1.541

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Oliver Dragojević i Splitski batali, daaaaaaavnega leta 1975...... a prošla je 2002....

http://www.youtube.com/watch?v=NjV44-V_8gI

2002. sve bit će automatik
A onda nam neće tribat radit
Kompjuteri će mislit za nas
A mi ćemo samo pivat po cili dan

2002. godine, godine na svitu
Ajme ča će tek onda lipo bit
Lipo bit u Splitu

1.542

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH --------------- " ŠUH  HANZL "  -------------------

http://img812.imageshack.us/img812/8277/07092011.jpg
nepogrešjiv ob takaem času za " du vločeje škorno "

1.543

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSSIH  ----------NA  IZLETU  --------------------

http://img689.imageshack.us/img689/5034/img210f.jpg
ta generacija na sliki že dervi proti sedemdes...

1.544

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

-----------------------   LIKOF  -----------------------------

http://img836.imageshack.us/img836/9264/dcz6kjz371dtdngpw5b.jpg
  vsi  veseli

1.545

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH  ----------------- PROTI  GG-ju -------------------

http://img198.imageshack.us/img198/6105/23082011022.jpg
slikano  okoli leta 1960

1.546

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

zaj pa vse zapugano ...

1.547

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Zgovorna slika. Nekaj so praznovali na stopnicah Janka Zormana, čevljarska obrt. Kje pa je to?

http://www.shrani.si/f/1/Jj/1YDssMWv/gostilna.png

1.548

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Mislim, da je to isto fotografijo že pred časom nekdo objavil v tej temi. Če se ne motim stoji ta hiša nasproti Marlesa. Včasih je tu živela Marija Založnik (pokojna), danes stanuje družina Esih.

1.549 Nazadnje urejal Mica (14.10.2011 15:06)

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Zelo zanimivo. Aprila 2009 je na str. 16 Sekirca objavil približno enako staro sliko (ne znam je skopirati), gostilna je ista, ljudje so  pa čisto drugi. Na obeh se imajo zelo fajn...., očitno je bila dobra gostilna. Pravi sliki z dušo.

1.550

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Podobna slika je tu:http://www.lovrenc.si/datoteke/_thumbs/jespa/lovrenske-gostilne-zormanova-in-sumejeva-v-kurji-vasi/gostilna-zorman-kurja-vas.jpg

1.551

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ------     GOSTILNA in ČEVLJARSKA  OBRT  ZORMAN   -------------

http://img705.imageshack.us/img705/4927/61695391.jpg
"zgleda", da so se večkrat tako slikali ko so" hodli z romaja v Pošovi" na moji sliki je še moj oče ( takrat še ledik- označen )-  tudi "muzikonti " so se menjavali - pje so ga  žgali včosih ..........

1.552

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ----------- TE  HIŠE TUDI  NI  VEČ  -----------------

http://img824.imageshack.us/img824/9845/img161od.jpg
je pa bila nad  gostilno Zorman - zdaj je nova in je tudi bila gostilna ( bife)

1.553

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ---------- TAKO  JE  BILO  V TISTEM  " BIFEJU " ------------

http://img831.imageshack.us/img831/2412/img081rm.jpg
  v  lokalu http://img534.imageshack.us/img534/9272/img079w.jpg
  in  zunaj  na terasi

1.554

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Delo na vrtu blizu britofa. Kakšno čudovito ozadje.

http://www.shrani.si/f/3V/cY/VbUSoiW/na-vrtu.png

1.555

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Še en pogled od Fideja proti Rdečemu bregu.

http://www.shrani.si/f/1f/lM/1efBuh3m/od-fideja.png

1.556

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

Zelo priljubljen breg, ko še ni bilo samopostrežne in bloka. Ob strani je bila šajzgos. Super za sankanje sredi trga. kako se mu je že reklo?

http://www.shrani.si/f/2V/du/b4OGeIp/breg.png

1.557

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

To je bil Žimpahov breg.

1.558

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ---------- TUDI  TE  HIŠKE  VEČ  NI -----------------------

http://img98.imageshack.us/img98/6710/img363w.jpg
smo pa tukaj na tem hribčku imeli skakalnico in "prave" tekme za tisti čas

1.559

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

VČOSIH ------   " ZODNI "  VOZ    "DAMA na  HOFI " -----------------

http://img812.imageshack.us/img812/7784/spravilo010.jpg
  vsi  primiru samo " vol " je  zmigal

1.560

Re: Včosih je blo pa tak..... arhiv 2009-2012

En novejši barvni spomladanski pogled proti Rotenpergu.

http://www.shrani.si/f/3b/11/4LxOcFWP/rotenperg.png