1.181

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

vredi slikca..

LUKA

1.182

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH -------------- ŠE  NEKAJ  "BOL  Z TOSTIGA  KONCA" -------------------

http://img189.imageshack.us/img189/9202/6462.jpg
http://img191.imageshack.us/img191/5283/6464.jpg
                         "toke" slike so v tej vročini - prava osvežitev

1.183

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH -------------- GA JE BILO POTREBNO SHLADIT ----------------------

http://img194.imageshack.us/img194/9109/6471g.jpg
                    je zakuhal čez Jodl ?- ali pa samo razkazovanje

1.184

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH -------------------  ZA  OSVEŽITEV ------------------


http://img641.imageshack.us/img641/719/pic9469.jpg
                                       pogled z Kumna

1.185

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ------------------- POGLED  Z  KUMNA -----------------

http://img529.imageshack.us/img529/9828/pic9475.jpg
                           na začetek  gradnje  tovarne kos in srpov

1.186

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  ------------   ŽAČETEK  GRADNJE DOMA  --------------------

http://img693.imageshack.us/img693/1194/78591643.jpghttp://img695.imageshack.us/img695/484/12072010002.jpg
                               " udarniki"  med  počitkom

1.187

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Sekirca  lepi sliki!
Mož na levi s klobukom na glavi je kaplan Janez Rančigaj, ki je vodil gradnjo Kulturnega doma. O tem je že tekla beseda http://www.lovrenc.si/forum/viewtopic.p … 9465#p9465

V domu so  imeli sedež Bralno društvo s knjižnico, tamburaška in gledališka skupina, kmečka posojilnica in zadruga, Orli, Rdeči križ (1929), Krajevna protituberkulozna liga ...

Ob otvoritvi in blagoslovitvi doma 1931 je gledališka skupina pod vodstvom Jožeta Petruna uprizorila Miklovo Zalo, ki si jo je ogledalo nad 400 gledalcev. Gledališka dejavnost je bila v Lovrencu živahna vse od ustanovitve Bralnega društva 1885. Skoraj vsako leto je bilo na oder postavljeno po več predstav, pred izgraditvijo doma so jih uprizarjali po gostilnah ali na prostem in so bile sestavni del mnogih veselic, slavij in slovesnosti.

Za okus in spomin na stare dobre čase pa še eno  vabilo na prireditev.

Sv. Lovrenc na Pohorju. Za predpust je naštudiralo naše bralno društvo lepo, živahno veseloigro »Dva para se ženita«, ki jo vprizori prihodnjo nedeljo dne 10. februarja v društvenem domu. Igra nudi mnogo smeha in zdravega humorja. Med odmori nastopi tamburaški zbor. Ako hočete doživeti par zabavnih ur, le pridite in si oglejte, domačini in sosedje. Začetek ob treh popoldne.

Slovenski gospodar, 6.2.1935

1.188 Nazadnje urejal radoljna (26.07.2010 14:06)

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Sekirca, na sliki opazim svojo babico, takrat staro okoli 18 let.  smile
Velikokrat je omenjala gradnjo doma - igrala pa je tudi v uprizoritvi Miklove Zale. 

Hvala, Sekirca za tole fotografijo.

1.189

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH -------------- SVOBODNI  LOVRENŠKI IGRALCI -----------------------------

Pohorc zelo obširno in zanimivo si opisal takratne dogotke okrog teh slik, mogoče še te spadajo v  čas, ko so se igrale še razne igre .
http://img252.imageshack.us/img252/7730/26072010006.jpg
                       slikano pred  domom -stranski vhod/ ni pa letnice
http://img19.imageshack.us/img19/4953/26072010002.jpg
                        za odrom v dvorani - ni letnice

1.190

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  --------------------KMETIJA  NA  RECENJAKU -----------------------------

http://img13.imageshack.us/img13/4264/28072010003.jpg
petdesetega leta je bila taka vročina, da je pes čuval vodnjak in vodo v njem

1.191

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ------------------- T V D PARTIZAN - LOVRENC -------------------------

http://img44.imageshack.us/img44/6471/28072010006.jpg
                  ponosno  pred "jelenom" s svojimi  odličji  -  sl. zač sestdesetih

1.192

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Ali morda kdo ve, kdo je gospodič, ki stoji v zgornji vrsti in je tretji iz leve in ob enem tudi tretji iz desne smile?

1.193

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Ta  gospodič je  g. Šumer Karel

1.194

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ------------------- SESTANEK  PRI  " JELENU "-------------------------

http://img831.imageshack.us/img831/8870/28072010007r.jpg
    zanimiv pogovor še " BOL " zanimiva takrat notranja oprema "hotela jelen"

1.195

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH -------------------  SOBA  NAJSTNIKA z IDOLI -----------------------

http://img251.imageshack.us/img251/3731/31072010003o.jpg
takrat še  brez ferarijev, lamborghinijev..... -- avtobus, TAM(dojc), bitli, predsednik .....

1.196

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH --------------- KAKO JE BILA VIDETI UČILNICA TAKRAT-----------------

http://img231.imageshack.us/img231/3274/28072010012.jpg
zanimivo  skoraj same "pože" na sliki ?                      zadi piše sl. l. 1932-33

1.197

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ---------------- UČILNICA DOBRIH TRIDESET LET POZNEJE ----------------

http://img833.imageshack.us/img833/6694/28072010016.jpg
                                v razredu z " tovarišico " Kristino Šiker

1.198

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

sekircaa je napisal:

VČOSIH ---------------- UČILNICA DOBRIH TRIDESET LET POZNEJE ----------------



Koga ali kaj imamo? S O C I A L I Z E M!!! big_smile:D:D

LUKA

1.199

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  ----------- SMUČARSKI  TEK  VETERANOV  LOVRENCA -----------------------

http://img841.imageshack.us/img841/9897/28072010008.jpg
        malo "heca" pred štartom pri jelenu ............      slikano v šestdesetih

1.200

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  ---------- PLANINSKO  SREČANJE ali ŽEGNANJE NA PESKU -----------------------
http://img185.imageshack.us/img185/626/23dz.jpg
                ja takrat ko je bilo slikano še ni " blo teko avtejov" -vsi peš