1.501

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH --------------- ŠE  ENA  " STORA SLIKA VARTECA "---------------------------

http://img192.imageshack.us/img192/3599/23082011013.jpg
slikano leta  1951/52

1.502

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ------------  V  RAZREDU  -----------------

http://img4.imageshack.us/img4/738/23082011016.jpg
vsi so čakali na ptička iz fotoaparata

1.503 Nazadnje urejal Mica (01.09.2011 11:01)

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Odlična slika in komentar, pa še res je, kar dih jim je zastal, nešn den pa skočejo po mizah....

1.504

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

----------------  ŠE  " MOLO "  SPOMINA  NA  STARI  VRTEC  ----------------------

http://img109.imageshack.us/img109/8784/23082011018.jpg
slikano  leta - 1951/52

1.505

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

To pa je en "vrtec" odraslih. Med njimi je v središču verjetno g. Paulič Sadonik. Še enkrat čestitke Anžeju, da je vodil pripravo zanimive razstave o njem.


http://www.shrani.si/f/2m/Jm/1ZwKPyB/paulic.jpg

1.506

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

kje je pa bil lociran ta stari vrtec?

1.507

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Plac na sliki zgleda ko stara zadruga za Jelenom.

1.508

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Ja, pa ne na sliki vrtca :-)

1.509

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Vrtec je bil praktično na isti lokaciji kot sedanji.

1.510

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ---------  SLIKANJA OB  KONCU  ŠOLSKEGA  LETA ----------------------- 


http://img64.imageshack.us/img64/8389/23082011012.jpg
   za  šolohttp://img684.imageshack.us/img684/1857/23082011009h.jpg
    potem  so  "vrote " zazidali in so zopet spremenili lokacijohttp://img546.imageshack.us/img546/2381/23082011014.jpg
  pred  šolskim  parkom http://img233.imageshack.us/img233/172/23082011010.jpg
    pred  učiteljskim  blokomhttp://img600.imageshack.us/img600/8523/23082011011.jpg
  pa na igrišču ............

1.511

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

-------------  VČOSIH  V "RAZREDI " zdaj UČILNICI ----------------------

http://img13.imageshack.us/img13/3056/img163o.jpg
lepi  nasmehi

1.512

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ------------- MOTORISTI in LEPA NEDELJA------------------------

http://img508.imageshack.us/img508/2752/img119c.jpg
    še posnetek- pa gremohttp://img59.imageshack.us/img59/2307/36bkz.jpg
trening na "domočem hofu"(poligunu) - zadaj desno še vhod v trgovino

1.513

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ----------   PRED  ŠOLO V PARKU PRED  "100 leti "---------------------

http://img204.imageshack.us/img204/8798/12092011001n.jpg
kako malo je še drevo zadaj za učenci

1.514

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Našla sem še eno sodarsko (pintersko). V sredini nastajajočega soda je bilo treba kuriti, les okrog pa močiti z vodo in potem s posebno napravo vleči skupaj, da so se dolge ukrivile. Precej težko delo in vse hoblanje, ki je sledilo.....

http://www.shrani.si/f/3N/OG/2L6TO1ZI/sod.jpg

1.515 Nazadnje urejal Mica (16.09.2011 13:29)

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Ena slika z Gozne, žal ni iz mlina, kot bi si želel Maxi. V ozadju je vila, kjer verjetno še živijo Semelbauerji. Predzadnji na desni je g. Mušič, ki je mojega ateja naučil delati sode, potem pa se je sam izpopolnil. Poznam tudi g. Požaukeja, pubecov na levi pa ne poznam.

http://www.shrani.si/f/3O/Se/4VjpSQR6/gozna.png

1.516

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Včosih je bil športni den kar na Hojnikovem bregi in vsi smo bili zadovoljni.....


http://www.shrani.si/f/28/8O/2CyajTo2/sportni-dan.png

1.517

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH -------------------         GOZDNA "VILA "           -------------------

http://img834.imageshack.us/img834/9907/23082011025.jpghttp://img696.imageshack.us/img696/1184/23082011019.jpg
  sliki iz  leta 1961/62

1.518

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH -----------          MALO OD  LOVRENŠKIH TABORNIKIH   ------------------

http://img577.imageshack.us/img577/976/img166s.jpg
  škoda ni  letnice

1.519

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ----------   LOVRENŠKI  TABORNIKI v  BOHINJU  ---------------------------

http://img193.imageshack.us/img193/8002/img171w.jpg
  tabor  od  blizu -jutranji pregled ( smotra)
http://img153.imageshack.us/img153/9292/img168b.jpg
ena  izmet  prvih  skupin  tabornikov v Bohinju

1.520

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH --------------------                  TABORNIKI           ------------------------------


http://img204.imageshack.us/img204/8972/img167a.jpg
   lep pogled na tabor in
http://img683.imageshack.us/img683/6790/img178u.jpg
taborniki  in  osmošolci na končnem izletu - l.1972