild5klein.jpg/1/w1220.png
s sankami proti "kurjenkovim ridam" pa naprej proti targu

http://img42.imageshack.us/img42/4433/pic9459n.jpg http://img42.imageshack.us/img42/pic9459n.jpg/1/w768.png

           skakalnica na Hožičovem -  do 20m


http://img42.imageshack.us/img42/8329/imglp199.jpg http://img42.imageshack.us/img42/imglp199.jpg/1/w1103.png

            pa na vlečnici "KUMEN" - Podleskov "rob"

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Zima, zima bela... Na jespi je razglednica Lovrenca pozimi s koledarjem za leto 1964 in zanimivimi žigi na hrbtni strani.
http://www.lovrenc.si/datoteke/_thumbs/jespa/lovrenc-pozimi/po-voji-sp-pozimi-1964-in-koledar.jpg  http://www.lovrenc.si/datoteke/_thumbs/jespa/lovrenc-pozimi/po-voj-sp-pozimi-1964-in-koledar-zadaj.jpg

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Ugotavljam, da je malo razglednic naših krajev z zimskimi motivi. Na jespi so vse, kar jih imam v svoji zbirki iz časa do 2. svetovne vojne.
http://www.lovrenc.si/datoteke/_thumbs/jespa/lovrenc-pozimi2/23.-st.-lorenzen-1911.jpg http://www.lovrenc.si/datoteke/_thumbs/jespa/lovrenc-pozimi-cerkev-sv.-radegunde/32.-st.-lorenzen-1917.jpg http://www.lovrenc.si/datoteke/_thumbs/jespa/zgornji-trg-pozimi/sp-pozimi-1926--11.1..jpg http://www.lovrenc.si/datoteke/_thumbs/jespa/spodnji-trg-pozimi/sp-pozimi-1941--19.1..jpg http://www.lovrenc.si/datoteke/_thumbs/jespa/lovrenc-pozimi3/smucanje-na-jakopicevem.jpg