1.221

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH -------------- PRED  ZDRAVSTVENIM  DOMOM ------------------

http://img832.imageshack.us/img832/8123/img202.jpg
                                  prikaz  menjave  kolesa ( za hec )

1.222

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Sekircaa a lahko objaviš  kakšno staro sliko Stoletne lipe.Včeraj sem namreč opazil ,da je "zaščitni " znak Rdečega brega padel.
Izgleda ,da ni več mogla kljubovati dežju in vetru.

1.223

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Stoletne lipe več ni???????!!!! Smrk....

1.224

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

KAPO - res  škoda, da ni več" simbola" Rdečega brega kamor smo hodli v šoli na končne izlete -LIPO  pa lahko vidiš na tem foromu stran 41 slika 804.

                Lp

1.225

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  ------------- 100 LETNA  LIPA  NEKAJ LET  NAZAJ -----------------

http://img809.imageshack.us/img809/3130/100letnalipa.jpg
                            že zgodaj spomladi je bil užitek sedeti ob  njej
http://img695.imageshack.us/img695/7295/100letnalipa2.jpg
                                                         mogočna
http://img831.imageshack.us/img831/7389/100letnalipa3.jpg
                                       pred nekaj leti začetek ....

1.226

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Res škoda sto letne lipe,ravno tako časov ko so v tovarni iskoristili moč  Radoljne.http://shramba.lovrenc.net/dorc/klepet/tezko-vodno-kladivo1.jpg

1.227

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH --------------------  NA  DRAVI ------------------

http://img36.imageshack.us/img36/7323/24082010002.jpg
                                          prevoz

1.228

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  ---------------  KONCERT  V  KINO DVORANI ---------------------

http://img695.imageshack.us/img695/8079/img207v.jpg
                          mladi  vijolinisti se predstavljajo                   l.1961

1.229

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ------------------------  ŠOLA -----------------------

http://img163.imageshack.us/img163/2373/img205r.jpg
                                      pomlad  l. 1963

1.230

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ------- ------ OBČINARI NA  SIDIKALNEM  IZLETU -------------

http://img6.imageshack.us/img6/706/img231t.jpg
http://img811.imageshack.us/img811/170/img232.jpg
                                  pri  izviro  Soče                             l. 1957

1.231

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ------------  KAK  JE  BLO  " LUŠNO pri  PUGARIJI " vsi so p.......

http://img59.imageshack.us/img59/4614/img228b.jpg
                                     škoda  ni  prave  letnice

1.232

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  ----------------  GASILSKA  GODBA -------------------------

http://img832.imageshack.us/img832/627/img211s.jpg
                 sami  mladi  muzikantje  slikano zadaj za  kult. domom - škoda ni letnice

1.233

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Dobra slika ena prvih gasilske godbe. Menim da hitro po letu 1932.

1.234

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VĆOSIH  ------------  PRAZNIK  na  KLOPNEM  VRHU ---------------------------
http://img412.imageshack.us/img412/1867/44736922.jpg
                                priprava  prireditvenega prostora
http://img833.imageshack.us/img833/3756/28072010l.jpg
                                    uradni  del
http://img34.imageshack.us/img34/9096/26072010004y.jpg
                      po  uradnem delu  ( prevoz nastopajočih pa je bil - stari "DOJC "

1.235

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  ----------  SPREVODI  SKOZI  LOVRENC -------------------
http://img842.imageshack.us/img842/9492/26072010001d.jpg
                                      med  vojno  15.3. 1945
http://img833.imageshack.us/img833/4016/img214j.jpg
                                       nekaj let  po vojni

1.236

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  -------------------  KAMNOLOM   v  PUŠČAVI --------------------

http://img837.imageshack.us/img837/5166/24082010010j.jpg
                          veseli  " pruharji " slikano v začetku  petdesetih

1.237 Nazadnje urejal Pohorc (18.09.2010 15:55)

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Vidim tržno nišo. Spregledal sem ob demonstracijah dijakov in študentov v Ljubljani. Tisti reveži so trgali granitne kocke iz tlaka. Zakaj ne bi spet odprli ta kamnolom  in začeli izdelovati  granitne kocke za potrebe vsakokratnih demonstracij. Izdelovali jih bi v različnih velikostih in težah. Od 20 dekagramov, za javno upravo,  do zavidljivih pol kile, za močne delavce. To idejo gojim že dolgo, mislil sem predvsem na Josipdol in že izdelal celotno logistično podlago za »Josipdolske kocke«. Povsem sem pozabil na očetnjavo. Dajmo biti prožni in se prilagodimo potrebam današnjih časov!


                                               http://shramba.lovrenc.net/pohorc/klepet/untitled.png

1.238

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ------------------- DROD  NA  DRAVI ---------------------

http://img508.imageshack.us/img508/8725/pic0554.jpg
                                brod pred  vojno  na Fali
http://img535.imageshack.us/img535/5784/24082010004.jpg
              brodar g. Helbl že na koncu svojega "prevožništva čez Dravo "

1.239

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ------------  TRANSPORT  NA ŽEL. POSTAJO   -----------------

http://img833.imageshack.us/img833/7501/24082010009.jpg
                še Lešnikov tovornjak slikan po vojni na bivši Lešnikovi žagi

1.240

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  --------------- ŠOLSKI  IZLET  NA  "PESEK" --------------------


http://img839.imageshack.us/img839/8162/img223.jpg
   lepo so se imeli v družbi svojega muzikanta  -  sl. pred dobrimi štiridesetimi leti