1.461

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH - IZLET ( kar  do  bitnerja) zdaj pa ..
http://img823.imageshack.us/img823/9716/d3sr3tb12hs5pq6cgb1.jpg
  ta generacija je sedaj tik pred šestim križem ( starosti)

1.462

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Včasih je bilo kolo pravo bogastvo in zgleda, da so imela kolesa registrske številke. V ozadju Tarjenkova hiša pod Breznikom, ki je, vsaj na otroke, delovala zelo skrivnostno kot tudi njeni štirje prebivalci. Znano je bilo, kako je Dolf govoril svojemu staremu konju "Šani, kene še carkni.".

http://www.shrani.si/f/3l/Gv/DEX6FSP/kolo-ata.jpg

1.463

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

TAKO SO SE FURALI VČOSIH IN ŠE DANES!

http://www.shrani.si/f/G/vn/YwoqpxW/andrazluna.jpg

Na sliki Andraž in Luna.

LUKA

1.464

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

in kako so praznovali včasih in še danes.....

http://www.shrani.si/f/0/wn/10g2wGwL/praznovanje.jpg

1.465

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

G. Janez Oblak - zlatomašnik (verjetno).

http://www.shrani.si/f/19/UK/4vFS3SMI/oblak.jpg

1.466

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

G. Janez Oblak, njegovi sestri Micka in Mina & Co.. Vsi vemo, kako pokončen mož je bil, zaveden, trmast, ogromno je naredil za kulturni razvoj Lovrenca. Verjetno je to njegova zlata ali pa biserna maša.

http://www.shrani.si/f/8/Fo/1MAnRygz/oblak1.jpg

1.467

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Tu pa ni več sestre Mine. So pa njegovi rojaki z Gorenjskega.

http://www.shrani.si/f/33/Fi/4rBR5Dmt/oblak2.jpg

1.468

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Poslala bom še nekaj slik lovrenških igralcev. Ne vem, katera igra je, morda jo je prevedel g. Oblak......

http://www.shrani.si/f/1D/ma/1y1tbedO/igralci-z-marelo.jpg

1.469

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Na vseh slikah je tudi moja mama, ko pa se je kje pisalo o ljubiteljskem igranju v Lovrencu, pa so jo pozabili....

http://www.shrani.si/f/2q/gc/8OBe5X5/igralci-1.jpg

1.470

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Igrali so Miklovo Zalo, se vidi po oblekah, maja 1931 si je to igro ogledalo čez 400 ljudi. Ne trdim pa , da je fotografija ravno iz te predstave. So jo večkrat ponavljali. Z imeni nastopajočih pa je velik problem. Pred I. svetovno vojno so jih v časopisih še omenjali, potem pa samo režiserja. Lovrenško Bralno društvo je imelo celo svojo kroniko, tam bi bila imena nastopajočih verjetno navedena. Kam se ja te knjiga izgubila, ve pa samo Bog.

1.471 Nazadnje urejal radoljna (21.07.2011 00:28)

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Pohorc, moja babica je nastopala v tej predstavi. O tem nam je zmeraj veliko pripovedovala.  smile

1.472

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Še eno sliko sem našla, so bili pa aktivni; škoda, da se nisem več pogovarjala z mamo o tem, ko je bila še živa.

http://www.shrani.si/f/Y/9u/2ik3YX02/igralci-2.jpg

1.473

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Tukaj sem nova, tudi v Lovrencu sem nova prebivalka. Prebiram vaš oziroma naš forum in vsaka čast zelo zanimivo in poučno. Najbolj pa me zanima SLAVNI HOTEL JELEN od zunaj slik koliko ti srce poželi kak pa je zgledal od znotraj? Če bi mogoče gdo še našel kako sliko na podstrešju bi bila zelo hvaležna če bi jo pokazal meni in širši javnosti. Menim da nisem edina ki ne ve kakšna je bila notranjost. Hvala v naprej

1.474

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Pozdravljena v Lovrencu! Mislim, da se pravi odgovor na tvoje vprašanje skriva pri glavnem mojstru teme Včosih je blo pa tak..., Maksu alias Sekirci, nekaj o notranjosti Jelena je že objavil, ne bi me pa čudilo, če ne bo spet sledil rafal fotografij, po katerih sprašuješ.

1.475

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Orli iz leta 1924.

http://www.shrani.si/f/13/yo/3UX3jR3j/orli-2.jpg

1.476

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

A so to tudi Orli? To je prava koreografija, kako so se postavili....

http://www.shrani.si/f/x/sm/1mRREDTX/prosvetni-dom.jpg

1.477

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Še malo, pa gremo na morje.....

http://www.shrani.si/f/1L/FT/4fasXbvr/na-morju.jpg

1.478

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ----------- NA  " HOFU "

http://img202.imageshack.us/img202/9423/6473.jpg
  tukaj kot punčke- zdaj pa že nekatere babice

1.479

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Županova bajta pa je bla samo kup drov smile

1.480

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH-- NA KOVAŠKEM PIKNIKU NA ROGLI " RINGA,RINGA,RAJA "

http://img829.imageshack.us/img829/327/img055a.jpghttp://img268.imageshack.us/img268/1614/img087ai.jpg
ni pa šlo brez "muzike" pa kar hišni ansambel - škoda,da ni letnice