Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012
vredi slikca..
"Morda se ne strinjam s tistim, kar govorite, vendar se bom do konca boril za vašo pravico, da to poveste." Voltaire
Niste prijavljeni. Prijavite se ali se registrirajte.
Vsi ki želite kaj vpisati ali glasovati v anketah, se morate registrirati.
Lovrenška klepetalnica » Klepetalnica » Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012
vredi slikca..
Sekirca lepi sliki!
Mož na levi s klobukom na glavi je kaplan Janez Rančigaj, ki je vodil gradnjo Kulturnega doma. O tem je že tekla beseda http://www.lovrenc.si/forum/viewtopic.p … 9465#p9465
V domu so imeli sedež Bralno društvo s knjižnico, tamburaška in gledališka skupina, kmečka posojilnica in zadruga, Orli, Rdeči križ (1929), Krajevna protituberkulozna liga ...
Ob otvoritvi in blagoslovitvi doma 1931 je gledališka skupina pod vodstvom Jožeta Petruna uprizorila Miklovo Zalo, ki si jo je ogledalo nad 400 gledalcev. Gledališka dejavnost je bila v Lovrencu živahna vse od ustanovitve Bralnega društva 1885. Skoraj vsako leto je bilo na oder postavljeno po več predstav, pred izgraditvijo doma so jih uprizarjali po gostilnah ali na prostem in so bile sestavni del mnogih veselic, slavij in slovesnosti.
Za okus in spomin na stare dobre čase pa še eno vabilo na prireditev.
Sv. Lovrenc na Pohorju. Za predpust je naštudiralo naše bralno društvo lepo, živahno veseloigro »Dva para se ženita«, ki jo vprizori prihodnjo nedeljo dne 10. februarja v društvenem domu. Igra nudi mnogo smeha in zdravega humorja. Med odmori nastopi tamburaški zbor. Ako hočete doživeti par zabavnih ur, le pridite in si oglejte, domačini in sosedje. Začetek ob treh popoldne.
Slovenski gospodar, 6.2.1935
Sekirca, na sliki opazim svojo babico, takrat staro okoli 18 let.
Velikokrat je omenjala gradnjo doma - igrala pa je tudi v uprizoritvi Miklove Zale.
Hvala, Sekirca za tole fotografijo.
Ali morda kdo ve, kdo je gospodič, ki stoji v zgornji vrsti in je tretji iz leve in ob enem tudi tretji iz desne
?
Ta gospodič je g. Šumer Karel
VČOSIH ---------------- UČILNICA DOBRIH TRIDESET LET POZNEJE ----------------
Koga ali kaj imamo? S O C I A L I Z E M!!!
:D:D
Lovrenška klepetalnica » Klepetalnica » Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012
Powered by PunBB