Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012
Leta 1930 je bilo v župnijski cerkvi 45 pogrebnih maš, 63 krstov in 26 porok! Župnik Janez Oblak pa je bil tega leta že dlje časa bolan in ni zmogel vseh obredov opraviti sam; poleti so bile maše samo ob nedeljah.
Tega leta je daroval prvo mašo tudi Rupert Pušnjak, sin lovrenškega župana, prav žalostna prva maša je morala to biti, saj je na njej pokopal, ob asistenci starejšega brata duhovnika, svojo mater, ki je umrla 4. avgusta 1930. Na pogrebu, ki je bil dva dni kasneje, je bilo navzočih 16 duhovnikov!
























