1.161

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ----------------  "ZLOTA"  POROKA  NA  KUMENU  ----------------

http://img651.imageshack.us/img651/3436/72146555.jpg
                      zanimivo, da so otroci iz prve vrste sedaj stari že  preko  60 let

1.162

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  ---------------  JE  IZGLEDALA  "ZLOTA" POROKA  TUDI  TAKO

http://img806.imageshack.us/img806/8407/pic0148.jpg
                              na   Kumenu pred  sedemdesetimi  leti

1.163

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ----------------------  POGREB ----------------------------

http://img18.imageshack.us/img18/8378/img120h.jpg
                                tako  je  to  bilo  vč...

1.164

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Žomašter-kot sem oblubil zadni stanovalci pri MORAUTU.http://shramba.lovrenc.net/dorc/klepet/sdc105541.jpg

1.165

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Lovrenški šolarji na izletu pri KASJOKU   ,letnica neznana.http://shramba.lovrenc.net/dorc/klepet/31.jpg

1.166

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  -------------------  KURJA VES Z KAPELO -------------------

http://img821.imageshack.us/img821/1069/img373k.jpg
                         v začetku  šestdesetih ojavljena v časopisu večer

1.167

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ----------------------  STARI  FAROVŽ ---------------------

http://img816.imageshack.us/img816/1763/img186i.jpg
                                   zelo  radi so se zbirali mladi v njem

1.168

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH -------------  LEP  POGLED  NA DEL  LOVRENCA --------------------------

http://img251.imageshack.us/img251/8702/img187.jpg
še nismo imeli širokotnih fotoaparatov smo pa tako slikali (pa potem zlepili) - zač. šestdesetih

1.169

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH - NEKDANJI UČENEC OŠ LOVRENC  JE SPESNIL NASLEDNJO PESEM O " MAMI"

http://img59.imageshack.us/img59/7955/img182m.jpg
vse to sem našel v časopisu "večer" napisano sredi šestdesedih - mladi pesnik je znan

1.170

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Super pesem!

Spominja me na tisto, če se spomnite:
"Babica je, najboljša zame,
le kaj bi bilo, če nje ne bi imel. (se mi zdi, da sem ...)
Takrat bi bilo,
preveč žalostno ..."

Ob predpostavki, da je pisal pesem mali  "klinac" se čuti, da bi rad skozi rime povedal še kaj več!
Mi je všeč!

1.171

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ---------- OH, KAK LUŠTNO JE BILO  KOPANJE v RADOLJNI --------------

http://img651.imageshack.us/img651/5502/img188.jpg
bilo je veliko "tunftov" in kopalcev pa marsikdo se je naučil plavat -- KAKO  bo pa SEDAJ ?????

1.172

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH --------------  POČITNICE ŠE BREZ  RAČUNALNIKOV -----------

http://img821.imageshack.us/img821/8610/img061z.jpg               počitnice  doma na travniku  trosenje "plastov"

http://img130.imageshack.us/img130/3451/img071i.jpg
                         eni pa že na morju na jahalnem tečaju

1.173

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

magarac pa na plavalnem tečaju smile

1.174

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Saj  res  zanimivo samo  a veš kdo je na njem?- vem , da ga dobro poznaš

1.175

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  ------------------ " POVHOVA ŽOGA " ---------------------

http://a.imageshack.us/img180/4417/img186d.jpg
                         danes je videti vse drugače - slikano l. 1950/51

1.176

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Sekirca nisem povsem 100% pa tudi nimam možnosti "glasa ljudstva" bi mi pa bila letnica v veliko pomoč!

1.177

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH --------------- TA  SLIKA JE ISTEGA LETA SLIKANA  I.1961- (ti je poznana )-----

http://img191.imageshack.us/img191/4897/64801.jpg
                           si hodo v osnovno šolo Šercerjeve brigade ?

1.178

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ----------------TAK  SO  SE  GRELI  NA SONCU -----------------------

http://img707.imageshack.us/img707/7269/12072010d.jpg
                   kako bi te dni  bilo prijetno  za par minut stati na takem soncu

1.179

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  JE  BIL ...

http://img842.imageshack.us/img842/4225/15072010.jpg
                         "nes" pa .....

1.180

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

@ Sekirca, to je pot po kateri sem sploh poleti zahajal v šolo.
Sicer ni bila bogve krajša je bila pa vsekakor bolj zanimiva kot sama cesta.
Danes ob tej cesti na breg stoji ena podrtija, kateri nekateri pravijo vikend.
Pod bregom pa nastaja nova vas...
Prilepil sem sliko npvejšega datuma, vendar narejeno na kontra strani...

http://lh5.ggpht.com/_ChXvBcvWVmA/TEMEkAT9P3I/AAAAAAAAKNc/M3qEwnCe8LA/s720/DSC_0098.JPG